Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2009 р. Справа № 2а-18396/09/0370
Волинський окружний адміністративний суд в складі :
головуючого - судді Мачульського В.В.,
при секретарі судового засідання Сметані Т.В.,
за участю представника прокуратури Бурди Д.П.,
представника позивача Степанова В.П.,
відповідача ОСОБА_1,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Луцьку адміністративну справу за позовом Прокурора м. Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м. Луцька в інтересах держави в особі Територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 гривень.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що згідно акту проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 21.05.2008 року складеного працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції у Полтавській області, виявлено порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, а саме: надання послуг з перевезенням вантажу, без ліцензійної картки. На підставі даного акту до ОСОБА_1 16.07.2008 року територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Волинській області застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень. Однак в добровільному порядку відповідач зазначених коштів не сплатив. Вважає, що несплата фінансової санкції відповідачем призводить до ненадходження коштів до Державного бюджету та може завдати істотної шкоди державі.
В судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав з підстав наведених в позовній заяві. Просить суд стягнути з відповідача фінансову санкцію.
Представник територіального управління Головавтоінспекції у Волинській області позов підтримав. Просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав, зобовязується сплатити фінансову санкцію.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, відповідача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності та проаналізувавши вимоги чинного законодавства суд вважає, що адміністративний позов слід задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до п.4 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках встановлених законом.
Згідно акту територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області № 057172 від 21.05.2008 року вбачається, що під час перевірки автомобіля DAF TE 47WS номерний знак НОМЕР_1, який належить відповідачу, під керуванням водія ОСОБА_2, виявлено надання послуг з перевезення вантажу без ліцензійної картки, та в подорожньому листі відсутня відмітка про проходження перед рейсового медичного огляду водія.
Відповідно до ст. 48 Закону України № 3492-IV від 23.02.2006 року «Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" Автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно ст. 3 Закону України № 3492-IV цей Закон регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.
З свідоцтва серії НОМЕР_2 про державну реєстрацію фізичної особи підприємця проведеного виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області вбачається, що ОСОБА_1 14.05.1996 року зареєстрований, як фізична особа-підприємець.
Статтею 9 вище вказаного Закону України № 3492-IV визначено, що ліцензія видається на господарську діяльність з надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами.
Постановою територіального управління Головавтотрансінспекції у Полтавській області про застосування фінансових санкцій № 00497 від 16.07.2008 року за допущення вище вказаних порушень до відповідача. застосовано фінансову санкцію в сумі 1700 гривень.
Дана постанова згідно поштового повідомлення № 1039642 вручена відповідачу під розписку 18.07.2008 року.
Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України № 3492-IV за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи вище викладене та те, що фінансова санкція залишена відповідачем без належного реагування, на момент розгляду справи її не сплачено, суд вважає, що є всі підстави для задоволення позову та стягнення з ОСОБА_1 в користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління у Волинський області до Державного бюджету фінансову санкцію в сумі 1700 гривень.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11,17,94,158,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі ч.1 ст. 60 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління у Волинський області на р/р 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014, одержувач коштів Держбюджет м. Луцька 21081100, ідентифікаційний код 21741605, - фінансову санкцію в сумі 1700 (тисячу сімсот) гривень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі 20 липня 2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий
Суддя В.В.Мачульський