Постанова № 53574021, 11.11.2015, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.11.2015
Номер справи
822/5965/15
Номер документу
53574021
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/5965/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 листопада 2015 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі :головуючого-судді суддівОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 при секретарі за участі:ОСОБА_4 представників сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Житлово-будівельного кооперативу "Парковий бульвар-1" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України , Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про визнання дій незаконними та скасування припису,

ВСТАНОВИВ:

Житлово-будівельний кооператив "Парковий бульвар-1" звернувся з позовом до Хмельницького окружного адміністративного суду, в якому просить:

- визнати дії головного державного інспектора інспекційного відділу у м. Хмельницькому Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Хмельницькій області ОСОБА_5 щодо складання приписів від 31.08.2015 незаконними,

- визнати дії головного державного інспектора інспекційного відділу у м. Хмельницькому Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Хмельницькій області ОСОБА_5 щодо складання протоколу № 00270 від 31.08.2015 незаконними,

- скасувати припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 31.08.2015,

- скасувати постанову №12 від 08.09.2015 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Позивач зазначає, що у відповідача не було правових підстав проводити перевірку, оскільки діючим законодавством заборонено її проводити.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримує.

Представник відповідача позовні вимоги не визнає, зазначає, що в інспекцію надійшла скарга щодо незаконного будівництва по вул.Проскурівського підпілля,157 в м.Хмельницькому. Інспектором інспекційного відділу у м. Хмельницькому Управління державної архітектурно-будівельної інспекції в Хмельницькій області ОСОБА_5 було встановлено, що Житлово-будівельний кооператив "Парковий бульвар-1" веде будівництво житлового будинку без відповідного дозволу.

Вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що наказом №910 від 13.08.2015 голови Державної Архітектурно-Будівельної інспекції України на підставі ст.6 ч.1 абз.5 та ст.1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у господарській діяльності" зобов"язано Державну архітектурно-будівельну інспекцію в Хмельницькій області провести позапланову перевірку житлово-будівельного кооперативу "Парковий бульвар -1" з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час здійснення підготовчих та будівельних робіт по вул.Проскурівського підпілля,157 в м.Хмельницькому. Підставою видання наказу стало звернення ОСОБА_6

Відповідно до ст.6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у господарській діяльності підставами для здійснення позапланових заходів є:

подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання;

перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю);

обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання її законних прав. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення;

неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів;

настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.

Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).

Направлення для проведення позапланової перевірки №557 від 25.08.2015 отримав представник позивача 28.08.2015, який і був присутній при перевірці.

Відповідно до акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 31.08.2015 встановлено, що житлово-будівельним кооперативом «Парковий бульвар - 1» (код ЄДРПОУ 38854413), через дозвільний центр Хмельницької міської ради 18.06.2015 за вх. № 5626-15 подав декларацію про початок будівельних робіт з будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими офісно-торгівельними приміщеннями по вул. Проскурівського Підпілля, 157, вм. Хмельницькому. Об'єкт віднесено до III категорії складності.

Під час будівництва ЖБК «Парковий бульвар-1» багатоквартирного житлового будинку з вбудованими офісно-торгівельними приміщеннями по вул. Проскурівського Підпілля, 157, в м. Хмельницькому, виявлено порушення, а саме замовником без дозвільних документів які надають право на виконання будівельних робіт (зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт), самочинно розпочато будівельні роботи, на момент перевірки здійснено будівництво фундаменту, чим порушено ст. 2 ч. 2 п. 4 абз. 3 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".

При здійсненні перевірки проводилась зйомка будівництва об"єкту, з якої видно, що на об"єкті здійснено будівництво фундаменту.

31.08.2015 головним державним інспектором інспекційного відділу у м.Хмельницькому Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області ОСОБА_7 винесено припис про усунення виявлених порушень шляхом зупинення будівельних робіт.

08.09.2015 постановою головного державного інспектора будівельного нагляду відділу контролю та нагляду за проведенням перевірок Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області ОСОБА_8 складено постанову №12 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності і накладено штраф у розмірі 109620 грн.

Відповідно до ст.2 ч.2 п.4 абз. 3 Закону України «Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності» суб'єкти містобудування, які є замовниками будівництва об'єктів (у разі провадження містобудівної діяльності), або ті, що виконують функції замовника і підрядника одночасно, несуть відповідальність у вигляді штрафу за виконання будівельних робіт без реєстрації декларації про початок виконання таких робіт, а також наведення недостовірних даних у зазначеній декларації на об'єктах III категорії складності - у розмірі дев'яноста мінімальних заробітних плат.

Позивачем не заперечується той факт, що декларація про початок виконання будівельних робіт у нього відсутня.

Суд також звертає увагу на те, що постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 17.08.2015 зобов'язано Державну архітектурно-будівельну інспекцію України в особі управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області прийняти відповідне рішення щодо реєстрації або обґрунтованої відмови в реєстрації декларації про початок будівельних робіт позивача відповідно до вимог п.10,11 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466. Така постанова набрала законної сили 13.10.2015 на підставі ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Посилання позивача, що відповідач не мав права проводити перевірку спростовується встановленими обставинами справи. Позивач отримав земельну ділянку на підставі договору суборенди від 09.12.2014 де в п.14 зазначено, що земельна ділянка передається під будівництво 84-х квартирного житлового будинку. Перевірці передувало звернення фізичної особи, крім того відповідач перед реєстрацією декларації про початок виконання будівельних робіт також мав право провести перевірку об"єкта будівництва III категорії складності. Наказ на перевірку виданий центральним органом державної влади (Указ Президента України17.01.2014). Дія мораторію щодо проведення перевірок відповідно до Закону України від 28.12.2014 №76-8 п.8 розділ 3 закінчилась 01.07.2015.

Керуючись ст.ст.158-162,254 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 16 листопада 2015 року 15:00

Постанова не набрала законної сили

Головуючий суддя судді/підпис/ /підпис/ /підпис/ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3 "Згідно з оригіналом" Суддя ОСОБА_1