Ухвала суду № 53573749, 18.11.2015, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.11.2015
Номер справи
818/3715/15
Номер документу
53573749
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

18 листопада 2015 р. Справа № 818/3715/15

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Прилипчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Колективного підприємства "Магазин Слов'янський" про застосування заходів реагування,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Колективного підприємства "Магазин Слов'янський", в якому просить застосувати захід реагування у вигляді повного зупинення роботи відповідача, який розташований за адресою: Сумська область, м. Шостка, вул. Комуністична, 12, до повного усунення порушень вимог нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки, виявлених під час перевірки.

До позовної заяви також додано клопотання представника позивача про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що позивач є неприбутковою державною установою, що фінансується з Державного бюджету України та в зв’язку зі збільшенням ставок судового збору за подачу позовних заяв не має змоги сплатити судовий збір.

Дослідивши матеріали адміністративного позову та змісту клопотання представника позивача, суд відмовляє в його задоволенні та залишає позов без руху, виходячи із наступного.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".

Статтею 5 цього Закону передбачено пільги щодо сплати судового збору.

В редакції Закону України "Про судовий збір", що діє з 01.09.2015 р., управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області не віднесено до органів, що звільняються від сплати судового збору, а тому такий орган повинен сплачувати судовий збір на загальних підставах.

В своєму клопотанні представник позивача зазначає, що на момент подачі адміністративного позову сплатити судовий збір не вбачається за можливе, оскільки управління є неприбутковою державною установою, що фінансується з Державного бюджету України.

Суд відхиляє такі доводи відповідача, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Ця норма закону наказує варіант поведінки діям суду, але дозволяє визначати обов'язки в окремих випадках.

Крім того, суд бере до уваги ту обставину, що Закон України "Про судовий збір" в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" № 484-VIII прийнятий 22.05.2015 року та набрав чинності 01.09.2015 року, і позивач повинен був знати про те, що його виключено з переліку осіб, які звільняються від сплати судового збору, і в силу того, що саме він уповноважений, як розпорядник коштів, повинен був готувати проект кошторису на фінансування з Державного бюджету України та проекти відповідних змін до кошторису, тобто у позивача існувала необхідність передбачити у поточному році видатки на сплату судового збору.

Враховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання представника позивача про відстрочення сплати судового збору.

Згідно п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень - 1 розмір мінімальної заробітної плати (1218,00 грн.).

Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при подачі адміністративного позову повинна складати 1218,00 грн., яку необхідно перерахувати за наступними реквізитами: отримувач: УДКС у м.Суми (м. Суми), МФО 837013, код ЄДРПОУ 37970593, рахунок 31217206784002, код класифікації доходів бюджету 22030001. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору за яким визначено розмір судового збору.

Позивачем не надано доказів сплати судового збору за вимогу немайнового характеру.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору за вимогу немайнового характеру відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".

Згідно ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст. 88, ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні клопотання представника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області про відстрочення сплати судового збору до вирішення справи по суті - відмовити.

Позовну заяву управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області до Колективного підприємства "Магазин Слов'янський" про застосування заходів реагування - залишити без руху.

Позивачу усунути недоліки позовної заяви в п’ятиденний строк з моменту отримання даної ухвали. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.

Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п’ятиденний строк з дня отримання її копії.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя (підпис) О.А. Прилипчук

З оригіналом згідно

Суддя О.А. Прилипчук