ПОСТАНОВА
Іменем України
15 вересня 2009 року Справа № 2а -23497/09/1270
Категорія № 6.14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого: Чиркіна С.М.,
при секретарі: Шабаліній О.С.,
за участю :
прокурор заявник: не зявився
представника позивача: Богачової А.С. (довіреність №11-П/09 від 08.01.09)
представник відповідача: не зявився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Закритого акціонерного товариства «Лисичанське будівельне управління» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 3400, 00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
11 червня 2009 року Прокурор м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом про стягнення з Закритого акціонерного товариства «Лисичанське будівельне управління» суми штрафної санкції в розмірі 3400, 00 грн.
Позивач, в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач в порушення вимог ст. 40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» (далі Положення), затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 № 1591 в термін до 01.06.08 не розкрило регулярну інформацію (річний звіт) за 2007 рік до ЛТУ ДКЦПФР .
Отже дії ЗАТ «Лисичанське будівельне управління» підпадають під ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»- ненадання інформації.
У звязку з цим, керуючись ст. ст. 9, 11, 12 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», 24.07.2008 року у відношенні ЗАТ «Лисичанське будівельне управління» була винесена постанова №311-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 3400,00 грн.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови , до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
У звязку з чим прокурор заявник просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 3400,00 грн. в дохід Державного бюджету України.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі.
Прокурор заявник та представник відповідача у судове засідання не зявилися, про дату, час та місце слухання справи були повідомлені належним чином ( а.с.15-16), причини не явки суду не відомі.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі прокурора заявника та представника відповідача на підставі наявних матеріалів по справі , які містять достатньо доказів про права та обовязки сторін.
Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд переходить до наступного.
Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» (далі Положення), затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.06 № 1591 в термін до 01.06.08 не розкрило регулярну інформацію (річний звіт) за 2007 рік до ЛТУ ДКЦПФР (а.с.4).
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №2 від 09.01.1997 року, у редакції від 13.02.2001 року, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
15.07.2008 року уповноваженою особою Комісії складений Акт №311ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, а саме - ненадання інформації, відповідальність за яке передбачена п.3 ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»( а.с.4).
Представник відповідача на підписання акту не зявився. Неявка представника ЗАТ «Лисичанське будівельне управління» кваліфікована як відмова від підписання акту. (а.с.4).
Акт № 311-ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів від 15.07.2008 року було направлено відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції ЛТУ ЦПФР від16.07.2008 року ( а.с.5).
Постановою № 311 ЛУ від 24.07.2008 року до відповідача застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян 3400, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України.( а.с.6).
Вищезазначену постанову було направлено відповідачу рекомендованим листом, що підтверджується супровідним листом та реєстром відправки поштової кореспонденції ЛТУ ЦПФР від 25.07.2008 року ( а.с.8).
Представник позивача стверджує, що постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Згідно із ст.8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Д ержавна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Частиною 3 ст.11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Порядок накладення штрафу, визначений ст.12 «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» , позивачем дотриманий.
При таких обставинах позовні вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Сторонам розяснені вимоги статей 69-75 КАСУ та наслідки їх невиконання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.96 №448/96, Наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 2 від 09.01.97, в редакції від 13.02.01 №27 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, ст.ст. 17, 18, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ЗАТ «Лисичанське будівельне управління» про стягнення суми штрафних санкцій в розмірі 3400, 00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого Акціонерного Товариства «Лисичанське будівельне управління» (93100, Луганська обл., м. Лисичанськ, вул. Артемівська, 41 код ЄДРПОУ 03385874), в дохід Державного бюджету України р/р 31115106700051 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24180679, код бюджетної класифікації 21081100, суму штрафної санкції у розмірі 3.400,00 (Три тисячі чотириста грн. 00 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Копію постанови направити прокурору заявнику та відповідачу.
Суддя