Ухвала суду № 53558197, 12.11.2015, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
12.11.2015
Номер справи
127/3809/13-а
Номер документу
53558197
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 127/3809/13-а

Провадження № 2-а/127/91/15

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 листопада 2015 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ан О.В. отримавши в порядку авторозподілу адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Департаменту охорони здоровя Вінницької міської ради про визнання протиправною бездіяльності щодо скарги, зобовязання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди,-

В С Т А Н О В И В:

15.02.2013 року до Вінницького міського суду Вінницької області надійшов зазначений позов. Ухвалою судді від 19.08.2013 року провадження по справі відкрито ( суддя Луценко Л.В.).

Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 09.11.2015 року заяву ОСОБА_2, ОСОБА_3, а також заяву судді Гриневича В.С. про самовідвід від розгляду вказаної адміністративної справи задоволено.

Відповідно до ч. 3 ст. 15-1 КАС України визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду за принципом вірогідності, який ураховує заборону брати участь у перегляді рішення для судді, який брав участь в ухваленні судового рішення, про перегляд якого ставиться питання.

В прохальній частині позовної заяви, позивачі просять визнати протиправними дії та бездіяльність Департаменту охорони здоровя Вінницької міської ради, щодо розгляду скарги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, щодо скасування рішень як невідповідних закону, не вжиття невідкладних заходів до припинення неправомірної бездіяльності, не виявлення та не усунення причин та умов, які сприяли порушенням.

Відповідно до ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суд може збирати докази з власної ініціативи.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 15 -1, 71, 107 КАС України,

У Х В А Л И В:

1. Прийняти адміністративну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Департаменту охорони здоровя Вінницької міської ради про визнання протиправною бездіяльності щодо скарги, зобовязання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди до свого провадження та призначити до судового розгляду на 14 год. 10 хв. 09.12.2015 року у залі № 22 Вінницького міського суду Вінницької області.

2. Витребувати з Департаменту охорони здоровя Вінницької міської ради відомості про результати розгляду скарги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на дії та бездіяльність Департаменту охорони здоровя Вінницької міської ради.

3. Запропонувати відповідачу подати до суду письмове заперечення проти позову та його копію з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.

4. Розяснити права сторонам право розгляду справи у порядку письмово провадження без участі сторін. Для цього як позивач так і відповідач повинні подати заяви про розгляд справи у письмовому провадженні.

5. Розяснити сторонам права в судовому засіданні

Відповідно до вимог ст. 107 КАС України особам, які беруть участь у справі, надається інформація про їхні процесуальні права та обовязки:

Ст.49 КАС України: - Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обовязки. Особи, які беруть участь у справі, зобовязані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обовязки.

Особи, які беруть участь у справі, мають право:

1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;

2) знайомитися з матеріалами справи;

3) заявляти клопотання і відводи;

4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;

5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;

6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;

7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них;

9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;

10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;

11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.

Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.

Стаття 50. Сторони.

1. Сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

2. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), субєкти владних повноважень.

3. Відповідачем в адміністративній справі є субєкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

4. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх обєднання, юридичні особи, які не є субєктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом субєкта владних повноважень:

1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності обєднання громадян;

2) про примусовий розпуск (ліквідацію) обєднання громадян;

3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України;

4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо);

5) в інших випадках, встановлених законом.

Стаття 51. Права та обовязки сторін.

1. Крім прав та обовязків, визначених у ст. 49 КАС України, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.

Сторони або їх представники допускаються до участі у судовому засіданні при наявності документа, що посвідчує особу кожного та документа, що засвідчує повноваження їх представників.

Крім того, суд вважає за необхідне розяснити позивачеві, що відповідно до

Стаття 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:

1) захист;

2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

3) складення документів процесуального характеру.

Стаття 14 Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають такі категорії осіб:

1) особи, які перебувають під юрисдикцією України, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім'ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» ( 966-14 ) для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення, інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону;

Стаття 15, Суб'єктами надання безоплатної вторинної правової допомоги в Україні є:

1) центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;

2) адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

Стаття 18. Порядок подання звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги : 1. Звернення про надання одного з видів правових послуг, передбачених частиною другою статті 13 цього Закону, подаються особами, які досягли повноліття, до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або до територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання таких осіб незалежно від реєстрації місця проживання чи місця перебування особи.

2. Разом із зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги особа або законний представник особи повинні подати документи, що підтверджують належність особи або осіб, стосовно яких звертається законний представник, до однієї з вразливих категорій осіб, передбачених частиною першою статті 14 цього Закону.

Стаття 19. Порядок розгляду звернень про безоплатну вторинну правову допомогу

1. У разі звернення особи про надання одного з видів безоплатної вторинної правової допомоги Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги зобов'язаний протягом десяти днів з дня надходження звернення прийняти рішення щодо надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Отже порядок і можливість отримання позивачами безоплатної правої допомоги передбачено Законом України " Про безоплатну правову допомогу". Тому суд не праві сприяти наданню вам безоплатної правової допомоги.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Ан О.В.