ПОСТАНОВА
Іменем України
18 листопада 2015 року м. Словянськ Єд. унік. № 243/11015/15-п
Провадження № 3/243/1762/2015
Суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Мінаєв І.М., розглянувши матеріали, які надійшли з військової частини пп В2731, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, військовослужбовця ВЧ пп В2731, мешкаючого за адресою: Черкаська область, Корсунь-Шевченківський район, с. Пішки, вул. Польова, 3,
за ч. 3 ст. 17220 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
ВСТАНОВИВ:
16.11.2015 року до Словянського міськрайонного суду Донецької області з військової частини пп В2731 надійшов матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 17220 КУпАП, відносно ОСОБА_1 (протокол № 0515 від 30.10.2015 року).
Розглянувши даний матеріал про адміністративне правопорушення, вважаю, що дана справа підлягає поверненню до військової частини пп В2731 для належного оформлення та усунення недоліків.
Відповідно до п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення складається, у разі його оформлення, складається в двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно з вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушенні зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, імя, по-батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, розяснюються його права і обовязки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
З диспозиції частини третьої статті 17220 КУпАП вбачається, що покарання за даною частиною призначається за вчинення дій, передбачених частинами першою та другою цієї статті, особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення.
В даному випадку з п. 6 протоколу про адміністративне правопорушення № 0515 від 30.10.2015 року, складеного відносно ОСОБА_1, вбачається, що відносно ОСОБА_1 також був складений протокол про адміністративне правопорушення № 0516, який знаходиться на розгляді в суді, однак, до моменту визнання винуватості правопорушника постановою суду та призначення йому покарання особа вважається такою, що не піддавалася адміністративному стягненню, отже складення відносно ОСОБА_1 вказаного протоколу про адміністративне правопорушення № 0516 на теперішній час не є підставою для притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності за частиною третьою статті 17220 КУпАП за даним протоколом. Окрім того, притягнення правопорушника до відповідальності саме за частиною третьою статті 17220 КУпАП застосовується в тому випадку, якщо правопорушник повторно вчинив правопорушення, передбачене ст. 17220 КУпАП, протягом року після накладення на нього адміністративного стягнення за даною статтею постановою суду.
Також в порушення вищенаведених вимог чинного законодавства:
- наприкінці пункту 7 протоколу про адміністративне правопорушення № 0515 від 30.10.2015 року не вказано частину статті 17220 КУпАП, за якою правопорушник має бути притягнутий до адміністративної відповідальності;
- не додано до матеріалів справи письмових пояснень свідків правопорушення, вказаних в протоколі;
- невірно зазначено місце народження правопорушника в п. 2 протоколу про адміністративне правопорушення.
Зазначені вимоги закону особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення, не виконано, відомості про їх виконання в матеріалах справи відсутні, що перешкоджає розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ч. ч. 1-2 ст. 254, ст. 256, ст. ст. 277-278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ :
Матеріал про притягнення до відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 17220 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до військової частини пп В2731 для належного оформлення та усунення недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя
Словянського міськрайонного суду ОСОБА_2