Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 695/3521/15-а
номер провадження 2-а/695/80/15
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 листопада 2015 року м. Золотоноша
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Степченка М.Ю.,
при секретарі Матвєєвій О.І.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представника відповідача Близнюка О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області про визнання дій протиправними та зобов»язання вчинити дії.
В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 вказує, що вона одержує пенсію державного службовця, призначену їй Управлінням Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області.
16.09.2015 року позивач звернулася до відповідача з заявою про здійснення перерахунку пенсії з моменту її призначення, включивши додатково до заробітної плати для обчислення її пенсії суми допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації, на які нараховані страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування.
Розглянувши дане звернення, відповідачем у задоволенні вимог позивача було відмовлено. Управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області дійшло до висновку, що до складу заробітної плати державного службовця не входить ні матеріальна допомога, ні індексація, тому для проведення перерахунку пенсії згідно довідки фінансового управління райдержадміністрації від 16.09.2015 № 5/04-29 не має підстав. Даною довідкою фінансового управління підтверджується, що до складу заробітної плати позивача за період з вересня 2006 року по серпень 2011 року входить матеріальна допомога на оздоровлення - у сумі 12615,38 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань - у сумі 6713,41 грн., індексація заробітної плати у сумі - 6308,51грн., з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов»язкове державне пенсійне страхування.
Не погоджуючись з даним рішенням УПФУ в Черкаському районі Черкаської області позивач звернулась до суду з даним позовом.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 наполягала на задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Представник відповідача Управління Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області в судовому засіданні заперечував проти позову та просив відмовити у його задоволенні. Надані до матеріалів справи письмові заперечення підтримав.
Суд, вислухавши думку позивача та представника відповідача та вивчивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Золотоніському районі Черкаської області з 16.09.2011 року та одержує пенсію за віком, обчислену у відповідності до Закону України "Про державну службу", при цьому розрахунок пенсії позивача Управлінням Пенсійного фонду України в Золотоніському районі здійснювався без включення у розмір заробітної плати позивача матеріальної допомоги на оздоровлення,матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та сум індексації заробітної плати.
Відповідно до довідки, виданої Фінансовим управлінням Золотоніської районної державної адміністрації Черкаської області від 16.09.2015 року в графі «інші виплати» включені матеріальна допомога на оздоровлення у сумі 12615,38грн., матеріальна допомога на соціально-побутові потреби у сумі 6713,41 грн., індексація грошових доходів 6308,51грн. На всі виплати, що включені в довідку, нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до вимог ст. 37 Закону України "Про державну службу" на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для жінок - не менш 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менш 10-ти років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш 20-ти років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 90% від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 90% заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
Як передбачено ч.2 ст.33 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Відповідно до ч.1 ст.66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які згідно до вимог Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування", нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, яка діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Згідно до ст.41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких, згідно із цим Законом були фактично обчислені та сплачені страхові внески до Пенсійного фонду в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески; 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.
Виходячи з цього, отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично були нараховані та сплачені внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (доход) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, суд вважає можливим визнати дії відповідача щодо відмови в перерахунку призначеної позивачу пенсії у відповідності до ст., ст.37, 37-1 Закону України "Про державну службу" неправомірними та зобов`язати його здійснити перерахунок пенсії та виплатити пенсію, починаючи з 16.09.2011 року в установленому розмірі 90% заробітної плати на підставі довідки фінансового управління Золотоніської районної державної адміністрації від 16.09.2015 №5/04-29 про складові заробітної плати з урахуванням зазначених в ній сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, сум індексації заробітної плати, які враховуються при обчисленні пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" та з яких сплачено страхові внески.
На підставі викладеного, керуючись ч. 2 ст. 33, ст. 37 Закону України "Про державну службу", ч.1 ст.66 Закону України "Про пенсійне забезпечення", ст. 41 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", ст.ст.11, 69-71, 99, 160-163, 183-2,256 КАС України, суддя -
ПОСТАНОВИВ
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати неправомірною відмову Управління Пенсійного фонду України у Золотоніському районі Черкаської області щодо включення суми матеріальної допомоги на оздоровлення на суму 12615,38 грн., матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань на суму 6713, 41 грн. та індексації заробітної плати на суму 6308, 51 грн. для призначення ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Золотоніському районі Черкаської області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та виплатити пенсію, починаючи з 16.09.2011 року в установленому розмірі 90% заробітної плати на підставі довідки фінансового управління Золотоніської районної державної адміністрації від 16.09.2015 №5/04-29 про складові заробітної плати з урахуванням зазначених в ній сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, сум індексації заробітної плати.
Постанову допустити до негайного виконання у межах суми стягнення за один місяць.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя М.Ю. Степченко
З повним текстом постанови суду особи, які беруть участь у справі можуть ознайомитися 12 листопада 2015 року.