ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2015 року м.Київ К/800/17752/15
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючий суддя Голяшкін О.В. (доповідач),
судді Васильченко Н.В.,
Стрелець Т.Г.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» в особі представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року у справі за позовом Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» в особі представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» до Державної авіаційної служби України про визнання нечинними та скасування постанов, -
ВСТАНОВИВ:
У серпні 2014 року Відкрите акціонерне товариство «Аерофлот - російські авіалінії» в особі представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» звернулося з позовом до Державної авіаційної служби України, у якому, з урахуванням ухвали про об'єднання адміністративних справ, просило визнати протиправними та скасувати постанови від 16 червня 2014 року №№ 000232, 000226 та від 09 липня 2014 року №№ 000357, 000355, 000381, 000389, 000386, 000296, 000321, 000322, № 000302.
В обґрунтування позовних вимог, з урахуванням заяв про зміну підстав адміністративного позову, позивач зазначав про протиправність оскаржуваних постанов, порушення відповідачем вимог Порядку накладення та стягнення штрафів за порушення вимог законодавства на повітряному транспорті, затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 26 грудня 2011 року №637, Положення про використання повітряного простору України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401, Положення про Комісію з розгляду справ про правопорушення у галузі цивільної авіації та порушення вимог законодавства на повітряному транспорті, затвердженого наказом Державіаслужби України від 16 лютого 2012 року №121, Правил надання експлуатантам дозволів на виліт з аеропортів України та приліт до аеропортів України, затверджених спільним наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням авіації та Міністерством оборони України від 28 листопада 2005 року №897/703, Положення про Державну авіаційну службу України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року №398, безпідставність висновків відповідача про порушення порядку використання повітряного простору.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року, в задоволенні вказаних позовних вимог відмовлено повністю.
Рішення судів попередніх інстанцій мотивовані правомірністю оскаржуваних постанов про накладення штрафу, які прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України, та доведеністю фактів допущення позивачем порушень правил та умов використання повітряного простору України.
Не погоджуючись з ухваленими у справі рішеннями, Відкрите акціонерне товариство «Аерофлот - російські авіалінії» в особі представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить повністю скасувати судові рішення, справу направити на новий розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Державна авіаційна служби України у поданих запереченнях просить залишити касаційну скаргу без задоволення, судові рішення - без змін.
Заслухавши доповідача, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що Державною авіаційною службою України за результатами розгляду справ про правопорушення у галузі цивільної авіації відносно Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» встановлено порушення позивачем правил та порядку виконання повітряного простору України при виконанні рейсів AFL1820 о 09:33 год. 12 березня 2014 року (протокол про правопорушення у галузі цивільної авіації від 16 червня 2014 року №000226), AFL1820 о 09:24 год. 14 березня 2014 року (протокол від 16 червня 2014 року №000232), AFL1827 о 04:18 год. 27 березня 2014 року (протокол від 20 червня 2014 року №000296), AFL1821 о 11:55 год. 27 березня 2014 року (протокол від 23 червня 2014 року №000302), AFL1820 о 09:04 год. 28 березня 2014 року (протокол від 23 червня 2014 року №000321), AFL1821 о 11:31 год. 28 березня 2014 року (протокол від 23 червня 2014 року №000322), AFL1820 о 09:45 год. 29 березня 2014 року (протокол від 25 червня 2014 року №000355), AFL1821 о 11:40 год. 29 березня 2014 року (протокол від 25 червня 2014 року №000357), AFL1822 о 08:03 год. 01 квітня 2014 року (протокол від 25 червня 2014 року №000381), AFL1824 о 15:10 год. 01 квітня 2014 року (протокол від 25 червня 2014 року №000386), AFL1820 о 06:50 год. 02 квітня 2014 року (протокол від 26 червня 2014 року №000389), без відповідного дозволу та заявки на використання повітряного простору України із закритого аеродрому Сімферополь та на закритий аеродром Сімферополь, що є порушенням ст.29 Повітряного кодексу України, п.п.56, 118 Положення про використання повітряного простору України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401.
Державною авіаційною службою України 16 червня 2014 року винесені постанови №№000226, 000232, 09 липня 2014 року винесені постанови №№000296, 000302, 000321, 000322, 000355, 000357, 000381, 000386, 000389 про накладення на Відкрите акціонерне товариство «Аерофлот - російські авіалінії» штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації на підставі абз.4 п.1 ч.1 ст.127 Повітряного кодексу України у розмірі по 136000 грн. кожною постановою.
Правові основи діяльності в галузі авіації встановлені Повітряним кодексом України (далі - ПК).
Як встановлено ч.ч.1, 2 ст.4 ПК, Україна як держава, що приєдналася до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, несе відповідальність за виконання міжнародних зобов'язань, що випливають із цієї Конвенції, та за гарантії і створення умов безпеки для суспільства, захисту інтересів під час провадження діяльності в галузі цивільної авіації та використання повітряного простору України. Державне регулювання діяльності в галузі авіації та використання повітряного простору України полягає у формуванні державної політики та стратегії розвитку, визначенні завдань, функцій, умов діяльності в галузі авіації та використання повітряного простору України, застосуванні заходів безпеки авіації, прийнятті загальнообов'язкових авіаційних правил України, у здійсненні державного контролю за їх виконанням та встановленні відповідальності за їх порушення.
Відповідно до ч.1 ст.29 ПК використання повітряного простору України здійснюється на підставі дозволів, що надаються органами об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху відповідно до порядку, визначеного Положенням про використання повітряного простору України, крім випадків, передбачених пунктами 1 - 5 частини другої статті 24 цього Кодексу.
Відповідно до п.56 Положення про використання повітряного простору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року №401 (далі - Положення №401) користувачі повітряного простору, заінтересовані у провадженні діяльності, зазначеної у пункті 3 цього Положення, повинні подати відповідну заявку на використання повітряного простору.
У разі виконання польотів повітряних суден поза межами контрольованого повітряного простору ОПР на висоті не більш як 1500 метрів над середнім рівнем моря заявки на виконання польоту та використання повітряного простору не подаються (за умови обов'язкового інформування органів управління Повітряних Сил Збройних Сил згідно з пунктом 83 цього Положення), крім польотів, що виконуються в тимчасово зарезервованому повітряному просторі, повітряному просторі, де управління повітряним рухом здійснюється органами управління Повітряних Сил Збройних Сил та інших державних органів, а також у межах зони з особливим режимом використання повітряного простору.
У разі виконання польотів цивільними повітряними суднами поза межами контрольованого повітряного простору ОПР польотно-інформаційне та аварійне обслуговування здійснюється відповідно до встановленого порядку. Під час виконання таких польотів екіпаж повітряного судна несе відповідальність за своєчасне проходження передпольотної підготовки, отримання відповідної аеронавігаційної інформації, зокрема про наявність заборони та обмеження використання повітряного простору, та безпечне виконання польоту.
Подання заявок та видача дозволів на використання повітряного простору або анулювання заявок може здійснюватися за допомогою телеграфу, телефону, поштового зв'язку, телефаксу тощо. Користувачі повітряного простору зобов'язані мати прямий зв'язок (телеграф, телефон, телефакс або інші види зв'язку) з органами ОПР та відповідними органами управління Повітряних Сил Збройних Сил (п.57 Положення № 401).
Форма розкладів, заявок та терміни їх подання на провадження діяльності, пов'язаної з використанням повітряного простору, та виконання польотів державних повітряних суден визначаються правилами, що затверджуються Міноборони та Мінінфраструктури (п.58 Положення № 401).
Розклад регулярних внутрішніх та міжнародних польотів цивільних повітряних суден експлуатантів України та іноземних експлуатантів затверджується Державіаслужбою і надсилається до Украероруху (Украероцентру) та органів управління Повітряних Сил Збройних Сил не пізніше ніж за 20 діб до введення його в дію (п.60 Положення № 401).
Відповідно до п.61 Положення № 401 органи управління Повітряних Сил Збройних Сил, Украероцентр здійснюють контроль за виконанням регулярних внутрішніх та міжнародних польотів, а також транзитних регулярних польотів та наданням органами ОПР послуг з обслуговування повітряного руху. З цією метою користувачі повітряного простору подають Украероцентру перелік повторюваних планів польотів не пізніше ніж за 14 діб до початку польоту, а зміни до цього переліку - за 7 діб до введення їх у дію. Украероцентр доводить перелік повторюваних планів польотів до РДЦ та органів управління Повітряних Сил Збройних Сил.
Згідно п.п.74, 75 Положення № 401 дозвіл на виконання внутрішніх та міжнародних регулярних польотів з посадкою (вильотом) в Україні (з України) видається Державіаслужбою. Дозвіл на використання повітряного простору видається на підставі відповідної заявки після отримання дозволу на виконання польотів: 1) Украероцентром - на виконання польотів поза межами повітряних трас у повітряному просторі більше ніж у двох районах польотної інформації; на провадження діяльності у повітряному просторі, яка потребує встановлення заборон або обмежень його використання; на провадження діяльності у повітряному просторі, яка потребує встановлення короткочасних обмежень його використання (в межах двох та більше районів польотної інформації); на виконання польотів для проведення пошуково-рятувальних робіт; на провадження діяльності у повітряному просторі, яка потребує встановлення короткочасних обмежень його використання в межах одного району польотної інформації тривалістю понад 2 год.; на виконання польотів повітряними суднами, які не обладнані засобами вторинної радіолокації; на провадження іншої діяльності у повітряному просторі більш як у двох районах польотної інформації; 2) РДЦ - на виконання польотів поза межами повітряних трас у повітряному просторі одного або двох (суміжних) районів польотної інформації; на провадження діяльності у повітряному просторі, яка потребує встановлення короткочасних обмежень його використання тривалістю не більше ніж 2 год.; на провадження іншої діяльності у повітряному просторі одного або двох (суміжних) районів польотної інформації.
Украероцентр та РДЦ, отримавши заявку на використання повітряного простору, приймають відповідне рішення, про що інформують заявника. У разі затвердження заявки на використання повітряного простору Украероцентр та РДЦ повідомляють про прийняте рішення органи управління Повітряних Сил Збройних Сил (п.76 Положення № 401).
Відповідно до п.2 Положення № 401 дозвіл на використання повітряного простору - офіційне повідомлення про надання користувачеві повітряного простору дозволу для провадження діяльності у порядку, що визначається відповідним підрозділом органу об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України; орган об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху - відповідний підрозділ, повноваження і діяльність якого пов'язані з організацією повітряного руху у повітряному просторі України та у міжнародному повітряному просторі, який перебуває під відповідальністю України.
Згідно п.6 Положення про об'єднану цивільно-військову систему організації повітряного руху України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року №1281 «Про створення об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України», Український центр планування використання повітряного простору України та регулювання повітряного руху (Украероцентр) є головним оперативним підрозділом системи.
Відповідно до п.8.1 Правил польотів цивільних повітряних суден у повітряному просторі України, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України від 28 жовтня 2011 року № 478 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 листопада 2011 року за № 1327/20065) диспетчерський дозвіл повинен бути отриманий до початку виконання контрольованого польоту або частини польоту, яка виконується як контрольований політ. Такий дозвіл запитується шляхом подання плану польоту до органу диспетчерського обслуговування повітряного руху.
Пунктами 3.3.1.1, 3.3.1.2, 3.3.2 Додатку 2 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року «Правила польотів» визначено, що «Информация в отношении запланированного полета или части полета, подлежащая направлению в органы обслуживания воздушного движения, предоставляется в форме плана полета. План полета предоставляется до начала любого полета с пересечением международных границ. План полета включает информацию, относящуюся к следующим пунктам, определенным соответствующим полномочным органом ОВД: - опознавательный индекс воздушного судна; - правила выполнения полета и тип полета; - количество и тип(ы) воздушных судов и категория турбулентности в следе; - оборудование; - аэродром вылета; - расчетное время уборки колодок; - крейсерские скорости; - крейсерские эшелоны; - маршрут полета; - аэродром назначения и общее расчетное истекшее время; - запасные аэродромы; - запасы топлива; - общее число людей на борту; - аварийно-спасательное оборудование; - прочая информация».
На підставі поданого плану польоту орган ОПР видає дозвіл, що також передбачено пунктом 3.6.1.1 Додатку 2, а саме: «Диспетчерское разрешение получают до начала выполнения контролируемого полета или части полета, которая выполняется как контролируемый полет. Такое разрешение запрашивается путем представления плана полета органу управления воздушным движением».
Згідно ч.1 ст.30 ПК використання повітряного простору України або його окремої частини може бути частково або повністю обмежено уповноваженим органом з питань цивільної авіації та органами об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху відповідно до порядку, визначеного Положенням про використання повітряного простору України.
Відповідно до п.93 Положення № 401 в окремих частинах повітряного простору встановлюються заборона або обмеження на його використання, які публікуються в документах з аеронавігаційної інформації та/або включаються до плану використання повітряного простору. Форма та зміст плану використання повітряного простору визначаються інструкцією з управління використанням повітряного простору.
Заборона та обмеження використання повітряного простору встановлюються за місцем, часом та висотою з таким розрахунком, щоб звести до мінімуму їх вплив на діяльність інших користувачів повітряного простору. Встановлення заборони та обмежень передбачає визначення частини повітряного простору, використання якої забороняється або обмежується відповідно до умов, визначених Украероцентром або РДЦ (п.94 Положення №401).
Як передбачено п.п.100-102 Положення №401, заборона використання повітряного простору встановлюється на постійній або тимчасовій основі. Заборона використання повітряного простору на постійній основі встановлюється Державіаслужбою за поданням відповідних державних органів, підприємств, установ та організацій і оприлюднюється в документах з аеронавігаційної інформації. Тимчасова заборона використання окремих частин повітряного простору встановлюється в інтересах користувачів, які подали відповідні заявки, з урахуванням пріоритетів, установлених цим Положенням, та принципів гнучкого використання повітряного простору відповідно до Європейської концепції гнучкого використання повітряного простору. Інформація про тимчасову заборону використання повітряного простору доводиться Украероцентром та службою аеронавігаційної інформації до відома всіх користувачів повітряного простору.
Як встановлено судами та вбачається із матеріалів справи, СТА Сімферополь Сектор 1 у період з 14 год. 08 хв. 11 березня 2014 року по 08 год. 00 хв. 20 березня 2014 року та у період з 00 год. 00 хв. 14 березня 2014 року по 23 год. 59 хв. 30 квітня 2014 року був зоною відповідальності органу обслуговування повітряного руху - Дніпропетровського РДЦ, про що видано й опубліковано NOTAM A0363/14 та A0391/14.
28 березня 2014 року Українським центром планування використання повітряного простору України та регулювання повітряного руху (Украероцентр) складено телеграму з проханням видати NOTAM щодо закриття повітряного простору над півостровом Крим.
На підставі отриманих матеріалів Державною авіаційною службою України встановлено заборону на використання повітряного простору на період з 18.00 год. 27 березня 2014 року по 23.59 год. 26 червня 2014 року та на період з 17.00 год. 28 березня 2014 року по 23.59 год. 28 червня 2014 над півостровом Крим шляхом опублікування NOTAM А0482/14 та А0520/14.
Відповідно до п.п. n) п.5.1.1.1 розділу 5.1 Глави 5 Додатку 15 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року (далі - Конвенція) «Служби аеронавігаційної інформації» (далі - Додаток 15) та Doc. 8126 ICAO «Керівництво по службам аеронавігаційної інформації) (далі - Doc. 8126), які є обов'язковими як для України, так і для Російської Федерації згідно із ст.ст.37, 38 вказаної Конвенції та згідно абз.15 пп.3.2.1.2 Правил обслуговування аеронавігаційною інформацією, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 01 липня 2004 року №564 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 липня 2004 року за № 913/9512; далі - Правила), заборонені зони встановлюються шляхом видачі та опублікування повідомлень NOTAM. Заборонена зона - повітряний простір встановлених розмірів над територією або територіальними водами держави, в межах якого польоти повітряних суден заборонені (гл. 1 Додатку 15).
NOTAM складається та видається негайно в тих випадках, якщо інформація, яка підлягає розповсюдженню, має тимчасовий та не триваючий характер, або у випадках введення в терміновому порядку важливих з експлуатаційної точки зору постійних змін або тимчасових змін, що носять довго триваючий характер, виключаючи широкий текстовий або/та графічний матеріал (п.5.1.1 розділу 5.1 глави 5 Додатку №15).
Вимоги до змісту, правил видачі та випуску NOTAM уніфіковані для всіх країн, що приєднались до Конвенції та містяться у Додатку 15 та Doc.8126.
Відповідно до пп.2.1.2 п.2.1 глави 2 Правил аеронавігаційна інформація затверджується Державіаслужбою України та публікується САІ (Службою аеронавігаційної інформації України).
Статтею 11 Конвенції передбачено, що за умови дотримання положень цієї Конвенції закони і правила Договірної держави, що стосуються допуску на її територію або відбуття з її території повітряних суден, зайнятих у міжнародній аеронавігації, або експлуатації і навігації таких повітряних суден під час їх перебування в межах її території, застосовуються до повітряних суден усіх Договірних держав без розрізнення їх національності і дотримуються такими повітряними суднами при прибутті, відбутті або під час перебування в межах території цієї Держави.
Згідно ч.1 ст.8 Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про повітряне сполучення і співробітництво в галузі повітряного транспорту, підписаної 12 січня 1994 року (дата набрання чинності 02 березня 1995 року), закони та правила однієї Договірної Сторони, які регулюють приліт і виліт з її території повітряних суден, що здійснюють міжнародні польоти, або експлуатацію чи навігацію цих повітряних суден під час їх перебування в межах її території, будуть застосовуватися до повітряних суден авіапідприємств(а), призначених іншою Договірною Стороною.
Отже, відповідно до вищезазначених положень законодавства та міжнародних угод прийняті NOTAM A0363/14, A0391/14, А0482/14 та А0520/14 поширюється на позивача.
Вимоги NOTAM A0363/14, A0391/14, А0482/14 та А0520/14 для ВАТ «Аерофлот - російські авіалінії» є обов'язковими. Судами обґрунтовано встановлений факт обізнаності позивача та членів льотних екіпажів, що виконували рейси, про дію NOTAM A0363/14, A0391/14, А0482/14 та А0520/14.
Проте, всупереч NOTAM A0363/14 та A0391/14 позивач при виконанні 12 та 14 березня 2014 року рейсів AFL1820 здійснив політ в контрольованому повітряному просторі України без двостороннього радіозв'язку з органом обслуговування повітряного руху.
А також, всупереч встановленої Державіаслужбою України шляхом видачі NOTAM А0482/14 та А0520/14 заборони на використання повітряного простору на період з 18.00 год. 27 березня 2014 року по 23.59 год. 26 червня 2014 року та на період з 17.00 год. 28 березня 2014 року по 23.59 год. 28 червня 2014 над півостровом Крим, без відповідних дозволів та заявок на використання повітряного простору та виконання польотів, позивачем виконувалися рейси через заборонену зону повітряного простору України на закритий аеродром «Сімферополь» та з закритого аеродрому «Сімферополь».
Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.23 Повітряного кодексу України порушенням порядку використання повітряного простору України вважаються дії або бездіяльність юридичних чи фізичних осіб, що призвели до порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів, які регулюють порядок використання повітряного простору України. Перелік порушень порядку використання повітряного простору України визначається Положенням про використання повітряного простору України.
Згідно п.118 Положення №401 до порушень порядку використання повітряного простору, що підлягають розслідуванню, належить, зокрема, використання повітряного простору без дозволу та/або порушення умов його використання, крім випадків, що передбачені цим Положенням; виконання повітряним судном польоту через заборонену зону обмеження польотів, небезпечну зону та зону, що належить до тимчасово зарезервованого повітряного простору, без відповідного дозволу під час її використання.
Відповідно до п.126 Положення №401 у разі допущення порушення порядку використання повітряного простору іноземним повітряним судном дані засобів об'єктивного контролю органів ОПР передаються Украероцентром Державіаслужбі. Державіаслужба передає протягом 3 діб інформацію про зазначене порушення органам авіаційної влади держави реєстрації (власника, експлуатанта) повітряного судна.
Згідно ст.126 ПК за протиправні дії юридичні і фізичні особи, діяльність яких пов'язана з використанням повітряного простору України, розробленням, виготовленням, ремонтом та експлуатацією авіаційної техніки, здійсненням господарської діяльності в галузі цивільної авіації, обслуговуванням повітряного руху, забезпеченням безпеки авіації, несуть відповідальність згідно із законом.
Відповідно до абз.4 п.1 ч.1 ст.127 ПК за правопорушення в галузі цивільної авіації, у разі порушення правил та порядку використання повітряного простору України, до юридичних осіб - суб'єктів авіаційної діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу від п'яти до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій щодо правомірності оскаржуваних постанов про накладення на позивача штрафу за правопорушення у галузі цивільної авіації, які прийняті Державною авіаційною службою України на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Доводи касаційної скарги щодо неналежної правової оцінки обставин справи з посиланням на відсутність у державних інспекторів повноважень на складання протоколів у галузі цивільної авіації, невідповідність змісту зафіксованого у протоколах порушення встановленим у постановах про накладення штрафних санкцій обставинам, відсутність у позивача обов'язку на отримання додаткового дозволу на використання повітряного простору над півостровом Крим при виконанні регулярних рейсів, колегією суддів відхиляються як безпідставні. Вказані доводи були предметом дослідження судами попередніх інстанцій і не спростовують висновків судів.
Судами попередніх інстанцій повно та всебічно встановлено усі обставини справи та їм надана належна правова оцінка, з якою погоджується колегія суддів Вищого адміністративного суду України; доводи касаційної скарги не спростовують факту вчинених позивачем порушень у галузі цивільної авіації та не дають підстав вважати, що при прийнятті оскаржуваних рішень судами попередніх інстанцій порушені або неправильно застосовані норми матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Відповідно до ч.3 ст.220-1 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Керуючись ст.ст.220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» в особі представництва Відкритого акціонерного товариства «Аерофлот - російські авіалінії» відхилити.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 19 січня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 18 березня 2015 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строки та в порядку, передбачених статтями 237 - 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді