Постанова № 53536330, 12.11.2015, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.11.2015
Номер справи
815/1208/15
Номер документу
53536330
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 листопада 2015 р.м.ОдесаСправа № 815/1208/15

Категорія: 8.1 Головуючий в 1 інстанції: Завальнюк І. В.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

доповідача - судді Турецької І.О.

суддів - Стас Л.В., Косцової І.П.

за участю секретаря - Скоріної Т.С.

представника апелянта - Николина О.Я.

представника відповідача - Бутрик А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «СНІГУР - ТД» на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 червня 2015 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СНІГУР - ТД» до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання протиправними дій, рішення та про зобов'язання вчинити певні дії -

В С Т А Н О В И В:

У лютому 2015 року товариство з обмеженою відповідальністю «СНІГУР - ТД» (надалі - ТОВ «СНІГУР - ТД») звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (надалі - Кіровоградська ОДПІ) та згідно заяви про уточнення позовних вимог (а.с.44) просило визнати протиправними:

- дії щодо складання довідок про встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків за №1423 від 24.07.2014 р. та за №1477 від 08.08.2014 р.;

- рішення щодо складання та направлення до реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції повідомлень про відсутність за місцезнаходженням за формою №18 - ОПП від 24.07.2014 р. та від 08.08.2014 р.;

- дії щодо внесення 24.07.2014 р. та 08.08.2014 р. до Єдиного банку даних юридичних осіб відомостей про відсутність за місцезнаходженням.

В обґрунтування позову зазначено про порушення службовими особами Кіровоградської ОДПІ пунктів 12.2, 12.3, 12.4, 12,5 Порядку обліку платників податків, зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 09.12.2011 р. за №1588 (надалі - Порядок №1588), пунктів 3.1, 3.2, 4.1, 4.2, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.10, 4.11, 4,12 Положення про організацію взаємодії підрозділів податкової міліції з іншими структурними підрозділами органів державної податкової служби для встановлення місцезнаходження платника податків (надалі - Положення № 336), затвердженим наказом ДПА України 17.05.2010 № 336.

Позивач стверджує, що відповідач умисно сфальсифікував документи про його відсутність за місцезнаходженням з метою втручання в його господарську діяльність та завдання йому значних збитків.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 15 червня 2015 року у задоволенні позову - відмовлено.

В апеляційній скарзі ТОВ «СНІГУР - ТД» ставить питання про скасування постанови суду першої інстанції у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи та просить ухвалити нове рішення, яким позов - задовольнити.

Представник апелянта в судовому засіданні суду апеляційної інстанції підтримав доводи викладені в апеляції та просив її задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні суду апеляційної інстанції проти апеляційної скарги заперечила та просила рішення суду залишити без змін.

З'ясувавши обставини справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, на наступних підставах.

Так, матеріалами справи встановлено, що ТОВ «СНІГУР - ТД» до кінця 2014 р. перебувало на обліку в Кіровоградській ОДПІ.

Із документації, наданої Кіровоградською ОДПІ вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Кіровоградській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження відносно посадових осіб ТОВ «КІРІМ ОПТ» та ТОВ «К-ТД», директором яких є - ОСОБА_3 (а.с.88).

Зазначена особа є також керівником - ТОВ «СНІГУР - ТД».

Із службових записок та актів про відсутність посадових осіб ТОВ «СНІГУР - ТД», які були складені Кіровоградською ОДПІ у квітні, травні 2014 р. вбачається, що товариство знаходиться за своєю податковою адресою м. Кіровоград, вул. Покровська 73 к. 17, але керівник підприємства відсутній.

Бухгалтером товариства надані накази про відрядження керівника.

Відсутність керівника на робочому місці унеможливило, на думку контролюючого органу, проведення позапланової виїзної перевірки.

27 травня 2014 р. реєстраційною службою Кіровоградського управління юстиції Кіровоградської області було проведено державну реєстрацію зміни місцезнаходження ТОВ «СНІГУР - ТД» та в якості адреси зазначено Одеська область, м. Одеса, вулиця Генерала Цвєтаєва, будинок 3/5.

Кіровоградська ОДПІ, відповідаючи на запити позивача на отримання публічної інформації щодо обставин відмови йому в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, у тому числі зазначила, що за результатами встановлення підрозділами податкової міліції відсутності товариства за місцезнаходженням були прийняті рішення та складені повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою №18 -ОПП та направлені до відповідного державного реєстратора 24.07.2014 р. та 08.08.2014 р. (а.с.20).

Факт неприйняття податкових накладних також підтверджують квитанції, в яких зазначена помилка: «місцезнаходження юридичної особи продавця товарів/ послуг не відповідає інформації ЄДР» (а.с.16-18).

Позивач, спростовуючи зазначені обставини посилався в позові на те, що постійно отримує всю кореспонденцію та веде листування, зокрема з Кіровоградською ОДПІ, за своїм місцезнаходженням: Одеська область, м. Одеса, вул. Генерала Цвєтаєва, 3/5.

Також представник ТОВ «СНІГУР - ТД» стверджує про те, що з боку Кіровоградської ОДПІ не було здійснено заходів щодо встановлення їх фактичного місцезнаходження, а тому вважає протиправними складені довідки, подальші рішення про направлення до державного реєстратора повідомлень про відсутність товариства за місцезнаходження та дії по внесенню до Єдиного банку даних про платників податків зазначених відомостей.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції обґрунтував свою правову позицію наступним чином.

Так, на думку суду, дії відповідача щодо перевірки місцезнаходження ТОВ «СНІГУР - ТД», складення довідок та направлення до реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції повідомлень за формою №18-ОПП про відсутність товариства за місцезнаходженням, відповідають вимогам чинного законодавства.

Також суд підкреслив, що податковим органом рішення, у розумінні ст.17 КАС України, не приймалися (відповідні дії не вчинялися), оскільки довідки про встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків є документами службового характеру (викладена в них інформація не носить зобов'язального характеру, а лише являється своєрідним відображенням виконання функціональних обов'язків), останні не є рішеннями податкового органу у розумінні ст.56 Податкового кодексу України, у зв'язку із чим, жодним чином не порушують права та інтереси ТОВ «СНІГУР - ТД».

Колегія суддів не поділяє таку правову позицію суду першої інстанції, з огляду на наступне.

За змістом п.63.3 ст.63 Податкового кодексу України, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в органах державної податкової служби за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Розділом ХІІ Порядку №1588 урегульовані питання встановлення місцезнаходження платника податків.

Згідно п.12.2 названого Порядку підрозділи органу державної податкової служби: стосовно платників податків, якими не подано у встановлені законом терміни податкових декларацій (звітів, розрахунків), у порядку, передбаченому законодавством, самостійно визначають суму грошового зобов'язання, проводять роботу з узгодження грошового зобов'язання та інші заходи; стосовно платників податків, які мають податковий борг, у порядку, передбаченому законодавством, здійснюють заходи з погашення податкового боргу.

У рамках проведення цих заходів, а також при призначенні чи проведенні будь-якого виду перевірки платника податків чи при виконанні інших службових обов'язків працівниками органів державної податкової служби здійснюється або може здійснюватись перевірка місцезнаходження (місця проживання) платника податків. За наслідками перевірки складається акт перевірки місцезнаходження платника податків. Якщо встановлено відсутність платника податків за його місцезнаходженням (місцем проживання), то проводиться робота із з'ясування фактичного місця розташування (місцезнаходження, місця проживання) платника податків, відповідальних та пов'язаних осіб.

Як свідчать матеріали справи, була відсутня жодна з підстав перелічених вище, для здійснення контролюючим органом перевірки місцезнаходження позивача.

Кіровоградська ОДПІ, заперечуючи проти позову, надала до суду першої інстанції ряд документів, відповідно до яких у липні 2014 р. в рамках кримінального провадження було доручено оперативному управлінню ГУ Міндоходів у Кіровоградської області провести огляд податкової, юридичної та фактичної адреси ТОВ «КІРІМ ОПТ», встановити та допитати працівників цього товариства та відібрати пояснення у його директора, який одночасно є директором ТОВ «Снігур - ТД» (а.с.67-92).

Особи, яким було доручено проведення таких заходів склали рапорти, в яких зазначили, що за адресою Одеська область, м. Одеса, вул. Генерала Цвєтаєва, 3/5 ТОВ «КІРІМ ОПТ» не знаходиться.

Мотивами таких висновків було те, що за результатами допиту директора ТОВ «Садко» в якості свідка, встановлено, що комплекс будівель за зазначеною адресою належить даному товариству, будь-які договори оренди з підприємством ТОВ «КІРІМ ОПТ» власник будівель не укладав.

До рапорту від 17.07.2014 р. було надано фототаблицю щодо обстеження юридичної адреси ТОВ «КІРІМ ОПТ» за адресою м. Одеса, вул. Генерала Цвєтаєва 3/5 (а.с.70-79).

Керуючись Положенням № 336 керівником податкової міліції було складено довідки (за №1423 від 24.07.2014 р. та за №1477 від 08.08.2014 р.) про відсутність ТОВ «Снігур - ТД» за місцезнаходженням та направлені до відділу обліку платників та обробки податкової звітності Кіровоградської ОДПІ.

Водночас, в матеріалах справи (а.с.30) є лист ДПІ у Малиновському районі ГУ Міндоходів в Одеській області в якому заявлено, що запитів на встановлення місцезнаходження платника податків ТОВ «Снігур - ТД» на їх адресу не надходило.

Утім, від оперативного управління Кіровоградської ОДПІ надходив лист від 19.06.2014 р. щодо здійснення заходів, направлених на встановлення наявності/ відсутності ТОВ «Снігур - ТД» за юридичною адресою.

10.07.2014 р. ДПІ у Малиновському районі ГУ Міндоходів в Одеській області направлено відповідь щодо встановлення ТОВ «Снігур - ТД» за юридичною адресою із додатками: пояснення директора товариства, копія договору оренди, фотознімки офісного приміщення (а.с.30).

Заступнику начальника УВБ ГУ Міндоходів в Одеській області ТОВ «ГАЛАНТА» надіслано листа, в якому зазначено про укладення з ТОВ «Снігур - ТД» договору оренди, про цільове використання орендарем офісних приміщень, про своєчасну оплату орендної плати.

Також зазначено про відсутність відвідувань з боку оперативного управління ГУ Міндоходів у Кіровоградської області у липні, серпні, вересні 2014 р.(а.с.38).

Крім того, слід звернути увагу на те, що пунктом 12.4. Порядку №1588 зобов'язано підрозділ контролюючого органу, який з'ясував факт відсутності платника податків за його місцезнаходженням готувати та передавати підрозділам податкової міліції запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків за встановленою формою.

На аркуші справи 67 об. міститься такий запит від 25.06.2014 р., але на встановлення місцезнаходження ТОВ «КІРІМ ОПТ» і причина проведення таких заходів зазначена - проведення позапланової перевірки даного платника податків.

Запит на встановлення місцезнаходження ТОВ «СНІГУР - ТД», в матеріалах справи - відсутній.

Відповідно до пункту 12.5. Порядку №1588 (в редакції, яка діяла на момент спірних правовідносин), якщо за результатами заходів щодо встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи підрозділами податкової міліції буде підтверджено відсутність такої особи за місцезнаходженням або встановлено, що фактичне місцезнаходження юридичної особи не відповідає зареєстрованому місцезнаходженню, керівник (заступник керівника) контролюючого органу приймає рішення про надсилання до відповідного державного реєстратора повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою N 18-ОПП (додаток 24) для вжиття заходів, передбачених частиною дванадцятою статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».

Аналогічні правила встановлення місцезнаходження платника податків закріплені і Положенням №336, зокрема підпунктами 3.1.1, 3.1.2 пункту 3.1 розділу ІІ, - щодо кожного платника податків, який відсутній за місцезнаходженням (місцем проживання) та місцезнаходження (місце проживання) якого не з'ясовано, структурний підрозділ органу ДПС проводить такі заходи: шляхом спілкування (телефон, пошта, факс, виїзд за місцезнаходженням тощо) із платником податків з'ясовує його фактичне місцезнаходження (місце проживання); за допомогою Єдиного банку даних платників податків встановлює місце проживання засновників і керівників платника податків та отримує інформацію стосовно інших платників податків, де зазначені особи є засновниками чи керівниками.

Відповідно до пункту 3.2 розділу ІІ Положення у разі підтвердження відсутності платника податків за місцезнаходженням (місцем проживання) структурний підрозділ органу ДПС, який є ініціатором запиту, готує за відповідною формою запит на встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків та направляє до підрозділу податкової міліції.

Із відповіді відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції вбачається, що вперше від ОДПІ ГУ Міндоходів України в Кіровоградській області на їх адресу надійшло повідомлення про відсутність ТОВ «СНІГУР - ТД» за місцезнаходженням за формою №18 ОПП 31.07.2014 р., а вдруге - 19.08.2014 р. (а.с.27).

Виконуючи вимогу державного реєстратора щодо необхідності підтвердження відомостей, позивач 06.08.2014 р. та 03.09.2014 р. надав реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу (а.с.31,33).

Отже, за відсутністю правових підстав, контролюючий орган двічі направляв державному реєстратору повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 18-ОПП.

Представник апелянта в суді апеляційної інстанції наполягав на тому, що його дії щодо встановлення місцезнаходження позивача були законні та обґрунтовані, оскільки здійснювалися в рамках кримінального провадження на підставі доручення слідчого органу (а.с.92). Із такою правовою позицією також погодився і суд першої інстанції.

Утім, на думку колегії суддів, зазначена правова позиція не заснована на податковому законодавстві, з огляду на наступне.

Як вже було зазначено вище, контролюючий орган для направлення державному реєстратору повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 18-ОПП діяв, керуючись Порядком №1588.

Отже, і підстави для встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи також повинні бути ті, які зазначені в цьому Порядку, а ні Кримінально - процесуальному кодексі.

Суд апеляційної інстанції наголошує на тому, що Порядок №1588 розроблений відповідно до Податкового кодексу України з метою використання єдиної раціональної методики обліку платників податків і зборів у контролюючих органах.

Пункт 1.2. даного нормативного акта встановлює, що ведення обліку платників податків є одним із способів податкового контролю. Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Тобто, метою встановлення місцезнаходження платника податку може бути тільки контроль за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, а не скоєння посадовою особою кримінального злочину.

Також, не можливо вважати обґрунтованими доводи апелянта та висновки суду першої інстанції про те, що довідки про встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків є документами службового характеру (викладена в них інформація не носить зобов'язального характеру, а лише являється своєрідним відображенням проведених заходів в результаті прямого виконання свої функціональних обов'язків), останні не є рішеннями податкового органу у розумінні ст.56 ПК України, у зв'язку із чим оскаржувані дії посадових осіб оперативного підрозділу контролюючого органу жодним чином не порушують права та інтереси позивача.

Із цього приводу, колегія суддів бажає наголосити на тому, що, звертаючись до адміністративного суду з вимогами про визнання протиправними дій контролюючого органу, позивач скористався гарантованим Конституцією України правом на звернення до суду для захисту своїх конституційних прав і свобод.

Дане право закріплене і в ч.1 ст.6 Кодексу адміністративного суду України, в якій зазначено, що кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Колегія суддів вважає, що дії та рішення контролюючого органу, які оскаржує позивач, порушують його права і даний спір поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

Правову позицію про те, що дані вимоги можуть бути предметом розгляду адміністративної справи висловив Верховний Суд України у своєї постанові від 15.04.2014 р.

Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України на підставі аналізу норм Податкового кодексу України, Порядку №1588 та Положення № 336 права дійшла висновку, що підрозділ органу ДПС надсилає повідомлення про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням (форма № 18-ОПП) державному реєстратору для вжиття заходів, передбачених абзацом другим частини чотирнадцятої статті 19 Закону №755-IV, лише після здійснення передбачених Порядком та Положенням заходів для встановлення фактичного місцезнаходження юридичної особи.

Суд апеляційної інстанції вважає, що вимога позивача про визнання протиправними дій Кіровоградської ОДПІ щодо внесення 24.07.2014 р. та 08.08.2014 р. до Єдиного банку юридичних осіб відомостей про відсутність за місцезнаходженням є - некоректно сформульованою.

При цьому, суд виходив із наступного.

Пунктом 9.1. Порядку №1588 встановлено, що контролюючі органи проводять внесення змін і доповнень до Єдиного банку даних юридичних осіб на підставі:

- інформації органів державної реєстрації;

- інформації банків та інших фінансових установ про відкриття (закриття) рахунків платників податків;

- документально підтвердженої інформації, що надається платниками податків;

- інформації суб'єктів інформаційного обміну, уповноважених вчиняти будь-які реєстраційні дії стосовно платника податків;

- рішення суду, що набрало законної сили.

Другий абзац пункту 12.5 Порядку №1588 (якій діяв на момент спірних правовідносин) встановлює, що копія повідомлення підшивається до реєстраційної частини облікової справи платника податків. Про надсилання такого повідомлення вноситься запис до журналу обліку повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 19-ОПП (додаток 25).

На теперішній час діє нова редакція даної норми, яка встановлює, що копія повідомлення підшивається до реєстраційної частини облікової справи платника податків. Про надсилання такого повідомлення вносяться дані до Єдиного банку даних юридичних осіб та запис до журналу обліку повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 19-ОПП (додаток 25).

Позивач стверджує, що відомості про відсутність його за місцезнаходження містяться в Єдиному банку даних юридичних осіб.

Дані ствердження позивача підтверджуються відповіддю Кіровоградської ОДПІ про те, що станом на 08.08.2014 р. згідно бази даних АІС «Податковий блок» ТОВ «СНІГУР - ТД» має статус «направлено повідомлення про відсутність за місцезнаходженням» (а.с.20).

Також про внесення відомостей про відсутність платника податків за місцезнаходженням до Єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб зазначив апелянт у своїх запереченнях на апеляційну скаргу, вказуючи, що це прямий обов'язок контролюючого органу, який виявив ці обставини.

Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб - це автоматизована система збору, накопичення та обробки даних про платників податків. Формується з районних рівнів Єдиного банку даних юридичних осіб державних податкових інспекцій в районах, містах і районах у містах, а також міжрайонними та об'єднаними інспекціями і ведеться Державною податковою адміністрацією України.

АІС «Податковий блок» також входить до зазначеного банку даних, тому з боку контролюючого органу мали місце дії по направленню повідомлень про відсутність за місцезнаходженням позивача до автоматизованій системі збору, накопичення та обробки даних про платників податків.

Підсумовуючи викладене, колегія суддів вважає, що позовну вимогу ТОВ «СНІГУР - ТД» про визнання протиправними дій Кіровоградської ОДПІ щодо внесення до Єдиного банку юридичних осіб відомостей про відсутність за місцезнаходженням належить задовольнити частково, а саме задовольнити, визнавши протиправними дії щодо надсилання повідомлень про відсутність за місцезнаходженням за формою №18 - ОПП.

Наведені порушення норм матеріального права призвели до прийняття судом першої інстанції рішення, яке не відповідає вимогам ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України щодо його законності та обґрунтованості і це, відповідно до п.4 ч.1 ст.202 КАС України, є підставою для його скасування та ухвалення нового рішення.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «СНІГУР - ТД» - задовольнити частково.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 червня 2015 року - скасувати.

Прийняти у справі нову постанову, якою адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «СНІГУР - ТД» до Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області про визнання протиправними дій, рішення та про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області щодо складання довідок про встановлення місцезнаходження (місця проживання) платника податків за №1423 від 24.07.2014 р. та за №1477 від 08.08.2014 р.

Визнати протиправним рішення щодо складання та надсилання до реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції повідомлень про відсутність за місцезнаходженням за формою №18 - ОПП від 24.07.2014 р. та від 08.08.2014 р.

Визнати протиправними дії Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області щодо внесення до Єдиного банку даних юридичних осіб повідомлень про відсутність за місцезнаходженням за формою №18 - ОПП від 24.07.2014 р. та від 08.08.2014 р. та внесення запису до журналу обліку повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням за формою № 19-ОПП (додаток 25).

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з моменту виготовлення повного тексту судового рішення.

Доповідач - суддя І.О.Турецька

суддя Л.В. Стас

суддя І.П. Косцова