УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
16 листопада 2015 р.
Справа № 876/10304/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Попко Я.С., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року у справі за позовом Приватного підприємства «Яр-Бізнес-Ценр» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Державною податковою інспекцією у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області подано апеляційну скаргу на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року у справі №813/1879/13-а за позовом Приватного підприємства «Яр-Бізнес-Ценр» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2015 року апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області залишено без руху та надано термін протягом п’яти днів з дня отримання її копії для усунення недоліків зазначених в ухвалі.
Як слідує із матеріалів справи, вказану ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2015 року апелянтом отримано 27.10.2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
04.11.2015 року до Львівського апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору. Вказане клопотання мотивоване відсутністю кошторисних призначень на оплату судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Водночас, згідно з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Разом з тим, апелянтом не надано достатніх доводів та обставин, що дають підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору за подачу апеляційної скарги.
Таким чином, розглянувши вищевказане клопотання апелянта, суддя-доповідач дійшов висновку, що у його задоволенні слід відмовити, оскільки відсутність бюджетного фінансування не є підставою для відстрочення сплати судового збору. Зазначена позиція також збігається із висновками Європейського суду з прав людини у справі «Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України» від 18.10.2005 року (заява № 70297/01) та Верховного Суду України, викладеними в його ухвалі від 28.09.2015 року у справі 21-5496а15.
Зважаючи на те, що у встановлений судом термін і станом на даний час апелянтом вказаних в ухвалі недоліків апеляційної скарги не усунуто, а саме не сплачено судового збору, тому вона підлягає поверненню.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України,–
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2015 року у справі №813/1879/13-а за позовом Приватного підприємства «Яр-Бізнес-Ценр» до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – повернути апелянту.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Я. С. Попко