КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 825/2755/15-а
Суддя доповідач Саприкіна І.В.
У Х В А Л А
13 листопада 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Саприкіна І.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної фінансової інспекції в Чернігівській області на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 05.10.2015 року по справі за позовом Служби автомобільних доріг у Чернігівській області до Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про визнання нечинними та скасування пунктів вимог, -
В С Т А Н О В И В:
Служба автомобільних доріг у Чернігівській області звернулись до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про визнання нечинними та скасування пункту 1 та пункту 2 Вимог щодо усунення виявлених порушень від 09.07.2015 року за № 25-06-18-14/4273.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 05.10.2015 року позов задоволено в повному обсязі.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу про скасування незаконної, на його думку, постанови суду першої інстанції та просить постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити.
Одночасно з апеляційною скаргою апелянтом подано клопотання про відстрочення йому сплати судового збору.
Відповідно до частини 1 статті 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України «Про судовий збір» згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року, зобов’язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України є процесуальним обов’язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
З огляду на наведені правові норми, виходячи із необхідності дотримання принципу забезпечення апеляційного і касаційного оскарження рішень адміністративного суду, суд вважає за можливе відстрочити Державній фінансовій інспекції в Чернігівській області сплату судового збору до закінчення розгляду справи в апеляційному порядку.
Керуючись ст.ст. 187, 189, 190 КАС України,суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання Державної фінансової інспекції в Чернігівській області про відстрочення сплати судового збору - задовольнити.
Відстрочити Державній фінансовій інспекції в Чернігівській області сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 05.10.2015 року до ухвалення судом апеляційної інстанції рішення у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: