ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 листопада 2015 року м. Київ № 826/24824/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві про скасування державної реєстрації,В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Києві , в якому просить:
- визнати неправомірними дії Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби, що входить до складу Головного управління юстиції в місті Києві, щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу (Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська Федерація танцювального спорту»), код ЄДРПОУ 36291688 - а саме зміну керівника юридичної особи, зміни складу підписантів;
- скасувати державну реєстрацію, здійснену Відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби, що входить до складу Головного управління юстиції в місті Києві щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу (Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська Федерація танцювального спорту»), код ЄДРПОУ 36291688 - а саме, змін керівника юридичної особи, зміни складу підписантів, внесених до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 25 лютого 2015 року, номер запису 10691070011024265.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Ознайомившись з позовною заявою, суд приходить до висновку про необхідність залишення її без руху, виходячи з наступного.
У відповідності до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України, у позовній заяві має зазначатись зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з вступної частини позову, позивач визначив відповідачем Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Києві, однак в прохальній частині позивач просить визнати неправомірними дії та скасувати державну реєстрацію, здійснену Відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби, що входить до складу Головного управління юстиції в місті Києві.
Таким чином позивачу необхідно уточнити позовні вимоги та/або визначити належних відповідачів (-а) у справі.
Частиною третьою ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України також визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється, зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно ч. 2 ст. 4 вказаного Закону ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру який подано фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Разом з тим, п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем у позовній заяві пред'явлено 2 позовні вимоги немайнового характеру, в той час як до позовного матеріалу долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 487, 20 грн., тобто за пред'явлення однієї позовної вимоги немайнового характеру.
Відповідно до частини 3 статті 106 до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу та третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем у справі є фізична особа ОСОБА_1, однак всупереч нормі вищезазначеної статті, позивачем до позовної заяви додано квитанцію про направлення позовних матеріалів на адресу відповідача.
З огляду на те, що доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу та третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів надається лише у випадку подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень, позивачу необхідно надати до суду копію позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб у справі.
Крім того, позивачем разом з позовною заявою було подане клопотання про поновлення строку для подання адміністративного позову. Судом встановлено, що на підтвердження обставин, що стали підставою для пропущення строку, позивачем не надано жодних доказів, на які позивач посилається у вказаному клопотанні.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачам строку для усунення недоліків шляхом подання до суду:
- уточнених позовних вимог та/або визначення належних відповідачів у справі;
- належних доказів на підтвердження сплати судового збору у розмірі 487,20 грн. за пред'явлення кожної позовної вимоги немайнового характеру;
- копії позовної заяви та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб у справі;
- належних доказів, що підтверджують поважність пропущення строку звернення до суду з адміністративним позовом.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк до 30 листопада 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур