МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.09.2015 р. № 814/2774/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лебедєва Г.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Миколаєві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області про визнання незаконним призов ОСОБА_1 на військову службу, у зв'язку із мобілізацією 19.05.2015 року; відміну призову ОСОБА_1 на військову службу; зобов'язання Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області не призивати ОСОБА_1 на військову службу по мобілізації до закінчення курсу лікування та повного одужання,- ВСТАНОВИВ:
До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області про визнання незаконним призов ОСОБА_1 на військову службу, у зв'язку із мобілізацією 19.05.2015 року; відміну призову ОСОБА_1 на військову службу; зобов'язання Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області не призивати ОСОБА_1 на військову службу по мобілізації до закінчення курсу лікування та повного одужання. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 14.05.2015 року отримав від Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області повістку, відповідно до якої 19.05.2015 року повинен був прибути до призовного пункту для відправлення на військову службу по мобілізації. З вказаним рішення відповідача ОСОБА_1 не згоден, так як страждає захворюваннями які вказані у висновку лікаря, що відповідно до ст..64 "в" графи І списку захворювань згідно з наказом Міністра оборони України є підставою для звільнення особи від військової служби у мирний час, у зв'язку із чим позивач звернувся до суду з вказаним позовом. Відповідач надав заперечення проти позову, просить у задоволенні позову відмовити, Військовозобов'язані, залежно від категорії запасу, військово-облікової спеціальності та призначення, підлягають повторному огляду ВЛК військових комісаріатів. Кожний військовозобов'язаний оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за медичними показаннями і лікарями інших спеціальностей.
Повторний медичний огляд військовозобов'язаних, які перебувають у запасі 1 і 2 розрядів, раніше визнаних придатними до військової служби або непридатними до військової служби в мирний час за станом здоров'я, які можуть бути вилікувані, а також військовозобов'язаних плавскладу ВМС Збройних Сил України проводиться один раз у 5 років ВЛК військових комісаріатів. В даному випадку 14.05.2015 року в приміщенні Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області військовозобовязаний ОСОБА_1 визнаний військово-лікарською комісією придатним до військової служби в лавах Збройних Сил України з урахуванням аналізів, даних медичної картки та не має відстрочки від призову за мобілізацією. 14 травня 2015 року позивач отримав повістку на 19.05.2015 року про призов на військову службу за мобілізацією. 19 травня 2015 року військовозобов'язаний ОСОБА_1 не прибув до Южноукраїнсько-Арбузинеького ОМВК. Таким чином в діях військовозобов'язаного ОСОБА_1 вбачаються ознаки злочину передбаченого ст.336 КК України, тобто ухилення від призову за мобілізацією.
Позивач у судовому засіданні посилаючись на обґрунтування, викладені у позовній заяві, підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд їх задовольнити, заявив клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. В судове засідання представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про причини не прибуття не повідомив, заяв про розгляд справи без його участі не надав. Суд у судовому засіданні 30.09.2015 року на підставі ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, ухвалив про перехід до розгляду справи у порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Як вбачається з матеріалів справи, 14.05.2015 року позивач пройшов військову медичну комісію, що підтверджується карткою обстеження та медичного огляду, в якій зазначено, що позивач був оглянутий всіма лікарями-фахівцями та встановлений діагноз - остеохондроз відділу хребта, грижа та протрузії дисків та визнаний військово-лікарською комісією придатним до військової служби на підставі ст. 64 «В» графи 2 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби, що підтверджується довідкою військово-лікарської комісії від 14.05.2015 року №33/5.
14.05.2015 року на підставі вказаного висновку військово-лікарської комісії в приміщенні Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату була вручена повістка, у відповідності до якої позивачу наказано з'явитись 19.05.2015 року о 7-30 годині з документами та речами (а.с.10).
Вирішуючи спір, що виник між сторонами, суд виходить з наступних мотивів та положень діючого законодавства.
Позивач не погоджується з вказаним рішенням наполягаючи на порушенні його права, передбаченого п.1 ч.1 ст.18 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», а саме, бути звільненим від призову на строкову військову службу в мирний час у зв'язку з визнанням за станом здоров'я непридатними до військової служби в мирний час.
Вирішуючи спір, що виник між сторонами, суд виходить з наступних мотивів та положень діючого законодавства.
Згідно зі ст. 65 Конституції України громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.
Згідно із ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни.
Частиною 4 цієї статті видом військової служби передбачено військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Статтею 1 Закону України «Про оборону України» визначено, що особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Статтею 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено, що мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.
Згідно із ч. 5 ст. 4 Закону вид, обсяги, порядок і строк проведення мобілізації визначаються Президентом України в рішенні про її проведення.
Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 15 січня 2015 року № 113-VIII» затверджено Указ Президента України від 14 січня 2015 року № 15/2015, в яким оголошено проведення протягом 2015 року часткової мобілізації у три черги протягом 210 діб із дня набрання чинності цим Указом.
Відповідно до зазначеного Указу Президента часткова мобілізація проводилась на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва.
У відповідності до частини 1 статті 15 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Для проведення призову громадян України на строкову військову службу, у відповідності до частини 1 статті 16 цього Закону, в районах (містах) утворюються призовні комісії, на які частиною 3 вказаної норми Закону покладено наступні обов'язки: організація медичного огляду призовників та призов громадян України на строкову військову службу з призначенням їх для служби у Збройних Силах України чи іншому військовому формуванні; надання призовникам відстрочки від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтею 17 цього Закону; звільнення призовників від призову на строкову військову службу на підставах, передбачених статтею 18 цього Закону, взяття їх на облік військовозобов'язаних або виключення з військового обліку; направлення призовників, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, для проходження випробувань та складання вступних іспитів або прийняття рішення про відмову в такому направленні; направлення до лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання (перебування) громадян, яких визнано тимчасово непридатними до військової служби; організація роботи з вивчення особистостей призовників, їх морально-ділових якостей та сімейного стану; направлення до відповідних правоохоронних органів матеріалів на призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу; внесення на розгляд призовної комісії вищого рівня клопотань щодо надання громадянам України відстрочок від призову на строкову військову службу у випадках, не передбачених цим Законом.
Аналіз наведених норм законодавства вказує на те, що прийняттю призовною комісією відповідного рішення передує ряд заходів, спрямованих на виявлення підстав для визнання призовника придатним до військової служби, в тому числі і проведення медичного огляду призовників.
Частиною 10 статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" передбачено, що громадяни України, які приписуються до призовних дільниць, направляються для підготовки до військової служби, призиваються або приймаються на військову службу, приймаються на службу у військовому резерві, та військовозобов'язані призначені для комплектування посад за відповідними військово-обліковими спеціальностями під час проведення мобілізації, проходять обов'язковий медичний огляд. Порядок проходження медичного огляду затверджується Міністерством оборони України та центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями, за погодженням з центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Перелік військово-облікових спеціальностей затверджується Міністерством оборони України.
Питання проведення медичного огляду військовозобов'язаних для визначення ступеня придатності до військової служби регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу, затвердженим Наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 р. за №402 (далі - Положення).
Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям (пункт 1.1 глави 1 розділу І Положення).
Основними завданнями військово-лікарської експертизи є, зокрема: добір громадян України, придатних за станом здоров'я до військової служби, для укомплектування Збройних Сил України; аналіз результатів медичного огляду та розробка заходів щодо комплектування Збройних Сил України особовим складом, придатним до військової служби за станом здоров'я (пункт 1.3 глави 1 розділу І Положення).
Медичний огляд включає в себе вивчення та оцінку стану здоров'я і фізичного розвитку громадян на момент огляду в цілях визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань, передбачених цим Положенням, з винесенням письмового висновку (постанови). Під придатністю до військової служби у цьому Положенні розуміється такий стан здоров'я і фізичного розвитку громадян, який дозволяє їм виконувати передбачені статутами, інструкціями службові обов'язки з конкретної військової спеціальності у виді Збройних Сил України та інших військових формуваннях у мирний та воєнний час (пункт 1.1 глави 1 розділу ІІ Положення).
У відповідності до п.2.1 гл.2 розділу ІІ Положення, організація медичного огляду призовників і допризовників покладається на районні (міські) комісії з питань приписки і районні (міські) призовні комісії, в областях - на обласні призовні комісії та призовні комісії Автономної Республіки Крим і міста Києва.
В пункті 2.2 гл.2 розділу ІІ Положення закріплено, що медичний огляд призовників проводиться на призовних дільницях районних (міських) військових комісаріатів лікарями, які залучаються з місцевих лікувальних закладів рішенням керівника місцевої державної адміністрації, на збірних пунктах Автономної Республіки Крим, обласних, Київського міського військових комісаріатів - лікарями медичного відділення тимчасового штату збірного пункту, які залучаються з лікувальних закладів відповідних управлінь охорони здоров'я.
Кожний призовник оглядається хірургом, терапевтом, невропатологом, психіатром, окулістом, оториноларингологом, стоматологом, дерматологом, а за наявності медичних показань і лікарями інших спеціальностей.
Безпосередньо керує роботою медичного персоналу, що залучається для медичного огляду призовників, лікар - член призовної комісії (комісії з питань приписки), який призначається з числа найбільш кваліфікованих лікарів-спеціалістів та має необхідні знання і досвід у галузі військово-лікарської експертизи. Кандидатура лікаря - члена районної призовної комісії (комісії з питань приписки) погоджується з лікарем - членом обласної призовної комісії (начальником медичного відділення тимчасового штату обласного збірного пункту).
Під час огляду призовників лікарі визначають стан їх здоров'я та ступінь придатності до військової служби. При цьому враховуються характер захворювання або фізичної вади, ступінь їх розвитку, функціональних порушень, а також освіта, спеціальність, фактична працездатність оглянутого та вимоги, які ставить військова служба до стану здоров'я у тому чи іншому виді Збройних Сил України, роді військ.
Після закінчення огляду кожний лікар записує в облікову картку призовника (на збірному пункті - у Картку медичного огляду призовника на збірному пункті) висновок про придатність (тимчасову непридатність або повну непридатність) до строкової військової служби, відповідну статтю Розкладу хвороб, дату огляду та підписує висновок із зазначенням свого прізвища та ініціалів і скріплює особистою печаткою. За результатами медичного огляду спеціалістами лікар - член призовної комісії приймає підсумкове рішення щодо придатності призовника за станом здоров'я до військової служби та служби в тому чи іншому роді військ, що скріплюється його підписом та особистою печаткою лікаря.
На призовників, у яких виявлені захворювання або відхилення від норми, що обмежують придатність за родами військ або визначають їх тимчасово непридатними та непридатними до строкової військової служби, оформлюється Висновок лікаря. Висновок підписується лікарем з обов'язковим зазначенням дати огляду, висновком про придатність до строкової військової служби, обмеженням за родами військ у відповідності з ТДВ «А» та лікарем - членом призовної комісії (комісії з питань приписки).
Рішення про тимчасову непридатність приймається на термін, необхідний для повного відновлення функцій органів та систем організму, але не більше одного року, з наступним переоглядом для вирішення питання про придатність до військової служби. Після закінчення року, якщо захворювання не вилікувано, приймається остаточне рішення. Контроль та організація своєчасного проведення переогляду покладається на районний (міський) військовий комісаріат.
Допризовники під час приписки до призовних дільниць та призовники під час призову на строкову військову службу, у яких виявлені захворювання або фізичні недоліки (вади) необоротного характеру (невиліковні), визнаються непридатними до військової служби. Рішення про тимчасову непридатність та потребу в лікуванні в цьому випадку не приймається.
У разі коли лікарям важко визначити стан здоров'я призовника, його направляють на амбулаторне або стаціонарне обстеження в лікувально-профілактичний заклад, про що лікарем або лікарем - членом призовної комісії (комісії з питань приписки) робиться відповідний запис в додатковому аркуші до облікової карти призовника, на збірному пункті - у картці амбулаторного обстеження та медичного огляду, на зворотному боці із зазначенням об'єктивних причин направлення, куди направляється, попереднього діагнозу. При цьому призовнику видається направлення, у якому вказується попередній діагноз та що необхідно уточнити при обстеженні для прийняття рішення. Направлення підписує лікар, який призначив обстеження, і лікар - член призовної комісії (комісії з питань приписки), який проводить контроль за об'єктивністю і доцільністю призначеного обстеження.
Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров'я, який підписується головним лікарем лікувально-профілактичного закладу. Акт подається у військовий комісаріат на розгляд призовної комісії (комісії з питань приписки).
У спірних питаннях, пов'язаних із незгодою призовника з висновками лікарів, які залучаються до медичного огляду призовників, питаннях контролю за об'єктивністю висновків лікарів за рішенням штатної ВЛК призовник може бути направлений на контрольне обстеження у військовий лікувальний заклад.
Відповідно до пп.2.6.4. п.2.6 розділу І «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» штатні і позаштатні (постійно та тимчасово діючі) ВЛК (ЛЛК) з питань військово-лікарської та лікарсько-льотної експертизи підпорядковуються вищим штатним ВЛК.
Право, зокрема, приймати постанови згідно з Положенням, контролювати, розглядати, затверджувати, за наявності підстав не затверджувати, переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК належить ВЛК регіону (пп.2.4.5 п.2.4 розділу І «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»).
Крім того, рішенням штатної ВЛК може бути проведений повторний або контрольний медичний огляд (пп.2.4.6 п.2.4 розділу I «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»).
Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (пп.2.4.10 п.2.4 розділу I «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»).
Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (пп.2.3.5 п.2.3 розділу I «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України»).
Як вбачається з матеріалів справи, 14.05.2015 року позивач пройшов військову медичну комісію, що підтверджується карткою обстеження та медичного огляду, в якій зазначено, що позивач був оглянутий всіма лікарями-фахівцями та встановлений діагноз - остеохондроз відділу хребта, грижа та протрузії дисків. З інформацією зазначеної у картці обстеження та медичного огляду позивач ознайомився, про що свідчить його підпис у вказаній картці.
На підставі обстеження військово-лікарською комісією визнано ОСОБА_1 придатним до військової служби з урахуванням даних обстеження та хвороби за ст. 64 «В» графи 2 Розкладу хвороб та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я Положення про військово-лікарську експертизу.
Проте, позивач не надав до суду жодного доказу оскарження рішення Військово-лікарської комісії, прийнятого 14.05.2015, до ВЛК регіону, до ЦВЛК або до суду.
Стосовно визнання незаконним призов ОСОБА_1 на військову службу, у зв'язку із мобілізацією 19.05.2015 року, суд зазначає наступне.
Підстави для звільнення з військової служби передбачені статтею 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Так, частиною 8 вказаної статті Закону передбачено, що під час дії особливого періоду з військової служби звільняються військовослужбовці з моменту оголошення мобілізації до часу, визначеного пунктами 2 або 3 цієї частини, в тому числі і за станом здоров'я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час, обмежену придатність у воєнний час, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації передбачена статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", згідно положень якої не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, зокрема, серед інших, визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).
Отже, єдиною підставою для звільнення з військової служби або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за станом здоров'я є висновок військово-лікарської комісії.
Судом з'ясовано, що позивачем не здійснено захист своїх прав та інтересів у порядок та спосіб, визначений «Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», рішення військово-лікарської комісії, прийняте 14.05.2015 року, не оскаржено в установленому порядку.
Згідно висновку військово-лікарської комісії ОСОБА_1 визнано придатним до військової служби на підставі ст.. 64 «В» графи 2 Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби.
Судом встановлено, що на підставі вказаного висновку військово-лікарської комісії, Южноукраїнським-Арбузинським об'єднаним міським військовим комісаріатом Миколаївської області 14.05.2015 року підготовлено повістку, у відповідності до якої позивачу наказано з'явитись 19.05.2015 року о 7-30 годині з документами та речами.
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що у відповідача, Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області, були всі підстави для призову на військову службу , оскільки позивач придатний до військової служби.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч. 1 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Згідно частин 1, 2 статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що відповідачі діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України, а оскаржувані рішення відповідають вимогам ч.3 ст.2 КАС України. За таких обставин, суд вважає вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України у разі ухвалення судового рішення на користь сторони, яка є суб'єктом владних повноважень, сплачений судовий збір позивачу не повертається.
Керуючись статтями 11, 71, 94, 158-163, 167, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області про визнання незаконним призов ОСОБА_1 на військову службу, у зв'язку із мобілізацією 19.05.2015 року; відміну призову ОСОБА_1 на військову службу; зобов'язання Южноукраїнського-Арбузинського об'єднаного міського військового комісаріату Миколаївської області не призивати ОСОБА_1 на військову службу по мобілізації до закінчення курсу лікування та повного одужання відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги на постанову суду одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано
Суддя Г.В. Лебедєва