Постанова № 53520560, 28.10.2015, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
28.10.2015
Номер справи
521/13224/15-а
Номер документу
53520560
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №521/13224/15-а

Провадження №2а/521/267/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2015 року місто Одеса

Малиновський районний суд м. Одеси, у складі:

головуючого судді Леонова О.С.,

при секретарі Малиш О.Л.,

за участі:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови у справі про порушення митних правил, -

ВСТАНОВИВ:

14.08.2015 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом проти Одеської митниці Державної фіскальної служби України (далі - Одеської митниці ДФС) про скасування постанови у справі про порушення митних правил.

В обґрунтування позовних вимог зазначила, що вона є особою уповноваженою на роботу з митними органами, митним брокером МПП «Вісла». На підставі договору доручення №20/7 від 10.07.2014 року на здійснення послуг декларанта, укладеного між МПП «Вісла» та ТОВ «Адоніон».

05.09.2014 року до Південної митниці Міндоходів від фірми - відправника «OZ TEKSIN TEKSTIL MAK.VEYAN SAN. U RUNLERI NAKLIYE TURZUM SAN. VE TIC.LTD.STI.» (Туреччина) на вантажному автомобілі НОМЕР_1/ВН0707ХХ надійшов товар «взуття, одяг, білизна туалетна, тканина та інші».

06.09.2014 року в якості підстави для переміщення зазначених товарів через митний кордон України, а також з метою митного оформлення в режимі «імпорт» особою, уповноваженою на роботу з митними органами МПП «ВІСЛА» ОСОБА_3, що діяла на підставі договору доручення №20/07 від 10.07.2014 року на здійснення послуг декларанта, укладеного між МПП «ВІСЛА» в особі директора ОСОБА_4 та ТОВ «АДОНІОН» в особі директора ОСОБА_5, були надані наступні документи: CARNET TIR № ХВ 75397715, CMR від 04.09.2014 №715, контракт від 24.06.2014 №0614-05, інвойс від 04.09.2014 №0402145, інвойс від 04.09.2014 № 0402145/1, пакувальний лист від 04.09.2014 №0402145/1, а також митна декларація в режимі «ІМ40ДЕ» від 06.09.2014 №500040001/2014/015107.

Відповідно до наданої митної декларації «ІМ40ДЕ» від 06.09.2014 №500040001/2014/015107 переміщенню через митний кордон України від компанії відправника «OZ TEKSIN TEKSTIL MAK.VEYAN SAN. U RUNLERI NAKLIYE TURZUM SAN. VE TIC.LTD.STI.» (Туреччина) на адресу компанії покупця та одержувача ТОВ «АДОНІОН» (м.Одеса) на умовах поставки «СІР Іллічівськ» підлягав товар: «взуття, одяг, білизна туалетна, тканина та інші».

06.09.2014 року зазначені товари були оформлені в південній митниці Міндоходів у митному режимі імпорт та випущені у вільний обіг.

Загальна вартість задекларованих товарів склала 1070129,02 грн.

Сума сплачених митних платежів становила 343574,52 грн.

З метою зясування питання про автентичність поданих органом доходів та зборів України документів на зазначені товари митними органами було направлено запит від 26.12.2014 року № 11055/5/99-99-26-03-03-16 до митних органів Туреччини.

30.04.2015 року до Одеської митниці ДФС листом Департаменту аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Державної Фіскальної служби України від 20.04.2015 № 14049/7/99-99-26-03-03-17 надійшла відповідь митних органів Туреччини №29980007/724-01-03/UA/5995278-62090721 від 25.02.2015 року із наданням експортних митних декларацій, які були підставою для відправки товарів з Туреччини на Україну.

На підставі даної відповіді відповідачем був зроблений висновок про те, що товар, оформлений у Південній митниці за МД від 06.09.2014 № 500040001/2014/015107 оформлювався в режимі «експорт» до України у митних органах Туреччини митними деклараціями та інвойсами, відповідно до яких його загальна вартість становить 10190582,30 грн. Різниця сум митних платежів, нарахованих та сплачених за митною вартістю, заявленою декларантом, та суми митних платежів, з урахуванням декларації, надісланої митними органами Республіки Туреччина становить 10190582,30 грн.

Відповідачем на підставі цього був зроблений висновок про те, що ОСОБА_3 при декларуванні товару за МД від 06.09.2014 року № 500040001/2014/015107 з метою зменшення розміру митних платежів було заявлено в зазначену декларацію неправдиві відомості та надано інвойси, які містять неправдиві відомості, необхідні для визначення митної вартості товару, що є ознакою порушення митних правил, передбаченого ст. 485 МК України.

В матеріалах справи про притягнення її до адміністративної відповідальності відсутні докази, які б вказували на те, що саме товар, що зазначений в експортних митних деклараціях, які надані у відповіді митних органів Туреччини від 25.02.2015 року, прибув до Південної митниці Міндоходів від фірми відправника «OZ TEKSIN TEKSTIL MAK.VEYAN SAN. U RUNLERI NAKLIYE TURZUM SAN. VE TIC.LTD.STI.» (Туреччина) на вантажному автомобілі НОМЕР_2 / ВН 0707 ХХ та був задекларований позивачем за митною декларацією № 500040001/2014/015107 від 06.09.2014 року. Оскільки в зазначених деклараціях та інвойсах дані відправника не збігаються з даними відправника за контрактом укладеним 24.06.2014 між ТОВ «АДОНІОН» фірмою «VEZZA LIMITED CORP.», та зазначеним у наданою нею декларацією № 500040001/2014/015107 від 06.09.2014 року, де відправником зазначено «OZ TEKSIN TEKSTIL MAK.VEYAN SAN. U RUNLERI NAKLIYE TURZUM SAN. VE TIC.LTD.STI.» (Туреччина).

Не збігається цей товар також за даними CARNET TIR, CMR, invoce, взагалі неможливо ідентифікувати, на якому автомобілі перевозився цей товар.

Крім того, відповідно до акту №972 на проведення фізичного огляду товарів та інших предметів від 06.09.2014 року посадові особи відповідача не виявили розбіжностей товару, що знаходився в автомобілі НОМЕР_2/ВН 0707 ХХ, та супровідним документам на вантаж.

Відповідач наклав на неї стягнення в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, що складає 11276238 грн.

Станом на час складення декларації №500040001/2014/015107 від 06.09.2014 року вона не мала інших відомостей, ніж ті, що заявлені в декларації, які вона отримала від ТОВ «АДОНІОН» відповідно до договору доручення №20/07 від 10.07.2014 року. Інших відомостей вона не мала та не могла їх отримати будь-яким іншим чином. Відповідність вантажу заявленим документом нею була фактично перевірена в присутності представника відповідача.

Вважає, що з боку позивача не відбулося надання неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно УКТ ЗЕД та його митної вартості. Від позивача надавалися фактичні дані з супровідних документів (виключений перелік який наведений у ст. 53 МКУ як підстава для застосування розрахунку митних платежів). В даному випадку не існувало факту надання неправдивих відомостей, з наведеного вище відсутня обєктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного Кодексу України.

Оскільки митна декларація заповнювалася на підставі товаросупровідних документів та правил заповнення МД, визначених наказом Міністерства Фінансів №651 від 30.05.2012 року, висновок відповідача про умисний характер дій ОСОБА_3 є неспроможним та необґрунтованим. Вказане підтверджується відсутністю будь-яких прямих чи непрямих доказів бажання ОСОБА_3 ухилитися від сплати митних платежів.

Просить суд визнати протиправними та скасувати постанову Одеської митниці Державної фіскальної служби України від 10.08.2015 року в справі про порушення митних правил №0555/50000/15, якою ОСОБА_3 визнано винною у вчиненні порушення митних правил, передбаченого ст. 485 МК України, накладено на ОСОБА_3 адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, що складає 11276 238 грн.

Позивач ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримала заявлені вимоги та просила суд їх задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначила, що адміністративний позов є необґрунтованим та просила суд в задоволенні позову відмовити, в обґрунтування надала суду письмові заперечення (а.с. 18-20).

Згідно ст. 9 КАС України суд при вирішенні спору керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Відповідно до вимог ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в звязку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Згідно з вимогами ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 458 Митного кодексу України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контрою та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Частиною першою статті 466 Митного кодексу України передбачено, що адміністративні стягнення за порушення митних правил не може бути застосовано інакше, як на підставі та в порядку, що встановлені цим Кодексом та іншими законами України.

Зі змісту ст. 485 Митного кодексу України вбачається, що склад вказаного порушення обумовлює наявність в діях декларанта особливої мети - ухилення від сплати податків та зборів, або зменшення їх розміру, та вини у формі прямого умислу. Диспозиція цієї статті передбачає спеціальну протиправну мету дій декларанта щодо заявлення неправдивих відомостей - неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру. Наявність спеціальної протиправної мети однозначно вказує на те, що це правопорушення може бути вчинено тільки з умисною формою вини, оскільки на момент подачі декларації декларант повинен усвідомлювати факт заявлення неправдивих відомостей та умисно бажати, щоб заявлені ним неправдиві дані вплинули на розмір митних платежів, які йому доведеться сплатити за митне оформлення задекларованого ним товару.

Статтею 530 Митного кодексу України визначено, що законність та обґрунтованість постанови митниці у справі про порушення митних правил можуть бути перевірені судом або центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, а постанови центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, - судом у зв'язку з поданням адміністративного позову або в порядку контролю. Перевірка законності та обґрунтованості постанови у справі про порушення митних правил судом здійснюється у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_3 працює в МПП «Вісла», яке здійснює діяльність митного брокера згідно ліцензії ДМС України серії АВ №611687 від 14.06.2012 року.

Між МПП «ВІСЛА» в особі директора ОСОБА_4 та ТОВ «АДОНІОН» в особі директора ОСОБА_6, був укладений договір-доручення № 20/07 від 10.07.2014 року на здійснення послуг декларанта. (а.с.68-69)

Згідно п. 1.1 вказаного договору доручення МПП «Вісла» взяло на себе обовязок здійснити від імені та за рахунок довірителя ТОВ «АДОНІОН» декларування вантажів, майна, послуг довірителя, яка переміщуються через митний кордон України згідно з діючим МК України. (а.с.68)

Відповідно до п. 2.1.1 МПП «Вісла» зобовязалось надавати митним органам належним чином оформлену вантажну митну декларацію (ВМД) та інші документи, необхідні для оформлення пропуску товарів, майна, транспортних засобів та інших предметів через митний кордон. (а.с.68)

01.09.2014 між ТОВ «Адоніон» (м. Одеса), в особі директора ОСОБА_6 та фірмою «VEZZA LIMITED CORP.» (Панама) в особі директора Ulugbek Satiiv укладений зовнішньоекономічний контракт № 0614-05 щодо поставки в Україну товарів. (а.с.66-67)

В межах зазначеного контракту до Південної митниці Міндоходів від фірми - відправника «OZ TEKSIN TEKSTIL MAK. VE YAN SAN. U RUNLERI NAKLIYE TURIZM SAN. VE TIC. LTD. STI.» (Туреччина) на вантажному автомобілі НОМЕР_2 / ВН 0707 ХХ надійшов товар «взуття, одяг, білизна туалетна та інші».

06.09.2014 року ОСОБА_3 як уповноваженою особою на роботу з митними органами МПП «ВІСЛА», яка діяла на підставі договору-доручення № 20/07 від 10.07.2014 року, в якості підстави для переміщення товарів через митний кордон України, а також з метою митного оформлення в режимі «імпорт», до Південної митниці Міндоходів були надані наступні документи: CARNET TIR ХВ 75397715 (а.с.37), СМR від 04.09.2014 №715 (а.с.36), контракт від 24.06.2014 № 0614-05 (а.с. 66-67), інвойс від 04.09.2014 №0402145 (а.с. 40-41), інвойс від 04.09.2014 № 04002145/1 (а.с. 38-39), пакувальний лист «VEZZA LIMITED CORPORATION» на адресу ТОВ «АДОНІОН» від 04.09.2014 року № 0402145/1 ( а.с. 42-44), а також митна декларація від 06.09.2014 №500040001/2014/015107 (а.с.22-35).

Відповідно до наданої митної декларації від 06.09.2014 №500040001/2014/015107 переміщенню через митний кордон України від компанії - відправника «OZ TEKSIN TEKSTIL MAK. VE YAN SAN. U RUNLERI NAKLIYE TURIZM SAN. VE TIC. LTD. STI.» (Туреччина) на адресу компанії покупця га одержувача ТОВ «АДОНІОН» (м. Одеса) на умовах поставки «СІР Іллічівськ» підлягав товар: 1. «Одяг текстильний для дорослих: блузки жіночі з бавовни, р-р 44-56 mod.0904-750 шт.», 2. «Одяг текстильний синтетичний для дорослих: штани жіночі, р.44-56 mod. 0904-412 шт.», 3. «Одяг дитячий трикотажний з бавовни, на зріст не більше 86 см: боді mod. 0904-350 шт.», 4. «Одяг текстильний з бавовни: штани для хлопців, р.28-38 mod. 0904-550 шт.», 5. «Одяг трикотажний: светри з бавовни для хлопців, р.28-38 mod. 0904 348 шт.», 6. «Колготки дитячі трикотажні із бавовни, на зріст 92-130 см mod. 0904-856 шт.», 7. «Одяг дитячий текстильний з бавовни, на зріст не більше 86 см: комбінезони mod. 0904 68 шт.», 8. «Одяг текстильний для хлопців: комплекти із синтетичних волокон (брюки та блайзер), р.28-38 mod.0904 4334 шт.», 9. «Одяг трикотажний: кофти для дівчат з бавовни, р.28-38 mod. 0904 747 шт.», 10. Одяг текстильний, із синтетичних волокон: куртки для дівчат, зимові, р. 28-38 mod. 0904 133 шт., 11.«Лосини дитячі на зріст 95-120 см, з трикотажного бавовняного волокна з додаванням еластичної нитки mod. 0904 350 пар», 11. «Трикотажні вироби: шкарпетки з бавовни, р-р 36-44 mod. 0904 960 пар», 12. «Одяг трикотажний з бавовни: р-р 28-38: піжами для дівчат mod. 0904 86 шт.», 13. «Одяг текстильний для дівчат: сукні з бавовни, р.28-38 mod. 0904 110 шт., 14.«Одяг текстильний для дорослих з джинсової тканини: джинсові штани жіночі р-ром 44-56 mod. 0904 1368 шт.», 15. «Одяг трикотажний для дорослих: кофти з синтетичних волокон для чоловіків, р-р 44-56 mod. 0904 180 шт.», 16. «Одяг трикотажний для дорослих з бавовни, р-р 44-56: майки натільні mod. 0904 952 шт», 17. «Одяг текстильний для дорослих: піджаки жіночі із синтетичних волокон, р-р 44-56 mod. 0904 100 шт., 18. «Одяг трикотажний для дорослих, з бавовни, р-р 44-56: піжами жіночі mod. 0904 306шт.», 19. «Одяг текстильний для дорослих: сукні жіночі із

синтетичних волокон, р-р 44-56, mod. 0904 497 шт., 20. «Одяг текстильний для дорослих, з бавовни: сорочки чоловічі з довгим рукавом, р-р 44-56 по пів обхвату грудей, 38-45 по обхвату шиї mod. 0904 530 шт.», 21. «Одяг трикотажний для дорослих: светри із синтетичних волокон для чоловіків, р-р 44-56 mod. 0904 5930 шт.», 22. «одяг трикотажний для дорослих: труси жіночі з бавовни, р-р 44-56 mod. 0904 600 шт., 23. «Одяг трикотажний для дорослих з бавовни, р-р 44-56: футболки натільні з коротким рукавом mod. 0904 2560 шт., 24. «Тканина з синтетичних комплексних ниток, з вмістом синтетичних ниток 90%, пофарбована, полотняного переплетення, без покриття, не просочена, шільність 125 г/м2 +7-2%, 19800 м2 . Загальною вагою нетто mod. 0904 2475 кг, 25. «Полотна трикотажні з синтетичних комплексних поліефірних ниток 93%, завширшки 150 см, з вмістом 7% еластомірних ниток, поперечновязане, пофарбоване, без ворсу, без покриття, не просочене. Загальною вагою нетто mod. 0904 1059 кг, 26. Тюль полотняного переплетення без візерунка, одноколірна, не вузликова, 100% поліестер, загальною вагою нетто mod. 0904 1572 кг, 26. «Взуття на підошві з полімерних матеріалів та з верхом з натуральної шкіри, що закриває щиколотку з устілкою 24 см або більше: напівчоботи жіночі не утеплені, р-р 36-41 mod. 0904 242 пар, 27. «Взуття на підошві з полімерних матеріалів та з верхом з натуральної шкіри, що закриває щиколотку з устілкою 24 см або більше: чоботи жіночі утеплені штучним хутром, р-р 36-41 mod. 0904 48 пар, 28. «Взуття, що не закриває щиколотку, на підошві з полімерних матеріалів та з верхом з натуральної шкіри, з устілкою 24 см або більше: туфлі жіночі, р-р 36-41 mod. 0904 414 пар.

Всі вищезазначені товари були оформлені в Південній митниці Міндоходів у митному режимі імпорт та випущені у вільний обіг.

Згодом, з метою встановлення автентичності поданих документів Південною митницею Міндоходів було направлено запит від 26.12.2014 року № 11055/5/99-99-26-03-03-16 до митних органів Туреччини.

Посилаючись на отримання 30.04.2015 року з митних органів Туреччини певної інформації та документів, Південною митницею Міндоходів був встановлений факт суттєвого заниження вартості товарів, оформлених у Південній митниці Міндоходів та подання ОСОБА_3 неправдивих відомостей щодо вартості задекларованих товарів згідно митної декларації №500040001/2014/015107 від 06.09.2014 року.

За даним фактом відносно ОСОБА_3 було складено протокол про порушення митних правил №0555/50000/15 від 18.06.2015 року за ознаками ст. 485 МК України.

На підставі зазначеного протоколу заступником начальника Одеської митниці ДФС була винесена постанова в справі про порушення митних правил №0555/50000/15 від 10.08.2015 року, якою ОСОБА_3 було визнано винною у вчинені порушення митних правил щодо заявлення в митній декларації №500040001/2014/015107 від 06.09.2014 року неправдивих відомостей, що передбачено ст. 485 МК України, та накладено на неї адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів, що складає 11276238 грн.

Стверджуючи, що вказана постанова є незаконною, позивач в процесі розгляду справи посилалась на відсутність в її діях складу адміністративного порушення, передбаченого ст. 485 МК України.

Так, відповідно до ст. 489 МК України посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 416 МК України митний брокер - це підприємство, що надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Взаємовідносини митного брокера з особою, яку він представляє, визначаються відповідним договором (417 МК України).

Судом встановлено, що ОСОБА_3 при подачі митної декларації №500040001/2014/015107 від 06.09.2014 року діяла як агент митного оформлення, тобто відповідно до ст. 418 МК України як фізична особа - резидент, що перебуває в трудових

відносинах з митним брокером і безпосередньо виконує в інтересах особи, яку представляє митний брокер, дії, пов'язані з пред'явленням органу доходів і зборів товарів, транспортних засобів комерційного призначення, а також документів, потрібних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Так, відповідно до вимог закону позивач діяла виключно в межах договору-доручення № 20/07 від 10.07.2014 року, укладеного між МПП «Вісла» та ТОВ «Адоніон» та згідно наданих договором доручення повноважень предявила до митного оформлення інвойси та інші товаросупроводжувальні документи, які були передані їй самим декларантом ТОВ «Адоніон», та в подальшому задекларувала зазначені в цих документах товари та сплатила необхідні митні платежі.

З матеріалів справи вбачається, що на момент декларування товарів їх кількість та найменування відповідали зазначеним в товаросупроводжувальних документах, зокрема, інвойсах та пакувальних листам, що підтверджується і листами фірми-відправника.

Окрім того, з метою визначення кількісних характеристик та країни походження вантаж був частково оглянутий посадовими особами Південної митниці Міндоходів, що підтверджується актом про проведення фізичного огляду товарів та інших предметів №972 від 06.09.2014 року, за змістом яких вантаж відповідав заявленому (а.с.65).

Так, на момент огляду вантажу та декларування товару, що переміщувався через митний кордон України законність наданих позивачем документів, які стали підставою для митного оформлення не викликала у митниці жодних сумнівів, фактично встановлена автентичність наявного та заявленого товару.

Враховуючи, що вантаж був оглянутий за участю посадових осіб митного органу, у ОСОБА_3 не було підстав для додаткової перевірки товару, який підлягав декларуванню чи отримання іншої інформації по ньому.

Крім того, митне законодавство України не встановлює обовязкової наявності, а відповідно і обовязку для митного брокера у наданні митним органам України митної декларації від митних органів країни-відправника вантажу.

Вирішуючи спір суд враховує, що за ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Надані відповідачем документи в підтвердження правомірності свого рішення, складені турецькою мовою без їх офіційного перекладу встановлених судом обставин не спростовують, не могли бути відомі ОСОБА_3 на момент митного оформлення та не підлягали витребуванню нею у країни відправника в межах договору доручення із декларантом.

Доказів наявності протиправної мети дій ОСОБА_3, щодо заявлення неправдивих відомостей та неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру Одеською митницею ДФС в процесі розгляду справи не надано, як і конкретизованого розрахунку митних платежів, які належало б сплатити, та від сплати яких ОСОБА_3 нібито ухилилась.

Окрім того суд враховує, що ст. 53 Митного кодексу України передбачено у випадку виявлення розбіжностей у документах щодо митної вартості товарів звернення органу доходів і зборів з письмовою вимогою до декларанта або уповноваженої ним особи про надання додаткових документів для підтвердження заявленої митної вартості, а також подальшого коригування декларантом митної вартості товарів на підставі відповідного рішення, яке приймається органом доходів і зборів у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо органом доходів і зборів у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів (ст. 55 МК України).

Такі заходи митним органом з метою можливого усунення розбіжностей у документах щодо митної вартості товарів, а також коригування митної вартості товарів та подальшої сплати митних платежів у встановленому розмірі не вживались.

При таких обставинах, суд вважає, що на момент митного оформлення товару поданого

згідно митних декларацій №500040001/2014/015107 від 06.09.2014 року в діях ОСОБА_3 був відсутній умисел для ухилення від сплати митних платежів та надання недостовірних відомостей щодо товару, оскільки позивач діяла в межах доручення від декларанта та на підставі отриманих від нього документів.

З наявних у справі доказів суд дійшов висновку, що відповідач в порушення ч. 3 ст. 2 КАС України прийняв рішення про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності не обґрунтовано, тобто без повного дослідження обєктивної та встановлення субєктивної сторони складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 Митного кодексу України, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, без ретельного збору та дослідження матеріалів, що мають доказове значення у справі, дійшовши передчасного висновку про доведеність її вини у вчиненні адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 1, 4, 8, 9, 11, 21, 99, 158-163, 171-2, 186 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_3 до Одеської митниці Державної фіскальної служби України про скасування постанови у справі про порушення митних правил задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати постанову в справі про порушення митних правил № 0555/50000/15 від 10.08.2015 року, винесену Одеською митницею Державної фіскальної служби України про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 485 Митного кодексу України.

Постанову може бути оскаржено протягом 10-ти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні мають право оскаржити постанову протягом 10-ти днів з дня отримання її копії.

Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті й видрукувано в одному екземплярі.

Суддя