Постанова № 53509246, 16.11.2015, Новоайдарський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
16.11.2015
Номер справи
419/2009/15-п
Номер документу
53509246
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 419/2009/15-п

Провадження № 3/419/740/2015

ПОСТАНОВА

16 листопада 2015 року Новоайдарський районний суд Луганської області

у складі: головуючого судді - Іванової О.М.,

при секретарі - Краснопольському С.В.,

за участю: правопорушника - ОСОБА_1,

прокурора - Маіляна Г.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с.м.т. Новоайдар Луганської області справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від оперуповноваженого спецпідрозділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Луганській області у відношенні:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого, на час вчинення адміністративного правопорушення, на посаді начальника СДІМ Новоайдарського РВ ГУМВС України в Луганській області, маючого на утриманні двох малолітніх дітей, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 а, фактично мешкає за адресою: Луганська область, Новоайдарський район, смт. Новоайдар, вул. Кірова, 6уд. 112,

за ч. 1 ст. 172-5 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, працюючи на посаді начальника СДІМ Новоайдарського РВ ГУМВС України в Луганській області та відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, діючи умисно, достовірно знаючи про встановлену законом заборону щодо одержання подарунків, переслідуючи корисливу мету порушив її, а саме: 03.10.2015 р. ОСОБА_1 разом з начальником Новоайдарського РВ ГУ МВСУ у Луганській області ОСОБА_2, на автомобілі ВАЗ 2112, реєстраційний номер НОМЕР_2, сірого кольору, приїхали до громадянина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5 та почали вимагати в останнього грошові кошти у вигляді допомоги, нібито для організації службової діяльності районного відділу міліції. У зв'язку з відсутністю грошей у ОСОБА_3 йому запропоновано передати частину вирощеної сільськогосподарської продукції у вигляді подарунка, а саме однієї машини кукурудзи.

04.10.2015 року ОСОБА_1 приїхав до ОСОБА_3 на вантажному автомобілі ГАЗ 3307 та отримав у вигляді подарунка, приблизно 4 тони кукурудзи, вартістю, в залежності від ціни, від 8 до 10 тисяч гривень.

В діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-5 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання з`явився свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-5 КУпАП визнав, щиро розкаявся.

Прокурор у судовому засіданні вважав, що ОСОБА_1 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-5 КУпАП, для цього є законні підстави.

Судовим розглядом встановлено, що 03.10.2015 р. ОСОБА_1 та начальник Новоайдарського РВ ГУ МВСУ у Луганській області ОСОБА_2, на автомобілі ВАЗ 2112, реєстраційний номер НОМЕР_2, сірого кольору, приїхали до ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5 та почали вимагати в останнього грошові кошти у вигляді допомоги, нібито для організації службової діяльності райвідділу міліції. У зв'язку з відсутністю грошей у ОСОБА_3, останньому запропоновано передати частину вирощеної сільгосппродукції у вигляді подарунка, а саме однієї машини кукурудзи.

04.10.2015 року ОСОБА_1 приїхав до ОСОБА_3 на вантажному автомобілі ГАЗ 3307 та отримав у вигляді подарунка, приблизно 4 тони кукурудзи, вартістю, в залежності від ціни, від 8 до 10 тисяч гривень.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-5 КУпАП, підтверджується наступними доказами: протоколом про адміністративне правопорушення № 22-Б; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 29.10.2015 року; копією витягу з наказу МВС України № 234 о/с від 25.06.2013 року; копією функціональних обов`язків.

У відповідності до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, як державний службовець, є суб'єктом відповідальності за вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції», особам, зазначеним упунктах 1,2частини першої статті 3 цього Закону, забороняється безпосередньо або через інших осіб вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб:

1) у звязку із здійсненням такими особами діяльності, повязаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

2) якщо особа, яка дарує, перебуває в підпорядкуванні такої особи.

Особи, зазначені упунктах 1,2частини першої статті 3 цього Закону, можуть приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, крім випадків, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вартість таких подарунків не перевищує одну мінімальну заробітну плату, встановлену на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про запобігання корупції», особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняні до них особи у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобовязані невідкладно вжити таких заходів:

1) відмовитися від пропозиції;

2) за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;

3) залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників;

4) письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених субєктів у сфері протидії корупції.

Враховуючи особу правопорушника, який не працює, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався, скрутне матеріальне становище, знаходження на утриманні двох малолітніх дітей, обставини справи, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 172-5 КУпАП.

На підставі ст. 23, 24 ЗУ "Про запобігання корупції", керуючись ст. ст. 24, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд -

ПОСТАНОВИВ:

На підставі ч. 1 ст. 172-5 КУпАП накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідн. № НОМЕР_1 судовий збір у сумі 243,60 грн. на наступні платіжні реквізити: «судовий збір, код ЄДРПО 05381395, пункт 5, код класифікації доходів: 22030001, отримувач УДКСУ у Новоайдарському районі, рахунок 31212206700207, код ЄДРПО отримувача коштів: 37895134, МФО 804013, банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області», призначення платежу *;101; НОМЕР_1; судовий збір при накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1, Новоайдарський районний суд Луганської області.

На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Луганської області шляхом її подання через Новоайдарський районний суд.

Головуючий О.М. Іванова