Справа № 372/4696/15-ц
Провадження 2-1912/15
У Х В А Л А
17 листопада 2015 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Проць Т.В., розглянувши позовну заяву Першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Київської обласної державної адміністрації до Обухівської районної державної адміністрації, ОСОБА_1, треті особи, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про скасування розпоряджень Обухівської районної державної адміністрації, рішень про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки, витребування земельних ділянок на користь держави,-
В С Т А Н О В И В:
Перший заступник прокурора Київської області звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Київської обласної державної адміністрації про скасування розпоряджень Обухівської районної державної адміністрації, рішень про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки, витребування земельних ділянок на користь держави.
Обґрунтувавши подану заяву здійсненням прокуратурою представництва інтересів обласної ради, прокурором також було подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, з посиланням на те, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» видатки на сплату прокурором судового збору не передбачені.
Суд, вивчивши подане прокурором клопотання та заяву із доданими до неї матеріалами вважає, що клопотання прокурора не підлягає задоволенню, а заява прокурором відповідно подана із порушенням вимог ст.119 ЦПК України, згідно ч. 5 якої до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Згідно ч.2 ст.79 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
За ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору встановлюються за подання до суду позовної заяви немайнового характеру юридичною особою в розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 1218 грн., а за подання заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, що згідно ціни позову становить 1218 грн.
Частиною 3 ст.6 того ж Закону визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. При цьому за положеннями Закону України «Про судовий збір» органи прокуратури не звільнені від сплати судового збору за подання до суду позовних заяв даної категорії.
Орган виконавчої влади, в інтересах якого звернувся із вказаною заявою прокурор, за Законом України «Про судовий збір» теж не звільнений від сплати судового збору.
Таким чином суд, враховуючи, зміст та кількість позовних вимог прокурора суд приходить до висновку, що останнім не була сплачена сума судового збору в розмірі 2436 грн., за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ Обухівського р-н; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37851055;банк отримувача - ГУ ДКСУ у Київській обл. м.Київ; код банку отримувача (МФО) 821018;рахунок отримувача 31213206700449;код класифікації доходів бюджету 22030001, що суперечить положенням ст.119 ЦПК України.
За змістом ст.8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, а також зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати.
Як розяснив Пленум ВССУ в п.29 Постанови «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» від 17.10.2014 № 10 відповідно до ст.8 Закону № 3674-VI та ст.82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім'ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім'ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно зі статтею 10 ЦПК повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі. У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати.
На підставі наведеного суд не вбачає підстав для відстрочення сплати судовог озбору за подання до суду заяви про визнання незаконним та скасування розпоряджень, рішень про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку, витребування земельних ділянок на користь держави, оскільки відсутність фінансування заявника в частині судових витрат не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
За змістом ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119, 120 ЦПК, а також не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст. ст. 119, 120, 121 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання Першого заступника прокурора Київської області про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Позовну заяву Першого заступника прокурора Київської області в інтересах держави в особі Київської обласної державної адміністрації про скасування розпоряджень Обухівської районної державної адміністрації, рішень про державну реєстрацію права власності на земельні ділянки, витребування земельних ділянок на користь держави залишити без руху надавши прокурору строк для усунення вказаних недоліків не більше пяти днів з дня отримання копії ухвали, в іншому разі заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженю не підлягає.
Суддя: