Головуючий у 1 інстанції - Галатіна О.О.
Суддя-доповідач - Геращенко І.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 листопада 2015 року справа №805/4868/15-а
84301, Донецька область, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Геращенка І.В., суддів Арабей Т.Г., Міронової Г.М.
при секретарі Челаховій О.О.
за участю: позивача - не з'явився
представника відповідача -Колесніков Ю.О., довіреність від 06.12.2015 року б/н,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу кандидата на посаду Святогірського міського голови ОСОБА_3 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 листопада 2015 року у справі № 805/4868/15-а за позовом кандидата на посаду Святогірського міського голови ОСОБА_3 до Святогірської міської виборчої комісії про визнання незаконною та скасування постанови від 07.11.2015 року за № 38 «Про визнання обраним на посаду міського голови міста Святогірська, Донецької області»,-
ВСТАНОВИВ:
12 листопада 2015 року кандидат на посаду Святогірського міського голови ОСОБА_3 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Святогірської міської виборчої комісії про визнання незаконною та скасування постанови від 7 листопада 2015 року за № 38 «Про визнання обраним на посаду міського голови м. Святогірська, Донецької області». (а.с.3-4)
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13 листопада 2015 року по справі № 805/4868/15-а у задоволені позову відмовлено у повному обсязі з підстав необґрунтованості позовних вимог. (а.с.109-113)
Не погодившись з вказаним рішенням, позивач звернувся з апеляційною скаргою на прийняте рішення та посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просив скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову про задоволення позовних вимог.
Вважає, що судом першої інстанції не враховано, що спірна постанова Святогірської міської виборчої комісії від 7 листопада 2015 року № 38 «Про визнання обраним на посаду міського голови м. Святогірська, Донецької області» суперечить нормам частини восьмої статті 99 та частини першої статті 81 Закону України «Про місцеві вибори», оскільки її прийнято без урахування результатів голосування на виборчій дільниці № 141239. (а.с.114-115)
В судове засідання позивач не з'явився, просив апеляційну скаргу розглянути за його відсутністю.
В судовому засіданні представник відповідача заперечував проти задоволення апеляційної скарги, вважаючи постанову суду першої інстанції законною та обґрунтованою.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги та наданих заперечень, заслухавши пояснення представника відповідача, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне вимоги, викладені в апеляційній скарзі, залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, з наступних підстав.
Судом першої та апеляційної інстанції встановлено наступне.
Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2015 року № 645-VІІІ «Про
призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році» на неділю 25 жовтня 2015 року призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
Позивач - ОСОБА_3 є суб'єктом виборчого процесу з виборів
Святогірського міського голови, має статус кандидата на посаду Святогірського міського голови.
Відповідач - Святогірська міська виборча комісія Донецької області, утворена
постановою Слов'янської міської виборчої комісії від 12 вересня 2015 року № 3 «Про формування складу відповідних місцевих виборчих комісій м. Святогірська та м. Миколаївки Донецької області».
Постановою Святогірської міської виборчої комісії від 7 листопада 2015 року № 38 «Про визнання обраним на посаду міського голови м. Святогірськ, Донецької області» затверджено Уточнений Протокол Святогірської міської виборчої комісії «Про підсумки голосування з виборів Святогірського міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі», затверджено Уточнений Протокол Святогірської міської виборчої комісії м. Слов'янськ Донецької області «Про результати виборів Святогірського міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі», визнано обраним міським головою м. Святогірськ ОСОБА_4, 1946 року народження.
Суть спірних правовідносин полягає у правомірності прийнятої постанови.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку у тому числі органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те що, не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадови особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 92 Конституції України виключно законами України визначаються організація і порядок проведення виборів і референдумів.
Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, містких голів та старост (далі - місцеві вибори) регулюються Конституцією України, Законом України «Про місцеві вибори» та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.
Суб'єктами виборчого процесу на відповідних місцевих виборах є, зокрема, кандидат на посаду міського голови у відповідних місцевих виборах.
За вимогами частини третьої статті 40 Закону України «Про місцеві вибори» відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, висунутого шляхом самовисування, за умови особистого пред'явлення ним документа, передбаченого частиною другою статті 3 цього Закону, та подання ним документів, передбачених пунктами 6 - 9 частини першої цієї статті, а також особисто підписаних ним заяви про самовисування кандидатом на посаду відповідно сільського, селищного, міського голови, старости та про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах.
За приписами частин першої та п'ятої статті 43 Закону України «Про місцеві вибори» кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови, старости реєструється відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 40 цього Закону. У разі реєстрації кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости відповідна територіальна виборча комісія у триденний строк з дня прийняття рішення про реєстрацію видає представнику місцевої організації партії, від якої висунуто кандидата, кандидату на посаду сільського, селищного, міського голови, старости або його довіреній особі посвідчення кандидата за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 зареєстровано кандидатом на посаду Святогірського міського голови Донецької області, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1, виданим Святогірською міською виборчою комісією 1 жовтня 2015 року.
Частиною першою статті 80 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу, по якому проводиться голосування на виборчій дільниці. Форма бланка протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці затверджується Центральною виборчою комісією не пізніш як за тридцять днів до дня голосування. Бланки протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців з кожних місцевих виборів по кожному виборчому округу виготовляються відповідною територіальною виборчою комісією для кожної виборчої дільниці у кількості примірників, визначеній відповідною територіальною виборчою комісією в порядку та строки, визначені статтею 75 цього Закону для виготовлення виборчих бюлетенів. Бланки протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці передаються виборчим комісіям разом із виборчими бюлетенями в порядку та строки, визначені статтею 75 цього Закону.
Частиною шостою цієї статті визначено, що якщо після підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці дільнична виборча комісія виявила в ньому неточності (описку чи помилку у цифрах), вона на своєму засіданні розглядає питання про внесення змін до нього шляхом складання нового протоколу, на якому робиться позначка «Уточнений».
За вимогами частини першої статті 83 Закону України «Про місцеві вибори» протоколи та інші виборчі документи дільничних виборчих комісій приймаються і розглядаються на засіданні відповідної територіальної виборчої комісії.
Згідно з частиною 1 статті 85 Закону України «Про місцеві вибори» сільська, селищна територіальна виборча комісія на підставі протоколу про підсумки голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі по виборах депутатів (протоколів, у тому числі з позначкою «Уточнений») встановлює результати виборів у цьому окрузі, про що складає протокол.
Відповідно до частини 3статті 85 Закону України «Про місцеві вибори» сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія на підставі протоколу (протоколів, у тому числі з позначкою «Уточнений») про підсумки голосування в одномандатному виборчому окрузі по виборах сільського, селищного, міського голови, старости встановлює результати виборів у цьому виборчому окрузі, про що складає протокол.
Частиною 4 статті 85 Закону України «Про місцеві вибори» визначено, що сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів сільського, селищного, міського голови, старости не пізніш як на п'ятий день з дня голосування приймає одне з рішень: 1) про визнання сільського, селищного, міського голови, старости обраним; 2) про проведення повторного голосування; 3) про визнання виборів відповідного сільського, селищного, міського голови, старости такими, що не відбулися.
Як зазначалось, постановою Святогірської міської виборчої комісії від 7 листопада 2015 року № 38 «Про визнання обраним на посаду міського голови м. Святогірськ, Донецької області» затверджено Уточнений Протокол Святогірської міської виборчої комісії «Про підсумки голосування з виборів Святогірського міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі», затверджено Уточнений Протокол Святогірської міської виборчої комісії м. Слов'янськ Донецької області «Про результати виборів Святогірського міського голови в єдиному одномандатному виборчому окрузі».
Судом першої та апеляційної інстанції встановлено та не оспорюється сторонами, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 3 листопада 2015 року по справі № 805/4790/15-а, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2015 року, постанова Святогірської міської виборчої комісії від 30 жовтня 2015 року № 25 «Про визнання обраним на посаду міського голови м. Святогірська Донецької області» - скасована.
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 3 листопада 2015 року по справі № 805/4778/15-а визнані протиправними та скасовані постанови Святогірської міської виборчої комісії від 26 жовтня 2015 року № 11 «Про повернення виборчих бюлетенів та протоколів від ДВК № 141239»; від 26 жовтня 2015 року № 11/3 «Про скасування постанови Святогірської міської виборчої комісії від 26 жовтня 2015 року № 11/1 та проведення виїзного засідання Святогірської міської виборчої комісії на ДВК №141239 з метою проведення повторних підрахунків голосів»; від 27 жовтня 2015 року № 12 «Про визнання недійсним голосуванняна ДВК № 141239 з виборів Слов'янського міського голови, депутатів Слов'янської міської ради Донецької області, Святогірського міського голови та депутатів Святогірської міськоїради в округах»; зобов'язано Святогірську міську виборчу комісію провести повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 141239 у приміщенні Святогірської міської виборчої комісії згідно частини 9 статті 83Закону України «Про місцеві вибори».
Отже, судовим рішенням по справі № 805/4778/15-а, яке набрало законної сили, зобов'язано відповідача здійснити повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 141239.
З метою виконання судового рішення по цій справі, 4 листопада 2015року Святогірською міською виборчою комісією проведене засідання, за результатами якого складений акт про невідповідність кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців і членів дільничної виборчої комісії з виборів Святогірського міського голови, які їх видали, кількості підписів виборців, які отримали виборчі бюлетені, у списку виборців, внаслідок чого Святогірською міською виборчою комісією прийнятий протокол про повторний підрахунок голосів виборців з виборів Святогірського міського голови та вирішено визнати недійсним голосування на ДВК № 141239 з виборів Святогірського міського голови.
Також, 4 листопада 2015 року о 20 год. 35 хв. Святогірською міською виборчою комісією прийнята постанова № 31 «Про визнання недійсним голосування на ДВК № 141239 з виборів Святогірського міського голови». Зазначена постанова мотивована неможливістю виконання вимог частини 14 статті 83, частини 3 статті 85, частини 1 статті 86 Закону України «Про місцеві вибори» щодо встановлення відомостей про кількість виборців, включених до списку виборців на виборчих дільницях; кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування на виборчих дільницях; кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування; кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні перебування; кількість виборців, які взяли участь у голосуванні. Неможливість встановлення цих показників виключає можливість встановлення волевиявлення громадян на ДВК № 141239.
На підставі наведеного та керуючись частинами 11-12, 14-16 статті 83, частини першої статті 81, частини третьої статті 85, частини першої статті 86 Закону України «Про місцеві вибори» Святогірська міська виборча комісія постановила визнати недійсним голосування на ДВК № 141239 з виборів Святогірського міського голови.
4 листопада 2015 року о 20 год. 35 хв. Святогірською міською виборчою комісією складений протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 141239 з виборів Святогірського міського голови Донецької області, який підписаний головою, заступником голови, секретарем та членами комісії, присутніми на засіданні.
ОСОБА_3 та ОСОБА_5 підписали цей протокол з окремою думкою.
Складена ОСОБА_3 окрема думка Святогірській міській виборчій комісії не надана, до протоколів повторного підрахунку голосів виборців не долучалася і не була
предметом розгляду відповідача.
Матеріалами справи підтверджено та не оскаржується сторонами, що ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 7 листопада 2015 року по справі № 805/4778/15-а відмовлено в задоволенні клопотання кандидата на посаду Святогірського міського голови ОСОБА_3 про встановлення судового контролю за виконанням постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 3 листопада 2015 року по справі № 805/4778/15-а. Зазначеною ухвалою встановлено, що ОСОБА_3 визнає факт виконання судового рішення, проте, не згодний з способом підрахунку голосів, який обрав відповідач під час його виконання.
З матеріалів справи вбачається, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 2 листопада 2015 року по справі № 805/4786/15-а, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 5 листопада 2015 року, визнана протиправною та скасована постанова Святогірської міської виборчої комісії від 27 жовтня 2015 року № 12 «Про визнання недійсним голосування на ДВК № 141239 з виборів Слов'янського міського голови, депутатів Слов'янської міської ради Донецької області, Святогірського міського голови та депутатів Святогірської міської ради в округах № 1, 2, 3, 4, 5, 6»; зобов'язано Святогірську міську виборчу комісію провести повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 141239 у приміщенні Святогірської міської виборчої комісії в порядку частини 9 статті 83 Закону України «Про місцеві вибори».
Отже, судовим рішенням по справі № 805/4786/15-а зобов'язано відповідача здійснити повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 141239.
З метою виконання зазначеного судового рішення 6 листопада 2015
року Святогірською міською виборчою комісією складений акт про невідповідність
кількості контрольних талонів виборчих бюлетенів з підписами виборців і членів дільничної виборчої комісії з виборів Святогірського міського голови, які їх видали, кількості підписів виборців, які отримали виборчі бюлетені, у списку виборців з підстав відсутності списку виборців з підписами голосуючих. Внаслідок цього, Святогірською міською виборчою комісією прийнятий протокол про повторний підрахунок голосів виборців з виборів Святогірського міського голови та вирішено визнати недійсним голосування на ДВК № 141239 з виборів Святогірського міського голови, а також складений акт про невідповідність контрольних талонів та підписів виборців в уточненому списку виборців, причиною якої є відсутність списку виборців з підписами голосуючих, про що є запис в Журналі ЄО МВС № 17326 від 27 жовтня 2015 року.
Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що 6 листопада 2015 року о 10 год. 55 хв. Святогірською міською виборчою комісією прийнята постанова № 36 «Про визнання недійсним голосування на ДВК № 141239 з виборів Святогірського міського голови», яку вмотивовано неможливістю виконання вимог частини 14 статті 83, частини третьої статті 85, частини першої статті 86 Закону України «Про місцеві вибори» щодо встановлення відомостей про кількість виборців, включених до списку виборців на виборчих дільницях; кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування на виборчих дільницях; кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування; кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні перебування; кількість виборців, які взяли участь у голосуванні. Неможливість встановлення цих показників виключає можливість встановлення волевиявлення громадян на ДВК № 141239.
На підставі наведеного та керуючись частинами 11-12, 14-16 статті 83, частин 1, 3 статті 81, частини 3 статті 85, частини 1 статті 86 Закону України «Про місцеві вибори» Святогірська міська виборча комісія постановила визнати недійсним голосування на ДВК № 141239 з виборів Святогірського міського голови; скласти протокол про повторний підрахунок голосів виборців виборчої дільниці № 141239, який містить лише відомості, зазначені у пункті 1-8 ч. 2 статті 80 Закону України «Про місцеві вибори», на місці інших відомостей поставити прочерк.
Також, 6 листопада 2015 року о 10 год. 55 хв. Святогірською міською виборчою комісією складений протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці № 141239 з виборів Святогірського міського голови Донецької області, що встановлено постановою Донецького окружного адміністративного суду від 8 листопада 2015 року по справі № 805/4828/15а, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року, що в силу приписів частини першої статті 72 та статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягає доведенню під час розгляду справи № 805/4868/15-а.
Крім того, колегія суддів зазначає, що постановою Донецького окружного адміністративного суду від 8 листопада 2015 року по справі № 805/4828/15а у задоволенні адміністративного позову кандидата на посаду Святогірського міського голови ОСОБА_3, зокрема, про визнання незаконними та скасування постанов Святогірської міської виборчої комісії від 4 листопада 2015року за №31 та від 6 листопада 2015року за № 36 - відмовлено.
Отже, прийнята відповідачем 6 листопада 2015року постанова № 36 «Про визнання недійсним голосування на ДВК № 141239 з виборів Святогірського міського голови» є чинною.
Відповідно до частини першої статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Аналізуючи встановлені обставини та норми законодавства, які врегулюють спірні правовідносини, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для визнання незаконною та скасування спірної постанови Святогірської міської виборчої комісії.
Таким чином, в процесі розгляду справи відповідачем доведена правомірність прийнятої постанови Святогірської міської виборчої комісії Донецької області від 7 листопада 2015 року № 38 «Про визнання обраним на посаду міського голови м. Святогірськ, Донецької області».
З врахуванням викладеного, колегія суддів дійшла до висновку, що постанова суду першої інстанції прийнята з додержанням норм матеріального та процесуального права, що є підставою для залишення без змін постанови суду першої інстанції і відмови в задоволенні апеляційної скарги.
Крім того, при поданні апеляційної скарги апелянтом не сплачено судовий збір.
Відповідно до частини 9 статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Згідно статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції чинний з 01.09.2015) за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Станом на 01 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становив 1218,00 грн., тобто позивачу за вимогу немайнового характеру необхідно сплатити судовий збір у розмірі 487,20 грн.
Позивачем при поданні позовної заяви судовий збір сплачений не був, а в задоволені його вимог судом першої інстанції відмовлено, тому колегія суддів погоджується з судом першої інстанції щодо стягнення з позивача при винесенні рішення судового збору у розмірі 487,20 грн.
Згідно пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами встановлюється ставка судового збору у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги (п.п.2).
Позивачем при зверненні з апеляційною скаргою судовий збір також сплачено не було, оскаржувалася вимога немайнового характеру, в задоволені якої місцевим судом відмовлено, тому з позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 535,92 грн. (1218,00*0,4*110%).
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеві вибори», Законом України «Про судовий збір», статтями 2, 7-15, 17-20, 69-72, 86, 94, 172, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу кандидата на посаду Святогірського міського голови ОСОБА_3 на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 листопада 2015 року у справі № 805/4868/15-а - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 13 листопада 2015 року у справі № 805/4868/15-а за позовом кандидата на посаду Святогірського міського голови ОСОБА_3 до Святогірської міської виборчої комісії про визнання незаконною та скасування постанови від 07.11.2015 року за № 38 «Про визнання обраним на посаду міського голови міста Святогірська, Донецької області» - залишити без змін.
Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в розмірі 535,92 грн. за наступними реквізитами: отримувач коштів Краматор.УК/м.Краматорськ/22030001; банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у Донецькій області; код банку отримувача 834016; ОКПО 37944338; розрахунковий рахунок: 31211206781059; код класифікації доходів бюджету 22030001; призначення платежу Судовий збір.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий: І.В. Геращенко
Судді: Т.Г. Арабей
Г. М. Міронова