ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 листопада 2015 року № 813/3525/15
Львівський окружний адміністративний суд, у складі:
головуючого-суддіЛанкевича А.З.
секретар судового засіданняФуртак А.В., Бравчук Д.Є.
за участі представників
позивача.ОСОБА_1,
відповідачаОСОБА_2-Т.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Шувар» до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення, -
встановив :
Позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 10.11.2015 року просить визнати протиправними і скасувати рішення відповідача про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0000281703 від 17.03.2014 р., №0006141703 від 03.11.2014 року, №0006981703 від 03.11.2014 року, №0006991703 від 03.11.2014 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що при нарахуванні і виплаті заробітної плати працівникам, а також сплаті зобовязань по єдиному соціальному внеску керувався підпунктом 7 пункту 4.3. розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів № 455 від 09.09.2013 року та ст.24 Закону України «Про оплату праці». Позивач зазначив, що зобовязання за період з 22.10.2013 року до 23.10.2014 року нараховано та сплачено в повному обсязі в терміни 1-7 число місяця та 16-22 число місяця, що підтверджується платіжними дорученнями та копіями звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів додані. Як пояснив позивач, оскільки нові номери рахунків для сплати ЄСВ після 01.10.2013 року не повідомлялись, то з метою дотримання чинного законодавства щодо необхідності сплати обовязкових внесків, ТОВ «Шувар» 02.10.2013 року та 04.10.2013 року відповідно до платіжних доручень №№381, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390 перерахувало кошти у вигляді сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахованого за вересень 2013 року, на рахунок Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова. Також позивач зазначив, що відповідно до розяснень Міністерства доходів і зборів, які містяться на його офіційному сайті, сплачені кошти єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування після 01.10.2013 на рахунки Пенсійного фонду України в подальшому автоматично будуть перераховані до Міністерства доходів і зборів та штрафні санкції і пеня нараховуватись не будуть. Оскільки Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова кошти в сумі 60037,79 грн. автоматично помилково перерахувало на рахунок ДПІ у Галицькому районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області, що є порушенням ст. 11 «Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів» затвердженого наказом №450 від 09.09.2013 року, позивач, як добросовісний платник, не може нести відповідальність за дії, чи бездіяльність інших осіб, щодо перерахування обовязкового платежу, який вчинено у відповідності до чинного на той час законодавства України. З огляду на наведене, позивач вважає, що при прийнятті оскаржених рішень відповідач не надав належної правової оцінки обставинам, які мають істотне значення, у звязку з чим просить їх скасувати як протиправні.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.
На підставі ст. 55 КАС України суд замінив відповідача ОСОБА_3 податкову інспекцію у Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області на його правонаступника - ОСОБА_3 податкову інспекцію у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області.
Від відповідача надійшли письмові заперечення проти позову та додаткові письмові пояснення, в яких з покликанням на норми підп. 6 п. 4.3 розділу IV Порядку нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів № 455 від 09.09.2013 року зазначено про те, що оскільки ТОВ «Шувар» сплачувало суми єдиного внеску із запізненням, тобто після 20-го числа місяця, накладення на нього штрафу та пені на підставі підп. 2 п. 10 ст. 25 Закону України є цілком правомірним. Як зазначено в запереченнях, в силу вимог п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року №406-VII відповідальним за перерахування коштів з рахунків Пенсійного фонду України на рахунок ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС України у Львівській області є Пенсійний фонд. Однак, відповідач наполягає на тому, що в даному випадку несвоєчасна сплата єдиного соціального внеску зумовлена неналежним виконанням власне позивачем свого обовязку як платника, а не протермінованим перерахунком коштів управлінням Пенсійного фонду. Щодо реквізитів рахунку для зарахування платежів до бюджету, то як зазначено в додаткових поясненнях, всю потрібну інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску можна довідатись на офіційному порталі ДФС України. З урахуванням наведеного відповідач вважає, що оскаржені рішення прийнято у відповідності з вимогами закону і підстав для задоволення позову немає.
В судовому засіданні представник відповідача просила відмовити у задоволені позову з підстав, викладених в письмових запереченнях та додаткових поясненнях.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
У звязку з набранням чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи» від 04.07.2013 року №406-VII з 01.10.2013 року функції з адміністрування єдиного внеску передано органам Міністерства доходів і зборів.
17 березня 2014 року ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області винесла відносно ТОВ «Шувар» рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0000281703, відповідно до якого до позивача за період з 22.10.2013 року застосовано штраф в розмірі 12003,71 грн. та нараховано пеню в сумі 504,57 грн. (0,1% від суми недоїмки).
03 листопада 2014 року ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ Міндоходів у Львівській області винесла відносно ТОВ «Шувар» ще три рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску: №0006141703, відповідно до якого на позивача накладено штраф в сумі 954, 70 грн. та нараховано пеню в сумі 19,09 грн., застосованих за несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску за період з 21.10.2014 року до 22.10.2014 року; № НОМЕР_1, відповідно до якого до позивача застосовано пеню в сумі 504,57 грн. за період з 22.10.2013 року до 23.10.2014 року; №0006991703, відповідно до якого до позивача застосовано штраф в сумі 919,87 грн. та нараховано пеню в сумі 9,20 грн., застосованих за період з 22.07.2014 року до 22.07.2014 року.
Зазначені рішення прийнято на підставі ч. 10 підп. 2 п. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за не несвоєчасну сплату позивачем єдиного внеску. На думку відповідача, позивач сплачував єдиний соціальний внесок з пропуском 20-денного строку, встановленого підп. 6 п. 4.3 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 20.04.2015 року № 449, у звязку з чим до нього застосовано штраф та пеню за несвоєчасну сплату.
Згідно з підп. 1 п. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року №2464-VI (далі - Закон №2464-VI) платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно з ч.ч. 5, 6 ст. 9 Закону №2464-VI сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).
Для зарахування єдиного внеску в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та його територіальних органах відкриваються в установленому порядку небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів. Зазначені рахунки відкриваються виключно для обслуговування коштів єдиного внеску.
Обслуговування коштів єдиного внеску здійснюється згідно з положенням про рух коштів, що затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно з підп. 10 підп. 2 п. 11 ст. 25 Закону №2464-VI (в редакції, чинній станом на дату прийняття оскаржених рішень) відповідно до яких:
- на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
- орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч. 14 ст. 25 Закону №2464-VI про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа органу доходів і зборів у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Згідно з підп. 6, 7 п. 3 розділу IV «Нарахування, обчислення і сплата єдиного внеску» Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів №455 від 09.09.2013 року обчислення і строки сплати єдиного внеску платниками, зазначеними у підпунктах 1 та 2 (крім тих, які є страхувальниками для платників, зазначених у підпунктах 11, 13 - 15 пункту 1 розділу II цієї Інструкції) пункту 1 розділу II цієї Інструкції:
6) нараховані за відповідний календарний місяць суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок;
7) платники під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для відповідних платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, визначені підпунктом 6 цього пункту, або за результатами звірення стану розрахунків платника з фіскальним органом за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі.
Фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Як встановлено під час розгляду справи, фактичною підставою для застосування до ТОВ «Шувар» штрафу та пені на підставі п.п. 10 та п. 2 п. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного соціального внеску», відповідно до оскаржених рішень, є несвоєчасна, як твердить відповідач, сплата єдиного соціального внеску, а саме після 20 числа місяця, наступного за поточним, за який здійснюється сплата. Спору щодо повноти сплати єдиного внеску за вересень 2013 року, за період з 22.10.2013 року по 23.10.2014 року не виникло, тільки щодо своєчасності його сплати.
В даному випадку позивач сплачував єдиний соціальний внесок за поточний місяць того ж місяця (на початку місяця, як правило протягом 1-7 числа, та в наприкінці місяця, зазвичай протягом 16-22 числа місяця) під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, що передбачено підп. 7 п. 3 розділу IV згаданої вище Інструкції. Свідченням цього є призначення платежу, вказане у кожному із платіжних доручень, копії яких долучено до матеріалів справи.
Суд встановив, що ТОВ «Шувар» у відповідності з підпунктом 7 пункту 4.3. розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міндоходів № 455 від 09.09.2013 року та ст. 24 Закону України «Про оплату праці» за період з 22.10.2013 року до 23.10.2014 року нараховувало та сплачувало єдиний соціальний внесок в терміни 1-7 число та 16-22 число того ж місяця, за який було нараховано єдиний соціальний внесок (під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок), що підтверджується платіжними дорученнями (із зазначенням призначення платежу) та копіями звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів, копії яких долучено до матеріалів справи.
Зокрема, у платіжному дорученні № 414 від 22.11.2013 року, яке відповідач наводить як один із прикладів несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску, зазначено призначенням платежу «єдиний соціальний внесок нарахований роботодавцем на суми винагороди за договорами ЦПХ (34,70%) за листопад 2013 року»; у платіжному дорученні №410 від 22.11.2013 року призначенням платежу також зазначено «єдиний соціальний внесок нарахований роботодавцем на суми винагороди за договорами ЦПХ (2,6%) за листопад 2013 року»; у платіжному дорученні №394 від 22.10.2013 року призначенням платежу є «єдиний соціальний внесок нарахований роботодавцем на суми винагороди за договорами ЦПХ (2,6%) за жовтень 2013 року».
Тобто, в даному випадку відповідач помилково вирішив, що сплата ТОВ «Шувар» єдиного соціального внеску після 20-го числа місяця була сплатою цього внеску за попередній місяць, у звязку з чим його висновок про несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску є необґрунтованим.
Щодо зобовязань зі сплати єдиного соціального внеску за вересень 2013 року, то за цей період такий було сплачено 02.10.2013 року та 04.10.2013 року відповідно до платіжних доручень №№381, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390 на загальну суму 60017,79 грн. Зазначені кошти позивач перерахував на рахунок Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова з метою недопущення пропуску встановленого законодавством строку для сплати єдиного внеску, оскільки номери рахунків для сплати єдиного соціального внеску після 01.10.2013 року платнику не повідомлялись.
Під час розгляду справи суд встановив, що зазначені кошти надійшли на рахунки Управління ПФУ в Галицькому районі м. Львова 02.10.2013 року та 04.10.2013 року відповідно і того ж дня були помилково перераховані на рахунок ДПІ у Галицькому районі м. Львова. 22.11.2015 року кошти в сумі 60017,48 грн., сплачені згідно з переліченими вище платіжними дорученнями, перераховано на рахунки ДПІ у Сихівському районі м. Львова, де перебуває на обліку ТОВ «Шувар». Тобто, Управління ПФУ у Галицькому районі м. Львова спершу помилково зарахувало сплачений позивачем єдиний соціальний внесок за вересень 2013 року на рахунок органу доходів і зборів.
Зазначену інформацію підтвердило управління ПФУ у Галицькому районі м. Львова листом №14216/17-04/298 від 03.11.2015 року, №16056/04-22 від 19.10.2015 року.
Листом №02-15/186 від 03.11.2015 року Управління ДКС України у Галицькому районі м. Львова повідомило ТОВ «Шувар» про те, що спільним наказом Міністерства доходів та зборів України та Міністерства фінансів України від 19.09.2013 року №493/815 затверджено Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі - Положення). Зазначене Положення розроблене відповідно до статей 8, 9, 11, 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» (далі - Закон) з метою регламентування руху коштів єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) та фінансових санкцій (штрафів та пені), що застосовуються згідно із Законом, на рахунках, відкритих в органах Державної казначейської служби України (далі - органи Казначейства України) відповідно до вимог законодавства.
Порядком відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 року №758 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.07.2012 року за №1206/21518 (далі - Порядок), передбачено що небюджетні рахунки відкриваються на підставі заяв клієнтів та інших документів, визначених у розділі V зазначеного Порядку.
Міністерство доходів та зборів у листі від 30.09.2013 року №13660/5/99-99-05-01-15 повідомило, про введення в дію з 01.10.2013 року небюджетних рахунків, за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування» (далі - рахунок 3719) Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства України від 28.11.2000 № 119, відкриті на імя органів Міністерства доходів і зборів України. У звязку з цим 30.09.2013 року після завершення операційного дня були розблоковані рахунки 3719, відкриті на імя органів Міністерства доходів і зборів України та заблоковані за кредитом рахунки 3719, відкриті на імя Головних управлінь Пенсійного фонду України. Рахунки 3719, відкриті на імя Управлінь Пенсійного фонду України, залишалися відкритими, а спрямовані на них кошти єдиного внеску в автоматичному режимі перераховувалися на відповідні рахунки органів Міністерства доходів і зборів України.
До листа долучено завірені копії витягів з виписок по групі рахунків Управління ПФУ в Галицькому районі м. Львова, що підтверджують факт перерахування коштів єдиного внеску на відповідні рахунки ДПІ у Галицькому районі м. Львова та завірені копії Витягів з Виписок по групі рахунків ДПІ у Галицькому районі м. Львова, що підтверджують факт зарахування коштів.
Таким чином, суд встановив, що причиною несвоєчасного зарахування на рахунок ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУДФС у Львівській області єдиного соціального внеску, сплаченого згідно з платіжними дорученнями від 02.10.2013 року та 04.10.2013 року №№381, 384, 385, 386, 387, 388, 389, 390 на загальну сум 60017,79 грн. є помилкове перерахування цих коштів управлінням ПФУ в Галицькому районі м. Львова на рахунок ДПІ у Галицькому районі м. Львова. Винних дій платника в даному випадку немає, оскільки свій обовязок щодо своєчасної сплати єдиного соціального внеску він виконав належним чином, що підтверджується долученими до матеріалів справи платіжними документами. Відповідно, позивач не може нести відповідальності за своєчасність поступлення та/або зарахування на рахунки коштів, які він як платник єдиного внеску сплатив вчасно і в повному обсязі.
Щодо доводів відповідача про невірний рахунок, на який було сплачено єдиний соціальний внесок, то в даному випадку сам факт сплати позивачем коштів на рахунок Управління Пенсійного фонду України не було порушенням, оскільки такі кошти автоматично повинні зараховуватись на рахунки відповідного органу доходів і зборів.
Відповідно до ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі досліджених в судовому засіданні доказів та встановлених на їх підставі обставин справи суд дійшов висновку, що рішення відповідача щодо нарахування позивачу пені та штрафу за несвоєчасну сплату єдиного внеску ґрунтуються на помилковому застосуванні норм закону та без урахування всіх істотних обставин, що мали значення для їх прийняття. Відтак, оскаржені рішення не відповідають критеріям, передбаченим в ч. 3 ст. 2 КАС України, тому їх слід скасувати як протиправні.
Стосовно судових витрат, то відповідно до вимог статті 94 КАС України такі відшкодовуються позивачу в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.7-14, 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
постановив:
позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними і скасувати рішення Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про застування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0000281703 від 17.03.2014 року, №0006141703 від 03.11.2014 року, №0006981703 від 03.11.2014 року, №0006991703 від 03.11.2014 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області на користь ТОВ Шувар судовий збір, сплачений за подання цього позову, в сумі 182 (сто вісімдесят дві) гривні 70 копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, виготовленої в повному обсязі, до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.