ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Токарева М.С.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
УХВАЛА
"06" листопада 2015 р. Справа № 806/4262/15
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Моніч Б.С., вирішуючи питання відповідно до ст. 189 КАС України про прийняття апеляційної скарги Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "15" вересня 2015 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Студіо Інвест" до Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від "15" жовтня 2015 р. апеляційна скарга Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області залишена без руху, оскільки в порушення ч. ст.187 КАС України до скарги не додано документу про сплату судового збору. Особі, що подала апеляційну скаргу надано 10-денний строк з моменту отримання копії ухвали для усунення вказаних недоліків.
Ухвала Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2015 року отримана та отримана апелянтом 21.10.2015 р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
04.11.2015 року на адресу суду від Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області надійшло клопотання про продовження строку на усунення недоліків.
За приписом ч. 1 ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений судом, може бути продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Клопотання Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області мотивоване тим, що кошторисом на 2015 рік не передбачено коштів на сплату судового збору. Разом з тим, скаржником не зазначається конкретний строк, необхідний для усунення недоліків, та не обґрунтовується підстав недостатньості вже встановленого строку для усунення визначених недоліків.
Аналізуючи подане клопотання, приходжу до висновку, що воно не підлягає задоволенню, оскільки апелянт не зазначає, яким чином продовження строку дасть можливість усунути недоліки апеляційної скарги. Мотивація клопотання зводиться до викладення норм КАС України, які дають підстави для відстрочки чи розстрочки сплати судового збору. При цьому сам апелянт не просить ні відстрочити ні розстрочити сплату судового збору.
Додані до клопотання копії плану асигнувань загального фонду бюджету та виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців не є доказом відсутності достатніх коштів на рахунках відповідача для оплати судових витрат.
Тим більше, що відповідні норми законодавства про зміну ставок судового збору були прийняті ще у травні 2015 року, а набрали чинності у вересні 2015 року. При цьому п.2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №484-VIII від 22.05.2015 року на Кабінет Міністрів України покладався обов'язок забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Суду не надано жодних доказів, чому відповідні норми законодавства не були виконані в цій частині.
Отже, наведені обставини не можна визнати обґрунтованими підставами для задоволення клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги, оскільки відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення скаржника від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору, а доказів вчинення будь-яких дій спрямованих на надходження коштів через певний проміжок часу, для сплати судового збору з метою виконання ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15.10.2015 та строків її виконання заявником суду не наведено та не надано.
Залишення апеляційної скарги без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення недоліків апеляційної скарги та дотримання порядку її подання.
Тривалість строку для усунення недоліків визначається з урахуванням необхідного часу для повідомлення сторони про залишення заяви без руху у зв'язку з допущеними недоліками та їх виправлення.
Станом на дату прийняття даного рішення вимоги ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від 15 жовтня 2015 року скаржником не виконано.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невиконання ухвали суду про залишення скарги без руху у встановлений строк, скарга повертається особі, яка її подала.
При цьому, повернення апеляційної скарги не позбавляє сторону права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом, після усунення недоліків апеляційної скарги.
Виходячи з викладеного та у зв'язку з невиконанням вимог ухвали, якою апеляційну скаргу залишено буз руху, суддя-доповідач приходить до висновку про необхідність відмовити у клопотанні про продовження строку на усунення недоліків та про наявність підстав для повернення апеляційної скарги скаржнику.
Керуючись ст. 108, ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
УХВАЛИВ:
Відмовити Житомирській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області в задоволенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.
Апеляційну скаргу Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області повернути разом із доданими матеріалами та копією цієї ухвали.
Копію даної ухвали надіслати іншим особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Б.С. Моніч
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Товариство з обмеженою відповідальністю "Студіо Інвест" пров.1-й Київський,5 кв.5,м.Житомир,10001
3- відповідачу/відповідачам: Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Житомирській області м-н Перемоги,2,м.Житомир,10014
4-третій особі: - ,