У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
13 листопада 2015 р.
Справа № 876/10270/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Пліш М.А., перевіривши апеляційну скаргу ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року по справі 813/3687/15 за позовом Першого заступника військового прокурора Західного регіону України в інтересаї держави - Міністерство оборони України в особі його органу уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах , Державного підприємства Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій» до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 16.09.15 адміністративний позов задоволено.
Не погодившись із вказаною постановою суду, ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області подала апеляційну скаргу.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20 жовтня 2015 року зазначену апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку із тим, що до неї не додано документу про сплату судового збору, та надано апелянту десятиденний строк для усунення вказаного недоліку. Вказану ухвалу апелянт отримав 02.11.2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а. с. 134).
11.11.2015р. апелянтом подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі, зважаючи на майновий стан.
Звільнення відповідних органів від сплати судового збору не узгоджується з п. 2 ч. 3 ст. 129 Конституції України, яким передбачено, що однією з основних засад судочинства в Україні є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом. Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України «Про судоустрій і статус суддів» та у процесуальних кодексах України.
Рівність учасників судового процесу, зокрема, перед законом є похідною від інших норм Конституції України, які визначають рівність конституційних прав і свобод громадян та рівність їх перед законом (стаття 24), а також компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19).
Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства.
Тому, звільнення від сплати судового збору відповідних органів як сторін в окремих категоріях справ може розцінюватися як надання їм певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу, зокрема юридичними та фізичними особами, які, безперечно, зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Враховуючи вищенаведене, підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору немає.
У наданий судом строк апелянтом не усунуто зазначений вище недолік.
Відповідно до ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього ж Кодексу застосовуються правила ст.108 КАС України.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається, якщо не усунуто недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Враховуючи викладене вважаю, що апеляційну скаргу необхідно повернути апелянту.
Керуючись статтями 160, 165, 108, 187, 212, 254 КАС України, -
УХВАЛИВ:
апеляційну скаргу ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2015 року по справі № 813/3687/15 за позовом Державного підприємства Міністерства оборони України «Львівський завод збірних конструкцій», Першого заступника військового прокурора Західного регіону України в інтересаї держави - Міністерство оборони України в особі його органу уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах до ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії повернути ДПІ у Шевченківському районі м.Львова ГУ ДФС у Львівській області, роз`яснивши, що останння не позбавлена права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Суддя Пліш М.А.