ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 листопада 2011 р. м. Чернівці Справа №2а/2470/2767/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши адміністративний позов прокурора Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Шевченківського району м. Чернівці в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернівецькій області (далі-позивач) звернувся з адміністративним позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідача) про стягнення фінансової санкції в розмірі 510,00 грн.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 183-2 КАС України, на адресу відповідача було направлено ухвалу про відкриття скороченого провадження та запропоновано подати заперечення на позов або заяву про визнання позову. Проте, у звязку з тим що відповідач за зазначено адресою не проживає, конверт повернувся на адресу суду (а.с. 10).
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Окрім того, ч. 11 ст. 35 КАСУ, передбачає, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином. Таким чином, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи з наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 20.04.2011 року в ході проведеної перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, відповідач експлуатував легковий автомобіль Шкода Фабія, номерний знак НОМЕР_1, обладнаний як таксі, без наявності ліцензійної картки, про що складено акт №003588 від 20.04.2011 року (а.с. 7).
Листом від 16.05.2011 року №307/3 відповідача було запрошено до територіального управління Головавтоінспекції Чернівецької області для розгляду справи про порушення Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт", яке відбудеться 30.05.2011 року (а.с.7), проте конверт повернувся відправнику у зв'язку із тим, що відповідач зазначеною адресою не проживає. (а.с. 8).
Позивач, розглянувши справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт, 31 травня 2011 року виніс постанову №3671 про застосування до відповідача фінансових санкцій у відповідності до абз. 4 ч. 1 ст. 60 Закону України Про автомобільний транспорт №2344-ІІІ (далі Закон №2344-ІІІ) в сумі 510,00 грн. (а.с. 9).
Відповідачем доказів сплати зазначеної суми до суду подано не було.
Відповідно до п. б ч. 6 ст. 39 Закону N 2344-III, документами, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі, а саме для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 60 Закону N 2344-III, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пункт 28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою кабміну України від 08.11.2006 року №1567 передбачає, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються, тому в цій частині позов задоволенню не підлягає.
Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Керуючись статтями 11, 71, 79, 86, 94, 158-162, 183-2 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідент. код НОМЕР_2, вул. Полєтаєва, 8/2, м. Чернівці) на користь Державного бюджету м. Чернівці (код платежу 21081100, на р/р 31111106700002 в ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, ЕКПО 23246436) фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 510, 00 грн.
3. Копію постанови направити сторонам.
4. Постанова підлягає негайному виконанню.
Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя В.О. Григораш