ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1800/13-a
23 серпня 2013 рокум. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі
головуючого судді Білоус І.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду, -
ВСТАНОВИВ:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Тернопільській області звернулася до Тернопільського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю). Підставою звернення із даним позовом вважає розповсюдження позивачем продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, що виражається у відсутності Національного знаку відповідності на іграшках та (або) їх етикетках та ідентифікаційного номеру органу з оцінки відповідності. Дані обставини встановлено актом перевірки № 659 від 03.07.2013 року.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 24 липня 2013 року у даній справі відкрито скорочене провадження у відповідності до вимог статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Суд, вивчивши доводи позову дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з таких підстав та мотивів.
Відповідно до п.4 частини 1 статті 11 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та ст. 11 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» 03.07.2013 позивачем було здійснено планову виїзну перевірку у ФОП ОСОБА_1 в магазині «Каприз» за адресою вул. Руська, 5, м. Бережани, юридична адреса: АДРЕСА_1, з питань перевірки характеристик іграшок, дитячого одягу, мийних засобів.
За результатами перевірки виявлено порушення вимог законодавства, а саме, п. 32 Технічного регламенту, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 року №901, про що складено акт перевірки характеристик продукції від 03.07.2013 року № 000959 року. Зауважень до Акту відповідач не мав.
На підставі акта складено протокол №659 від 03.07.2013 року про виявлені порушення - розповсюдження продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, а саме: відсутній Національний знак відповідності на іграшках, та (або) їх етикетках та ідентифікаційний номер органу з оцінки відповідності, чим порушено п.1 ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», п. 32 Технічного регламенту з безпеки іграшок.
Інспекцією винесено постанову про накладення штрафних санкцій від 08.07.2013 року щодо ФОП ОСОБА_1 про сплату 15-денний строк штрафу у розмірі 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 2550 грн. Розмір штрафних санкцій визначений п.1 ч.3 ст.44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».
Згідно із ч.2 ст.33 Закону України Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції позивачем складено проект рішення №068/1 від 18.07.2013 року, про заборону надання на ринку продукції, зазначеної в акті до приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.
Згідно із ч.2 ст.33 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» позивачем складено проекти рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів: №059/1 від 09.07.2013 року, а саме, заборони надання на ринку продукції, зазначеної в акті до її приведення у відповідність до вимог Технічного регламенту безпеки іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 року №901; 2. №059/2 від 09.07.2013 року.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року № 877, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно до ч. 7 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом пяти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до субєкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 року № 1023, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечують реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів і мають право, зокрема, перевіряти у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якість продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг; безперешкодно відвідувати та обстежувати відповідно до законодавства будь-які виробничі, складські, торговельні та інші приміщення цих суб'єктів.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
Як передбачає ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки відповідачем не надано жодних доказів щодо усунення виявлених порушень зазначених в акті перевірки №659 від 03.07.2013 року, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог та застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Статтею 11 КАС України встановлено принцип змагальності сторін, відповідно до якого розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду, а саме тимчасово заборонити ФОП ОСОБА_1, м. Бережани вул. Депутатська б. 14 кв. 3 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1) надання продукції на ринку :
- автомобіль «Комакс 1» артикул 115, дата випуску 04.2012р., виробник ТОВ «Оріон», м. Бєлгород - Дністровський, вул. Маяковського 59в, Одеська область;
- автомобіль вантажний «Мураха» артикул 181, дата випуску 04.2012р., виробник ТОВ «Оріон» м. Бєлгород - Дністровський, вул. Маяковського 59а, Одеська область;
- машинка, дата випуску 2012р., ТМ «SPEED WHEELER» виробник BK TOYSLtd, офіс 905 Воркінберг Комерціал Білдінг 41-47, ОСОБА_2, Гонконг, Китай;
- конструктор, дата випуску 2012р., ТМ «ENLIGHTEN», арт. 301, виробник BK TOYSLtd, офіс 905 Воркінберг Комерціал Білдінг 41-47, ОСОБА_2, Гонконг, Китай;
- конструктор, дата випуску 2012р., ТМ «ENLIGHTEN», арт. 508, виробник BK TOYSLtd, офіс 905 Воркінберг Комерціал Білдінг 41-47, ОСОБА_2, Гонконг, Китай;
- конструктор, дата випуску 2012р., ТМ «ENLIGHTEN», арт. 901, виробник BK TOYSLtd, офіс 905 Воркінберг Комерціал Білдінг 41-47, ОСОБА_2, Гонконг, Китай;
до приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження виконується негайно.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
СуддяБілоус І.О.
копія вірна
СуддяБілоус І.О.