МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 листопада 2015 р. № 814/3873/15
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Фульга А. П., ознайомившись
з позовом
Управління Держпраці у Миколаївській області,
вул. Маршала Василевського, 40/1, м. Миколаїв, 54003
до
Публічного акціонерного товариства "МИКОЛАЇВГАЗ", вул.Чигрина, 159, м. Миколаїв,54003
про
застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до розпорядження про призначення повторного автоматичного розподілу справ від 30.10.2015 р., на розгляд судді Фульги А.П. було передано справу №814/3873/15.
Суд перевірив відповідність позовної заяви вимогам, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, і дійшов наступного висновку.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно до частини 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання до суду позовної заяви встановлюється згідно ч. 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ПАТ "Миколаївгаз" шляхом часткового зупинення виробництва та повної заборони експлуатації, а саме: - газові колодязі - 971 шт.; - розподільчі газопроводи високого, середнього, низького тиску (в тому числі газопроводи вводи) - 322,75 км.; - СКЗ: Вознесенське УЕГГ - 1 шт.; Первомайське УЕГГ - 24 шт.; - ГРП: Миколаївське УЕГГ - 1шт.; Первомайське УЕГГ - 5 шт.; ШРП: Миколаївське УЕГГ - 24 шт.; Первомайське УЕГГ - 22 шт.; - не отримано роботодавцем дозвіл на експлуатацію лінійних частин системи газопостачання топкових ПАТ "Миколаївгаз" по вул. Чигрина, 159, м. Миколаїв; - не отримано дозвіл на експлуатацію автопідйомника ТВГ - 12 Н,1992 р.в., заводський №127; - відсутній дозвіл у роботодавця на право виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки: - експлуатація балонів; експлуатація технологічних ТЗ, ПАТ "Миколаївгаз" за адресою : м. Миколаїв, вул. Чигрина, 159.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.4 Закону України “Про судовий збір” ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем складає 1 розмір мінімальної заробітної плати - 1218 грн.
Проте, позивачем разом з адміністративним позовом надано до суду заяву про відстрочення терміну сплати судового збору в обґрунтування якого зазначив, що позивач утримується за рахунок державного бюджету. Кошти на 2015 рік на сплату судових зборів формувалися з розрахунку 73,08 грн. на один адміністративний позов до суду.
Постійний кошторис позивача на 2015 рік на теперішній час де внесені фінансові витрати на сплату судових зборів в розмірі 1 мінімальної заробітної плати знаходиться на затверджені у Голови Державної служби України з питань праці, а тому позивач не має на теперішній час можливості сплатити передбачену суму судового збору в розмірі 1218 грн. до розгляду судової справи в повному обсязі.
Вивчивши матеріали позовної заяви та дослідивши подані документи, суд вважає, що заява про відстрочення терміну сплати судового збору не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Статтею 8 Закону України "Про судовий збір" також передбачена можливість відстрочення сплати судового збору, враховуючи майновий стан сторони.
Зважаючи на зазначене, на думку суду, посилання на майновий стан в зв'язку з відсутністю можливості сплати судового збору в цьому випадку є недоречним. Більш того, наведена норма, що дає право зменшити, відстрочити або звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан, насамперед стосується сторін соціально вразливої верстви населення з метою вільного їх доступу до правосуддя.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення, відстрочки або розстрочки такої сплати.
З урахуванням наведеного, а також невизначення позивачем конкретного строку його сплати, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання щодо відстрочення терміну сплати судового збору.
З огляду на викладене, позивачем не сплачено судовий збір за подання вказаного позову немайнового характеру, у зв’язку із чим, суд зазначає позивачу про необхідність сплатити судовий збір за вимогу немайнового характеру у відповідності до ст.4 Закону України “Про судовий збір” в розмірі - 1218грн. на банківські реквізити для зарахування до державного бюджету судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у м. Миколаєві (місто 22030001), код отримувача - 37992781, банк отримувача - ГУ ДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, рах№31217206784002, код класифікації доходів бюджету - 22030001.
Виявлені недоліки мають бути усунені позивачем шляхом надання до суду оригіналу документу про сплату судового збору в сумі 1218,00 грн. За таких обставин, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суддя доходить висновку, що адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 88, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
1. У задоволенні клопотання управління Держпраці у Миколаївській області про відстрочення терміну сплати судового збору відмовити.
2. Залишити позовну заяву Управління Держпраці у Миколаївській області без руху.
3. Встановити позивачу строк до 20.11.15 р. для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду доказу сплати судового збору у сумі 1218 грн.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом 5 днів з дня її отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Суддя А.П. Фульга