Ухвала суду № 53435984, 05.11.2015, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2015
Номер справи
812/764/15
Номер документу
53435984
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

12.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про зупинення провадження у справі

05 листопада 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/764/15

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Борзаниці С.В.,

при секретарі судового засідання: Ларіній П.Є.,

за участю

представника відповідача Бурлакова М.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області, Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області про стягнення заборгованості по заробітній платі,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 (далі за текстом - Позивач) до Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області (далі за текстом - Відповідач №1), Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області (далі за текстом - Відповідач № 2) про стягнення заборгованості по заробітній платі. Позивач просив стягнути з Відповідача №1 на свою користь не виплачене грошове забезпечення (заборгованість по виплаті заробітної плати) за період з жовтня по грудень 2014 року в загальній сумі 34757 грн. (за жовтень 2014 року - 6324,66 грн., за листопад 2014 року - 4708,01 грн., за грудень 2014 року - 23724,72 грн.).

В обґрунтування своїх вимог Позивач зазначив, що в період з 15 серпня 1997 року по 02 грудня 2014 року. 08 травня 2009 року його було призначено на посаду начальника відділу по контролю за виконанням судових рішень Перевальської виправної колонії управління ДПтС України в Луганській області (№ 15), де сподівався надалі проходити службу. Однак у листопаді-грудні 2014 року у місті Перевальську стало неможливо працювати та проживати, постійно лунали погрози у бік працівників Перевальської ВК та їх сімей. Перевальський район став непідконтрольний українській владі, створилася реальна загроза життю Позивача та його родині, також перестали виплачувати заробітну плату. Таким чином, він був вимушений терміново переїхати на територію, підконтрольну українській владі, - до родичів у м. Борзна Чернігівської області.

02 грудня 2014 року наказом управління ДПтС України в Луганській області №66 о/с від 02.12.2014 Позивача було звільнено з посади начальника відділу по контролю за виконанням судових рішень Перевальської виправної колонії управління ДПтС України в Луганській області (№ 15) згідно п. 64 «Ж» «Положення про проходження служби особами рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України» (за власним бажанням).

Звільняючись з роботи, Позивачу віддали документи: трудову книжку, службову характеристику та ін., проте не було проведено остаточний розрахунок із виплати нарахованої заробітної плати, також не отримав копії наказу про звільнення.

У жовтні, листопаді, грудні 2014 року Перевальською виправною колонією № 15 Позивачу було нараховане грошове забезпечення: за жовтень 2014 року - 6324,66 грн., за листопад 2014 року - 4708,01 грн., за грудень 2014 року - 23724,72 грн., про що була видана довідка № 26/10/119 від 02.12.2014.

З проханням виплатити заробітну плату Позивач звернувся до Державної пенітенціарної служби України, яка листом № 4-782-15/Б-408 від 31 січня 2015 року відмовила у задоволенні вимог про виплату заборгованості по заробітній платі за період жовтень-грудень 2014 року.

Відповідно до записів у трудовій книжці Позивача він звільнений 02.12.2014 наказом управління ДПтС України в Луганській області № 66 о/с від 02.12.2014 року.

Позивачем додана до матеріалів справи копія довідки за підписом начальника та головного бухгалтера Перевальської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області № 15 від 02.12.2014 про нараховане та не перераховане грошове забезпечення ОСОБА_2 за період з жовтня по грудень 2014 року.

Згідно довідки Позивачу у жовтні 2014 року нараховано 6324,66 грн., утримано 1169,43 грн., «Комп. пр. под.. грн.» - 948,70, до видачі - 6103,93 грн.; у листопаді 2014 року нараховано 4708,01 грн., утримано 867,40 грн., «Комп. пр. под.. грн.» - 706,20, до видачі - 4546.81 грн.; у грудні 2014 року нараховано 23724,72 грн.(в т.ч. компенсація за невикористану відпустку - 7054,30 та вихідна допомога - 16596,51), утримано 4046,21 грн., «Комп. пр. под.. грн.» - 3789,60, до видачі - 23468,11 грн. Всього: нараховано 34757,39 грн., утримано 6083,04 грн., «Комп. пр. под.. грн.» - 5444,50, до видачі - 34118,85 грн.

«Суми грошового забезпечення у даній довідці відповідають первинним документам по нарахуванню грошового забезпечення, які знаходяться на зберіганні в Перевальській ВК (№15), за адресою: м. Перевальськ, вул. Тевелєва, 1.»

Також відповідно до змісту листа-відповіді від 27.04.2015 № 5/1-1792-Пл/2-15 за підписом голови ДПтС України В.М. Палагнюка на запит адвоката Батрак К.В. повідомлено, що полковник внутрішньої служби ОСОБА_5 станом на 01.12.2014 проходив службу на посаді начальника Перевальської виправної колонії управління ДПтС України в Луганській області (№15).

Позивач в судове засідання не прибув. Про час та місце слухання справи повідомлений належним чином. Надав до суду заяву про проведення судового засідання 05.11.2015 без його участі.

Відповідно до частин 1 та 3 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і випробовує необхідні докази.

Частиною п'ятою ст.71 КАС України передбачено, що суд може збирати докази з власної ініціативи.

Відповідно до пункту 1 Положення про Перевальську виправну колонію управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№15) (далі за текстом - Виправна колонія) Виправна колонія є кримінально-виконавчою установою закритого типу, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Виправна колонія підпорядковується управлінню Державної пенітенціарної служби України в Луганській області (далі за текстом - Управління) та знаходиться в оперативному підпорядкуванні Державної пенітенціарної служби України (далі за текстом - ДПтС України).

Пунктом 2 Положення про Виправну колонію визначено, що вона у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства юстиції України та - ДПтС України, дорученнями Голови ДПтС України, іншими нормативно-правовими актами , а також цим Положенням.

Згідно підпунктів 15-17 пункту 4 Положення про Виправну колонію вона відповідно до покладених на неї завдань є розпорядником коштів державного бюджету третього ступеню, передбачених на утримання Державної кримінально-виконавчої служби України, та коштів, одержаних від виробничо-господарської діяльності, організовує ведення бухгалтерського та статистичного обліків;

веде бухгалтерську та статистичну звітність у порядку, встановленому законодавством та іншими нормативно-правовими актами, забезпечує законність фінансових і господарських операцій, ефективне, результативне та цільове використання виділених на її утримання бюджетних коштів, встановлює контроль за їх використанням;

розробляє проекти кошторисів доходів і видатків на утримання установи, забезпечує їх захист та погодження в управлінні.

Підпунктом 18 пункту 4 Положення про Виправну колонію визначено, що вона здійснює згідно з чинним законодавством оплату праці, виплату встановлених компенсацій та пільг персоналу виправної колонії та засудженим.

Відповідно до пункту 11 Положення про Виправну колонію майно виправної колонії перебуває у державній власності, використовується виключно для забезпечення виконання її завдань, закріплюється за нею на правах оперативного управління ДПтС України та не може бути об'єктом застави. Порядок використання майна Виправної колонії при її ліквідації визначається ДПтС України.

Пунктами 13-14 Положення про Виправну колонію передбачено, що Виправна колонія утримується за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законом.

Штат, штатний розпис та кошторис Виправної колонії затверджується ДПтС України.

Виправна колонія утворюється, ліквідовується та реорганізовується ДПтС України.

Відповідно до пункту 1 Положення про управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області (далі за текстом - Управління) Управління є територіальним органом ДПтС України, утворюється для забезпечення виконання завдань, що покладаються на Державну пенітенціарну службу України на території Луганської області.

Управління підпорядковується ДПтС України, здійснює керівництво оперативно-службовою та фінансово-господарською діяльністю підпорядкованих йому органів і установ та виконує функції, передбачені Положенням.

Управлінню безпосередньо підпорядковуються підрозділи кримінально-виконавчої інспекції, установи виконання покарань, слідчі ізолятори, воєнізовані формування, заклади охорони здоров'я, підприємства установ виконання покарань, інші підприємства, установи і організації, створені для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України (далі за текстом - органи і установи), які розташовані в межах Луганської області (за винятком тих, що підпорядковуються безпосередньо ДПтС України).

Пунктом 2 Положення про Управління визначено, що воно у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами та дорученнями Президента України, актами Кабінету Міністрів України, дорученнями Прем'єр-міністра України, наказами Міністерства юстиції України, дорученнями Міністра юстиції, його першого заступника та заступника, наказами ДПтС України, дорученнями Голови ДПтС України, актами місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування.

Згідно підпунктів 5-6 пункту 4 Положення про Управління воно організовує фінансово-господарську діяльність підпорядкованих органів. Установ виконання покарань, їх підприємств (майстерень, центрів трудової адаптації);

забезпечує ефективне та цільове використання державного майна; здійснює в межах повноважень, визначених законодавством та іншими нормативно-правовими актами, функції з управління майном підпорядкованих органів і установ.

Підпунктом 11 пункту 4 Положення про Управління визначено, що воно здійснює контроль у підпорядкованих органах і установах за реалізацією завдань, визначених законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства юстиції України та організаційно-розпорядчими актами ДПтС України.

Згідно підпункту 25 пункту 4 Положення про Управління воно є розпорядником коштів державного бюджету, що надходять з ДПтС України на утримання органів і установ, підпорядкованих Управлінню; фінансує ці органи і установи в межах затверджених асигнувань та коштів, одержаних від фінансово-господарської діяльності.

Підпунктами 2-3 пункту 5 Положення про Управління встановлено, що Управління забезпечує ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів;

організовує планово-фінансову роботу, здійснює контроль за використанням фінансових і матеріальних ресурсів, забезпечує організацію та вдосконалення бухгалтерського обліку.

Наказом ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14 «Про організацію виплат з оплати праці персоналу бюджетних установ, що знаходяться у підпорядкуванні управління ДПтС України в Луганській області» визначено наступне.

У зв'язку із проведенням антитерористичної операції на території Луганської області, блокуванням діяльності територіального органу Державної казначейської служби України в Луганській області, а також неможливістю здійснення розрахунково-касових операцій управлінням ДПтС України в Луганській області, установами виконання покарань та слідчими ізоляторами, що розташовані в Луганській області, наказано:

Тимчасово з 18 серпня 2014 року перевести органи і установи, що знаходяться у підпорядкуванні УДПтС України в Луганській області, на фінансове забезпечення в частині здійснення видатків на оплату праці та нарахувань на заробітну плату персоналу до управління ДПтС України в Полтавській області.

Начальнику УДПтС України в Луганській області Поліщуку В.А.

- Організувати передачу карток із зразками підписів та відбитками печаток бюджетних установ, підпорядкованих УДПтС України в Луганській області, до УДПтС України в Полтавській області.

- Забезпечити складання розрахункових відомостей на виплату грошового забезпечення і заробітної плати підпорядкованому персоналу, відомостей по перерахуванню на картки та відповідних платіжних доручень, а також списків згрупованих поштових переказів щодо сум утримання за виконавчими документами. Зазначені документи необхідно скласти по кожній підпорядкованій установі окремо, в межах помісячних обсягів затверджених цим установам асигнувань та передати їх підписані оригінали до управління ДПтС України в Полтавській області.

- Забезпечити передачу звітів форми 1 ДФ в електронному та паперовому вигляді до управління ДПтС України в Полтавській області.

- Організувати передачу персоніфікованих звітів в електронному та паперовому вигляді до управління ДПтС України в Полтавській області.

Начальнику УДПтС України в Полтавській області Ісаєву М.В.

- На підставі наданих УДПтС України в Луганській області відповідних документів забезпечити складання заявки на необхідний обсяг фінансування у поточному місяці та подати її до фінансово-економічного департаменту апарату ДПтС України. Зазначену заявку на фінансування скласти у розрізі кодів програмної та економічної класифікації видатків.

- Організувати перерахування коштів на виплату грошового забезпечення та заробітної плати персоналу органів і установ, підпорядкованих управлінню ДПтС України в Луганській області, на підставі розрахункових відомостей та заявок на перерахування коштів на вкладні рахунки, підписаних керівниками та головними бухгалтерами вищевказаних органів на установ, на рахунки, відкриті у відділеннях банків, в яких обслуговуються зазначені органи і установи.

- Забезпечити сплату податку з доходів фізичних осіб , єдиного соціального внеску, інших податків та зборів, утриманих із заробітної плати та грошового забезпечення персоналу органів і установ, підпорядкованих управлінню ДПтС України в Луганській області, а також нарахувань на фонд оплати праці та їх перераховування на рахунки, відкриті в органах казначейської служби за місцезнаходженням цих органів та установ для відповідних видів доходів державного та місцевого бюджетів України.

- Здійснити відображення в бухгалтерському обліку, фінансовій та бюджетній звітності операцій, пов'язаних з оплатою праці та нарахуваннями на заробітну плату персоналу органів і установ, підпорядкованих управлінню ДПтС України в Луганській області.

- Забезпечити інформування апарату ДПтС України та управління ДПтС України в Луганській області про проведені виплати та перерахування шляхом надання копій платіжних відомостей.

Фінансово-економічному департаменту апарату ДПтС України (Коцупал О.О.):

- На підставі наданої управлінням ДПтС України в Полтавській області заявки на необхідний обсяг фінансування підготувати реєстри змін до річного та помісячного розпису видатків загального фонду державного бюджету шляхом зменшення призначення призначень на обсяг видатків, вказаний у даній заявці, упавлінню ДПтС України в Луганській області та збільшення відповідних призначень управлінню ДПтС України в Полтавській області. Зазначені реєстри змін подати в установленому порядку на затвердження до Міністерства юстиції України та направити в установленому порядку до Державної казначейської служби України.

- Відповідно до затвердженого Міністерством юстиції України реєстру змін до річного і помісячного розписів видатків підготувати та затвердити довідки про внесення змін до загального фонду кошторисів відповідних розпорядників бюджетних коштів.

- Підготувати розподіли відкритих асигнувань на обсяги видатків, які затверджені річним і помісячним розписами загального фонду державного бюджету, та подати їх до Державної казначейської служби України.

- Контроль за правильністю нарахування заробітної плати та грошового забезпечення, а також нарахувань та утримань з оплати праці і підготовку відповідних документів покласти на начальника управління ДПтС України в Луганській області полковника внутрішньої служби Поліщука В.А. і начальників та головних бухгалтерів підпорядкованих йому бюджетних установ.

- Контроль за своєчасністю проведення виплат з оплати праці та здійснення перерахувань податків і зборів, утриманих із заробітної плати та грошового забезпечення персоналу органів та установ, підпорядкованих управлінню ДПтС України в Луганській області, покласти на начальника управління ДПтС України в Полтавській області генерал-майора внутрішньої служби Ісаєва М.В.

- Контроль за виконанням цього наказу покласти на директора фінансово-економічного департаменту ДПтС України Коцупала О.О.

Наказом ДПтС України від 05.11.2014 за № 665/ОД-14 «Про організацію виплат з оплати праці персоналу бюджетних установ, що знаходяться у підпорядкуванні управлінь ДПтС України в Донецькій і Луганській областях» визначено наступне.

У зв'язку із відновленням роботи органів Державної казначейської служби України в Донецькій і Луганській областях у жовтні поточного року та перереєстрації в них управлінь ДПтС України в Донецькій та Луганській областях наказано:

- Начальникам управлінь ДПтС України в Донецькій (Заміралов О.А.) та Луганській (Поліщук В.А.) областях забезпечити:

· виплату грошового забезпечення та заробітної плати персоналу органів та установ виконання покарань, слідчих ізоляторів в Донецькій та Луганській областях;

· щомісячне подання до департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ДПтС України заявок на необхідний обсяг фінансування на виплату грошового забезпечення та заробітної плати до 5 числа місяця, в якому необхідно здійснити таке фінансування.

Відповідальність за достовірність наданої інформації щодо необхідного обсягу фінансування на оплату праці підпорядкованого персоналу, який продовжує виконувати службові обов'язки, проведення розрахунків із звільненими особами, а також контроль за використанням виділених асигнувань покласти на начальників управлінь ДПтС України в Донецькій (Заміралов О.А.) та Луганській (Поліщук В.А.) областях і керівників бухгалтерських служб цих територіальних органів.

Визнати такими, що втратили чинність, накази ДПтС України від 11.08.2014 № 432/ОД-14 «Про організацію виплат з оплати праці персоналу бюджетних установ, що знаходяться у підпорядкуванні управління ДПтС України в Донецькій області» та від 20.08.2014 № 463/ОД-14 «Про організацію виплат з оплати праці персоналу бюджетних установ, що знаходяться у підпорядкуванні управління ДПтС України в Луганській області».

Контроль за виконанням цього наказу покласти на начальника управління забезпечення діяльності Голови Служби Кізюна П.О. і департамент фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку (Коцупал О.О.).

Наказом ДПтС України від 14.11.2014 за № 690/ОД-14 «Про деякі питання фінансування органів та установ, що належать до сфери управління ДПтС України, в Донецькій та Луганській областях» визначено наступне.

До 01 грудня 2014 року здійснити переміщення управління ДПтС України в Луганській області, відділу оперативного чергування, збору та узагальнення інформації управління ДПтС України в Луганській області, Луганського міжрегіонального воєнізованого формування Державної кримінально-виконавчої служби України (далі - підрозділи управління в Луганській області) із збереженням їх основних функцій з м. Луганська до м. Сєвєродонецька Луганської області.

Управлінню організаційно-аналітичного та документального забезпечення (ОСОБА_11) внести зміни до Переліку найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів і навчальних закладів, що належать до сфери управління ДПтС України.

Департаменту по роботі з персоналом (ОСОБА_12.) до 01 грудня 2014 року внести зміни до структури і штатів підрозділів управління ДПтС України в Донецькій та Луганській областях з урахуванням зміни штатної чисельності персоналу, обсягів роботи та умов для здійснення основних функцій.

Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку (Коцупал О.О.):

- до 01 грудня 2014 року підготувати та затвердити довідки про внесення змін до загального фонду кошторисів органів та установ з урахуванням зміни штатної чисельності персоналу та умов для здійснення ним функцій;

- подавати до Державної казначейської служби України розподіли відкритих асигнувань на обсяги видатків, які затверджені річним і помісячним розписами загального фонду державного бюджету, виключно по органах та установах, які знаходяться на території, що контролюється українською владою.

Начальникам структурних підрозділів апарату ДПтС України, Департаменту забезпечення діяльності ДПтС України (Сіденко Ю.Г.), управлінню каптального будівництва та розвитку ДПтС України (Загородній О.М.), начальникам управлінь ДПтС України в Донецькій та Луганській областях:

- видатки з державного бюджету на забезпечення діяльності органів та установ, які знаходяться у населених пунктах Донецької та Луганської областей на тимчасово неконтрольованій території, здійснювати лише після повернення цієї території під контроль органів державної влади України або переміщення органів та установ у населений пункт, на території якого органи державної влади України здійснюють свої повноваження в повному обсязі (далі - контрольована територія) (п.п.6.1 п.6);

- заробітну плату (грошове забезпечення) працівникам (особам рядового і начальницького складу) органів та установ, за період, коли вони розміщувалися на тимчасово неконтрольованій території, після повернення цієї території під контроль орнанів державної влади України або переміщення органів та установ на контрольовану територію виплачувати у встановленому порядку в повному обсязі за рахунок кошторисів цих органів та установ (п.п.6.2 п.6);

- заробітну плату (грошове забезпечення) працівникам (особам рядового і начальницького складу) органів та установ, які переміщені на контрольовану територію, виплачувати у разі, якщо вони продовжують функціонувати і працівники та особи рядового і начальницького складу цих органів та установ виконують свої посадові обов'язки (п.п.6.3 п.6).

Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови ДПтС України Ошовського В.І. та управління забезпечення діяльності Голови Служби (кізюн П.О.).

Таким чином, пунктами 13-14 Положення про Виправну колонію передбачено, що Виправна колонія утримується за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законом.

Штат, штатний розпис та кошторис Виправної колонії затверджується ДПтС України.

Виправна колонія утворюється, ліквідовується та реорганізовується ДПтС України.

Також Наказом ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14 тимчасово з 18 серпня 2014 року були переведені установи, що знаходяться у підпорядкуванні УДПтС України в Луганській області, на фінансове забезпечення в частині здійснення видатків на оплату праці та нарахувань на заробітну плату персоналу до управління ДПтС України в Полтавській області.

Вказаним наказом було визначено начальнику УДПтС України в Луганській області Поліщуку В.А. організувати передачу карток із зразками підписів та відбитками печаток бюджетних установ, підпорядкованих УДПтС України в Луганській області, до УДПтС України в Полтавській області.

- Забезпечити по кожній підпорядкованій установі окремо в межах помісячних обсягів затверджених цим установам асигнувань складання розрахункових відомостей на виплату грошового забезпечення і заробітної плати підпорядкованому персоналу, відомостей по перерахуванню на картки та відповідних платіжних доручень, а також списків згрупованих поштових переказів щодо сум утримання за виконавчими документами. та передати їх підписані оригінали до управління ДПтС України в Полтавській області.

Начальнику УДПтС України в Полтавській області Ісаєву М.В. було визначено на підставі наданих УДПтС України в Луганській області відповідних документів забезпечити складання заявки на необхідний обсяг фінансування у поточному місяці та подати її до фінансово-економічного департаменту апарату ДПтС України; організувати перерахування коштів на виплату грошового забезпечення та заробітної плати персоналу органів і установ, підпорядкованих управлінню ДПтС України в Луганській області, на підставі розрахункових відомостей та заявок на перерахування коштів на вкладні рахунки, підписаних керівниками та головними бухгалтерами вищевказаних органів на установ, на рахунки, відкриті у відділеннях банків, в яких обслуговуються зазначені органи і установи.

Оскільки Позивач не отримав заробітну плату за жовтень 2014 року, тобто в період дії Наказу ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14, необхідно витребувати відомості з ДПтС України щодо належного виконання вказаного наказу як управлінням ДПтС України в Луганській області, так і управлінням ДПтС України в Полтавській області. Такий висновок суду ґрунтується на положеннях п. 7 Наказу ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14, відповідно до якого контроль за виконанням цього наказу покладений на директора фінансово-економічного департаменту ДПтС України Коцупала О.О.

Також судом встановлено, що наказом ДПтС України від 05.11.2014 за № 665/ОД-14 начальнику управління ДПтС України в Луганській (Поліщук В.А.) областях наказано забезпечити виплату грошового забезпечення та заробітної плати персоналу установ виконання покарань в Луганській області, щомісячне подання до департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ДПтС України заявок на необхідний обсяг фінансування на виплату грошового забезпечення та заробітної плати до 5 числа місяця, в якому необхідно здійснити таке фінансування.

Відповідальність за достовірність наданої інформації щодо необхідного обсягу фінансування на оплату праці підпорядкованого персоналу, який продовжує виконувати службові обов'язки, проведення розрахунків із звільненими особами, а також контроль за використанням виділених асигнувань покладена на начальника управління ДПтС України в Луганській області (Поліщука В.А.) і керівників бухгалтерських служб.

Цим наказом визнаний таким, що втратив чинність наказ ДПтС України від 20.08.2014 № 463/ОД-14 «Про організацію виплат з оплати праці персоналу бюджетних установ, що знаходяться у підпорядкуванні управління ДПтС України в Луганській області».

Контроль за виконанням цього наказу покладений на начальника управління забезпечення діяльності Голови Служби Кізюна П.О. і департамент фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку (Коцупал О.О.) (пункт 4 Наказу).

Судом встановлено, що наказом ДПтС України від 14.11.2014 за № 690/ОД-14 визначено до 01 грудня 2014 року здійснити переміщення управління ДПтС України в Луганській області із збереженням його основних функцій з м. Луганська до м. Сєвєродонецька Луганської області.

Департаменту по роботі з персоналом (ОСОБА_12.) до 01 грудня 2014 року внести зміни до структури і штатів підрозділів управління ДПтС України в Луганській області з урахуванням зміни штатної чисельності персоналу, обсягів роботи та умов для здійснення основних функцій.

Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку (Коцупал О.О.) до 01 грудня 2014 року підготувати та затвердити довідки про внесення змін до загального фонду кошторисів органів та установ з урахуванням зміни штатної чисельності персоналу та умов для здійснення ним функцій.

Таким чином, відповідно до положень наказу ДПтС України від 14.11.2014 за № 690/ОД-14 до 01 грудня 2014 року була передбачена процедура підготовки та затвердження довідок про внесення змін до загального фонду кошторисів органів та установ з урахуванням зміни штатної чисельності персоналу та умов для здійснення ними функцій. Тобто, станом на 01 грудня 2014 року не була завершена процедура щодо внесення змін до загального фонду кошторисів органів та установ з урахуванням зміни штатної чисельності персоналу.

Оскільки Позивач звільнився 02 грудня 2014 року, в наявності підстави для з'ясування стадій вказаної процедури з метою визначення, чи були станом на 02.12.2014 внесені зміни в штатний розпис Виправної колонії, чи були внесені зміни до загального фонду кошторисів органів та установ з урахуванням зміни штатної чисельності персоналу Перевальської Виправної колонії № 15, що безпосередньо впливає на процедуру виплати Позивачу нарахованої суми заробітної плати за період жовтень-грудень 2014 року. .

Отже, наказами ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14, від 05.11.2014 за № 665/ОД-14 та від 14.11.2014 за № 690/ОД-14 визначені певні обов'язки управління ДПтС України в Луганській та Полтавській областях та самого ДПтС України щодо організації та проведення нарахування та виплати сум заробітної плати працівникам виправних колоній, розташованих в Луганській області, де і проходив службу Позивач по справі.

У зв'язку з чим в наявності підстави для витребування з управління ДПтС України в Луганській області та ДПтС України інформації щодо виконання положень наказів ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14, від 05.11.2014 за № 665/ОД-14 та від 14.11.2014 за № 690/ОД-14 відносно визначених процедур нарахування та виплати заробітної плати за період з 01.10.2014 по 02.12.2014 Позивачу - ОСОБА_2

Представник Відповідача №1 - Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області питання щодо витребування доказів залишив на розсуд суду.

Частиною сьомою статті 9 КАС України визначено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Згідно з пунктом четвертим частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Враховуючи обґрунтованість заявлених клопотань, необхідність надання можливості реалізувати процесуальні права осіб, які беруть участь у справі, суд вважає за можливе задовольнити клопотання представників відповідачів та зупинити провадження по справі.

Керуючись ст. 71, п.4 ч.2 ст.156 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Витребувати з Державної пенітенціарної служби України та управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області інформацію щодо виконання положень наказів ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14, від 05.11.2014 за № 665/ОД-14 та від 14.11.2014 за № 690/ОД-14 відносно визначених процедур нарахування та виплати заробітної плати за період з 01.10.2014 по 02.12.2014 ОСОБА_2.

При цьому в обов'язковому порядку надати інформацію щодо наступних питань:

- чи перебуває у складі Державної кримінально-виконавчої служби України Перевальська виправна колонія управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№15);

- який штат та штатний розпис Перевальської виправної колонії управління ДПтС України в Луганській області (№15) станом на листопад 2015 року, який був штат та штатний розпис цієї виправної колонії в період 01.10.2014 по 02.12.2014 включно;

- чи виділялися кошти для виплати заробітної плати особам рядового та начальницького складу виправної колонії управління ДПтС України в Луганській області (№15) в період з 01.10.2014 по 02.12.2014 включно з урахуванням положень наказів ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14, від 05.11.2014 за № 665/ОД-14 та від 14.11.2014 за № 690/ОД-14;

якщо виділялися, надати відповідні докази, якщо не виділялися - зазначити причини з посиланням на нормативне обґрунтування;

- чи виконували свої повноваження відповідно до норм чинного законодавства начальник та головний бухгалтер Перевальської виправної колонії управління ДПтС України в Луганській області (№15) в період з 01.10.2014 по 02.12.2014 включно

якщо не виконували, зазначити нормативне обґрунтування;

- відповідно до наданої довідки за підписом начальника та головного бухгалтера Перевальської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області № 15 від 02.12.2014, ОСОБА_2 нараховувалася заробітна плата з обов'язковими відрахуваннями в бюджет (6083,04 грн. за жовтень-грудень 2014 року). У зв'язку з цим необхідно надати інформацію, чи були вказані суми перераховані з виділених помісячних обсягів затверджених асигнувань, про які зазначено в наказі ДПтС України від 20.08.2014 за № 463/ОД-14, надавши відповідні докази в разі перерахування;

- надати роз'яснення щодо найменування стовпчика «Комп. пр. под.. грн.», який вказаний у довідці за підписом начальника та головного бухгалтера Перевальської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області № 15 від 02.12.2014 про нараховане та не виплачене грошове забезпечення ОСОБА_2

- надати відомості, коли саме (вказати дату та надати відповідні докази) Департамент фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ДПтС України вніс зміни до загального фонду кошторисів органів та установ з урахуванням зміни штатної чисельності персоналу та умов для здійснення ним функцій на підставі наказу ДПтС України від 14.11.2014 за № 690/ОД-14

- надати завірені належним чином затверджені річним і помісячним розписами загального фонду державного бюджету обсяги видатків на 2014 рік відносно Перевальської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№15)

Провадження по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області, Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області про стягнення заборгованості по заробітній платі - зупинити до 13 листопада 2015.

Наступне судове засідання по справі призначити на 13 листопада 2015 року о 10 год. 00 хвилин у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів,18.

Ухвала в частині витребування доказів оскарженню не підлягає.

Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

СуддяС.В. Борзаниця