ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
з питань скасування заходів забезпечення позову
12 листопада 2015 року Справа № 813/5892/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання - Козак О.О.,
представника позивача - Дашо А.Ю.,
представника відповідача - Антонюка І.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача про скасування заходів забезпечення адміністративного позову по адміністративній справі за позовом ТзОВ "Яблуневий Дар" до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління ДФС про визнання протиправним і скасування наказу, -
в с т а н о в и в:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ТзОВ "Яблуневий Дар" до Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м.Львові Міжрегіонального Головного управління ДФС про визнання протиправним і скасування наказу №124 від 22.10.2015 року про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ "Яблуневий Дар".
Ухвалою суду 26 жовтня 2015 року відкрито провадження у справі та справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 26.10.2015 року вирішено питання про забезпечення позову за клопотанням представника позивача. Зокрема, зупинено дію наказу №124 від 22 жовтня 2015 року про проведення документальної позапланової виїзної перевірки у ТОВ "Яблуневий Дар" до набрання законної сили рішенням у справі.
06.11.2015 року на адресу суду надійшло клопотання від відповідача про скасування заходів забезпечення адміністративного позову. Вказане клопотання обгрунтовує тим, що видання керівником податкового органу наказу про призначення документальної планової виїзної перевірки не створює небезпеки інтересам платника податків, оскільки сам факт проведення перевірки не може безпосередньо заподіяти майнову чи іншу шкоду особі, не призводить до настання невідворотних негативних наслідків. Крім того, зазначає, що проведення перевірки є лише процедурою встановлення обставин, які необхідні для контролю за правильністю нарахування і сплати податків та інших обов'язкових платежів. Враховуючи наведене, просить суд скасувати заходи забезпечення позову, передбачені ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 26.10.2015 року №813/5892/15.
В судовому засіданні представник позивача просив суд відмовити в задоволенні клопотання про скасування заходів забезпечення адміністративного позову.
Представник відповідача підтримав клопотання від 06.11.2015 року про скасування заходів забезпечення адміністративного позову та просив суд таке задовольнити.
При прийнятті ухвали суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно частин 4 статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо у задоволенні вимог позивачеві буде відмовлено, вжиті заходи забезпечення адміністративного позову зберігаються до набрання постановою суду законної сили. Проте суд може одночасно з прийняттям постанови або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення адміністративного позову або заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим.
Судом встановлено, що ухвалою від 26.10.2015 року було зупинено дію наказу №124 від 22 жовтня 2015 року про проведення документальної позапланової виїзної перевірки у ТОВ "Яблуневий Дар" до набрання законної сили рішенням у справі.
При вирішенні питання про застосування заходів забезпечення позову, судом було враховано норми чинного законодавства, тобто наведено очевидні підстави для вжиття заходів забезпечення позову.
Окремо, суд звертає увагу на те, що предмет позовних вимог стосується законності винесення наказу №124 від 22.10.2015 року про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТзОВ "Яблуневий Дар", а його виконання, виходячи зі змісту позовних вимог та заяви про забезпечення позову, може містити небезпеку заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача, тому приходить до переконання, що вжиті 26 жовтня 2015 року заходи забезпечення позову до набрання законної сили рішенням у справі є цілком адекватними та такими, які відповідають нормам Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що такий вид забезпечення позову є пропорційним позовним вимогам та пов'язаний безпосередньо з предметом спору, а тому в задоволенні клопотання представника відповідача слід відмовити.
Керуючись ст. 117, 118, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
у х в а л и в :
В задоволенні клопотання відповідача про скасування заходів забезпечення адміністративного позову - відмовити.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Сакалош В.М.