Справа № 610/3213/15-п
3/610/580/2015
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.11.2015 року суддя Балаклійського районного суду Харківської області Тімонова В.М., розглянувши матеріали, що надійшли з СДПІ з ОВП у м.Харкові про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, головного бухгалтера АТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА», індивідуальний ідентифікаційний номер 274750866,
за ч.1 ст.163-4 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Балаклійського районного суду Харківської області перебуває адміністративна справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 зач.1ст.163-4 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення №216 від 25.09.2015 року, серії АА №708258.
Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За положенням ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Ч. 1 статті 256 КУпАП встановлено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Згідно пункту 2.3. Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення (далі Інструкція), затвердженої Наказом ДПА України від 28.10.2009 № 585, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29.12.2009 № 1262/17278 (із змінами і доповненнями, внесеними наказом ДПА України від 05.04.2011 № 193) уповноважені посадові особи органів державної податкової служби України при виявленні адміністративних правопорушень складають протоколи про адміністративне правопорушення на спеціальному бланку (додаток 1 до Інструкції).
П. 2.5. Інструкції передбачено, що усі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
П. 2.6. Інструкції вказує на те, що зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП.
Також згідно п. 6.3. Інструкції бланки протоколів та постанов у справах про адміністративні правопорушення є документами суворої звітності та виготовляються відповідно до законодавства України.
Розглянувши протокол № 216 від 25.09.2015 року зазначаю, що він складений з порушенням норм Кодексу України про адміністративні правопорушення та Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення з огляду на наступне.
В Протоколі відносно ОСОБА_1 зазначено дату вчинення правопорушення - 25.09.2015 року, що не відповідає дійсності, так як самими спеціалістами Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Харкові МГУ ДФС визначено його триваючим. В протоколі номер акту та протоколу дописано ручкою більш темного кольору, що є неприпустимим при складанні протоколів про адміністративні правопорушення. Крім того, вграфі відносно розгляду справи невірно зазначено адресу суду, вказавши: м. Балаклія, пл. Ростовцева, 4.
Враховуючи, що складення та оформлення даної справи про адміністративне правопорушення виконано неналежним чином, а вказані вище недоліки та неповнота не можуть бути усунені в суді, вважаю необхідним направити дану справу до СДПІ з ОВП у м.Харкові МГУ ДФС для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256,283,284 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал № 610/3215/15-п , 3/610/582/2015 відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-4 КУпАП повернути до СДПІ з ОВП у м.Харкові МГУ ДФС для належного його оформлення.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя