Справа № 760/19794/15-п
Провадження № 3/760/6153/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2015 року м. Київ
Солом'янський районний суд м. Києва у складі судді Шевченко Л. В.,
за участю секретаря судового засідання Бугайчука О. Р.,
за участю представника Київської міської митниці ДФС Лича С.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці Державної фіскальної служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, закордонний паспорт громадянина України серії НОМЕР_1, виданий 01 червня 2006 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1
за ознаками порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК,
В С Т А Н О В И В:
04.11.2015 до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за порушення митних правил, передбачених статтею 471 МК.
Так, 11.10.2015 відносно ОСОБА_2 було складено протокол про порушення митних правил № 0789/10000/15.
Відповідно до протоколу 11.10.2015 о 14 год. 30 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), був зупинений громадянина України ОСОБА_2, який слідував рейсом «Дубаї-Київ» FZ-727 літаком авіакомпанії «FLYdubai».
У результаті проведення усного опитування, встановлено, що ОСОБА_2 переміщував валютні цінності в обсязі, що потребує письмового декларування відповідно до вимог чинного законодавства України. У зв'язку з цим, був запрошений до службового приміщення для здійснення перерахунку валютних цінностей.
Після перерахунку встановлено, що громадянин України ОСОБА_2 переміщував іноземну валюту у сумі 12 000, 00 дол. США. Купюри знаходилися в ручній поклажі пасажира без ознак приховування.
В подальшому іноземну валюту було повернуто ОСОБА_2, однак пропущено через митний кордон України лише 11 254, 00 дол. США. Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0789/10000/15 працівником органу доходів і зборів було затримано 746, 00 дол. США.
У зв'язку з вищезазначеним, 11.10.2015 посадовою особою органу доходів і зборів було складено протокол про порушення митних правил № 0789/10000/15 відносно ОСОБА_2 за ознаками порушення митних правил передбачених статтею 471 МК.
Представник органу доходів і зборів в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за статтею 471 МК, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 не з'явилась.
З урахуванням вимог статті 526 МК, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про порушення ОСОБА_2 митних правил, передбачених статтею 471 МК, виходячи з таких підстав.
Відповідно до частини першої статті 458 МК «порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність».
Відповідно до статті 471 МК передбачає адміністративну відповідальність особи за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Таким чином, безпосереднім об'єктом порушення митних правил є встановлений порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю.
Об'єктивною стороною правопорушення є дії, спрямовані на переміщення через митний кордон України товарів з порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, тобто, активна поведінка (вчинок) особи.
Суб'єктивна сторона передбачає наявність вини.
Суд встановив, що 11.10.2015 о 14 год. 30 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), був зупинений громадянина України ОСОБА_2, який слідував рейсом «Дубаї-Київ» FZ-727 літаком авіакомпанії «FLYdubai».
В результаті проведення усного опитування, встановлено, що ОСОБА_2 переміщував валютні цінності в обсязі, що потребує письмового декларування відповідно до вимог чинного законодавства України. У зв'язку з цим, був запрошений до службового приміщення для здійснення перерахунку валютних цінностей.
Після перерахунку встановлено, що громадянин України ОСОБА_2 переміщував іноземну валюту у сумі 12 000, 00 дол. США. Купюри знаходилися в ручній поклажі пасажира без ознак приховування.
В подальшому іноземну валюту було повернуто ОСОБА_2, однак пропущено через митний кордон України лише 11 254, 00 дол. США. Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 0789/10000/15 працівником органу доходів і зборів було затримано 746, 00 дол. США.
Вартість предмету правопорушення, а саме готівкової іноземної валюти у розмірі 746,00 дол. США за курсом НБУ становить 15 889,27 грн.
З пояснень ОСОБА_2, які містяться в матеріалах справи випливає, що сума іноземної валюти, перевищувала ліміт, який встановлений законом, а саме 10 000,00 євро, оскільки на момент перетину кордону ОСОБА_2 не володів інформацією стосовно офіційного курс валют Національного банку України.
Відповідно до частини четвертої статті 366 МК громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Згідно з частиною п'ятою статті 366 МК обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження встановлений статтями 196 - 197 МК.
Відповідно постанови КМУ № 436 від 21.05.2012 року «Про затвердження переліків товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України» готівкова іноземна валюта віднесена до товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України (додаток 10).
Частиною третьою статті 197 МК та Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, яка затверджена постановою Правління Національного банку України № 148 від 27.05.2008 року встановлено порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, у тому числі особливості декларування валютних цінностей, визначення граничних сум валютних цінностей, які підлягають письмовому або усному декларуванню.
Так, відповідно до розділу 2 Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу, а готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро.
Пасажир - громадянин України ОСОБА_2 митної декларації не заповнював, з приводу декларування валюти до інспекторів органу доходів і зборів не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження. Будь-які документи на переміщення валюти понад установлені норми у пасажира при перетині зони митного контролю були відсутні.
Своїми діями пасажир - громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари на які законодавством України встановлені обмеження.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 196 МК «не можуть бути пропущені через митний кордон України товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом».
Враховуючи вищезазначене, дії вчинені ОСОБА_2 містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 471 МК, а саме порушення встановленого МК порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Керуючись статями 1, 8, 245, 247, 251, 252, 265, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення; 3, 458, 467, 471, 487, 495, 497, 522, 525, 526, 527,528 МК, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, закордонний паспорт громадянина України серії НОМЕР_1, виданий 01 червня 2006 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 визнати винним у порушенні митних правил, передбачених статтею 471 МК, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 копійок), який необхідно сплатити за реквізитами: УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38716451; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м.Києві, р/р № 31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.
Безпосередні предмети порушення митних правил згідно з протоколом про порушення митних правил № 0789/10000/15 від 11 жовтня 2015, а саме: 746 дол. США, з яких: 7 (сім) купюр номіналом 100 (сто) доларів США - КВ67651995І, КВ84240240К, LD18047225D, LF24231111H, LD18047224D, LF24231112H, KB84240239K; 1 (одна) купюра номіналом 20 (двадцять) доларів США - JB82885045F, 2 (дві) купюри номіналом 10 (десять) доларів США - G29905811A, L42628094B; 6 (шість) купюр номіналом 1 (один) долар США - F44866631G, F73025762M, B89902531H, F80500006A, E86728526F, F13019780A, які зберігаються на складі Київської міської митниці ДФС за адресою: Київ, бульвар Івана Лепсе, 8-а,- конфіскувати.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, закордонний паспорт громадянина України серії НОМЕР_1, виданий 01 червня 2006 року, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 243, 60 коп. (двісті сорок три гривні 60 коп.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Л. В. Шевченко