Справа № 265/2900/14-а
Провадження № 6-а/265/12/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2015 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Копилової Л. В.,
при секретарі - Єфремовій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою Орджонікідзевського відділу ДВС Маріупольського міського управління юстиції про заміну способу і порядку виконання рішення суду,
зацікавлені особи управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради, ОСОБА_1, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник начальника Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Маріупольського міського управління юстиції у Донецькій області ОСОБА_2 (далі представник ВДВС) звернувся до суду з заявою про заміну способу і порядку виконання рішення суду.
В обгрунтування поданої заяви посилався на те, що на примусовому виконанні у ВДВС перебуває виконавчий лист № 2 - /265/103/14, виданий 03 лютого 2015 року Орджонікідзевським районним судом м.Маріуполя про зобовязання Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради Донецької області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми щорічної грошової допомоги до 05 травня 2014 року відповідно до ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», як інваліду І групи, виходячи із розміру десяти мінімальних пенсій за віком на момент виплати з урахуванням проведених виплат.
25 травня 2015 року виконавчий лист № 2-а/265/103/14 за заявою ОСОБА_1 надійшов до ВДВС для примусового виконання.
27 травня 2015 року в порядку ст.ст.19,20,25 Закону України «Про виконавче провадження» на підставі постанови відкрито виконавче провадження, копії постанови направлено сторонам, а боржнику надано строк для добровільного виконання виконавчого листа.
Враховуючи те, що на підставі постанови боржника зобовязано вчинити певні дії, тому примусове виконання виконавчого листа здійснюється в порядку ст.75 Закону України «Про виконавче провадження», шляхом направлення боржнику листів зобовязального характеру та подальшого накладення штрафів.
Відповідно до вимог п.25 постанови Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 року УПСЗН повідомило про те, що виплата щорічної допомоги до 05 травня проводиться за рахунок Державного бюджету України. Для здійснення цих виплат, як розпоряднику бюджетних коштів нижчого рівня відкрито рахунок № 35214042041912 в ГУДКСУ в Донецькій області, на який зараховуються кошти для здійснення поточних платежів. Бюджетним кодексом України в частині виконання Державного бюджету передбачено, що видатки Державного бюджету України включають бюджетні призначення встановлені законом про Державний бюджет України на конкретні цілі, повязані з реалізацією програм і заходів згідно із статтею 87 цього Кодексу. Зазначена стаття Бюджетного кодексу не містить інформації щодо видатків по виконавчих документах, як і не містить Державний бюджет України.
Кошторисом видатків на 2015 рік з рахунку № 35214042041912 в ГУДКСУ у Донецькій області передбачені тільки поточні платежі допомоги до 05 травня. УПСЗН заявникові ОСОБА_1 нарахована сума щорічної допомоги до 05 травня 2014 року за постановою суду в розмірі 6 915 грн., проте оскільки УПСЗН зобовязане діяти в межах законодавства та виконувати норми Закону України «Про державний бюджет України» на відповідний рік в рамках затверджених асигнувань на виконання бюджетних програм, добровільне виконання виконавчого листа згідно зі ст.119 Бюджетного кодексу України буде кваліфікуватись як нецільове використання бюджетних коштів, тому просить суд змінити спосіб та порядок виконання постанови суду № 2-а/265/103/14, стягнувши з УПСЗН щорічну грошову допомогу.
При розгляді заяви представник ВДВС ОСОБА_2 наполягала на задоволенні заяви, посилаючись на обставини, викладені в заяві.
Представник зацікавленої особи - управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради на розгляд заяви до суду не зявився, надавши заяву про розгляд справи без участі представника.
Зацікавлена особа - ОСОБА_1 на розгляд заяви до суду не зявився, про час та місце її розгляду повідомлений в установленому законом порядку.
Проте їх неявка відповідно до ст.263 КАС України не перешкоджає розгляду даної заяви.
Заслухавши пояснення представника ВДВС та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Ця норма не містить виключного переліку обставин, що є підставою для вирішення питання про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Судом встановлено, що 03 лютого 2015 року Орджонікідзевським районним судом м.Маріуполя Донецької області видано виконавчий лист № 2 - /265/103/14 на підставі постанови суду, якою зобовязано Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради Донецької області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми щорічної грошової допомоги до 05 травня 2014 року відповідно до ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», як інваліду І групи, виходячи із розміру десяти мінімальних пенсій за віком на момент виплати з урахуванням проведених виплат (а.с.6).
25 травня 2015 року вказаний виконавчий лист пред»явлено до ВДВС для примусового виконання (а.с.7).
27 травня 2015 року по виконанню даного виконавчого листа державним виконавцем ВДВС відкрито виконавче провадження (а.с.5).
Як вбачається з повідомлення начальника УПСЗН від 04 червня 2015 року на адресу державного виконавця ВДВС, ОСОБА_1 нарахована сума щорічної допомоги до 05 травня 2014 року за постановою суду в розмірі 6 915 грн., проте оскільки УПСЗН зобовязане діяти в межах законодавства та виконувати норми Закону України «Про державний бюджет України» на відповідний рік в рамках затверджених асигнувань на виконання бюджетних програм, добровільне виконання виконавчого листа способом зобов»язання згідно зі ст.119 Бюджетного кодексу України буде кваліфікуватись як нецільове використання бюджетних коштів (а.с.3-4).
Розглядаючи заяву представника ВДВС суд враховує, що підставою для зміни чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення є обставини, що роблять виконання судового рішення неможливим.
Приймаючи до уваги викладені вище обставини, а також той факт, що зміни у правовому регулюванні порядку виконання судових рішень, боржником за якими є державний орган, яким не передбачено виконання рішень зобовязального характеру, унеможливлюють їх виконання, постанова суду залишається невиконаною, суд вважає, що заява Орджонікідзевського відділу ДВС Маріупольського міського управління юстиції про заміну способу виконання рішення суду підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.263 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Орджонікідзевського відділу ДВС Маріупольського міського управління юстиції про заміну способу і порядку виконання рішення суду, зацікавлені особи управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради, ОСОБА_1, задовольнити.
Змінити спосіб і порядок виконання постанови суду, на підставі якої видано виконавчий лист по справі № 2 - /265/103/14 03 лютого 2015 року Орджонікідзевським районним судом м.Маріуполя про зобовязання Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради Донецької області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 суми щорічної грошової допомоги до 05 травня 2014 року відповідно до ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», як інваліду І групи, виходячи із розміру десяти мінімальних пенсій за віком на момент виплати з урахуванням проведених виплат, стягнувши з Управління праці та соціального захисту населення Орджонікідзевського району Маріупольської міської ради Донецької області на користь ОСОБА_1 суми щорічної грошової допомоги до 05 травня 2014 року відповідно до ст.13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», як інваліду І групи, виходячи із розміру десяти мінімальних пенсій за віком на момент виплати з урахуванням проведених виплат.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду протягом п»яти днів з дня її проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні при її розгляді - протягом п»яти днів з дня отримання її копії.
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області ОСОБА_3