ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"06" листопада 2015 р. м. Київ К/800/47080/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Степашко О.І.
перевіривши касаційну скаргу Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області
на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 26.09.2014
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2015
у справі № 803/1799/14
за позовом Приватного акціонерного товариства "МТС Україна"
до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області
про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування податкової вимоги, зобов’язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
Луцька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області подала касаційну скаргу на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 26.09.2014 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2015.
Касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, скаржником не додано документа про сплату судового збору відповідно до Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви), проте заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору, у зв’язку з тим, що на час подання позову податкові органи були звільнені від сплати судового збору на підставі п. 21 ч. 1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", то, відповідно, й, звертаючись з касаційною скаргою, відповідач не повинен сплачувати такий збір.
Крім того, відповідачем вказано, що аналогічна позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 30.06.2015 № 21-598а15.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Крім того, ст. 8 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Розглянувши заявлене клопотання, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення, оскільки Закон України “Про судовий збір” в чинній редакції, положень щодо звільнення суб'єктів владних повноважень від сплати судового збору не містить, а обставини, викладені в постанові Верховного Суду України від 30.06.2015 №21-598а15, відмінні від тих, на які посилається скаржник, як на підставу несплати судового збору.
Згідно з ч. 3 ст. 214 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Луцька об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області може усунути вищевказані недоліки до 01.12.2015.
Згідно з ч. 2 ст. 108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Керуючись ст. 108, ст. ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, –
У Х В А Л И В :
1. Відмовити в задоволенні клопотання Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про звільнення від сплати судового збору за подання касаційної скарги на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 26.09.2014 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.09.2015 у справі №803/1799/14.
2. Залишити без руху касаційну скаргу Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області.
3. Встановити строк для усунення недоліків касаційної скарги до 01.12.2015.
Суддя О.І. Степашко