Ухвала суду № 53364508, 05.11.2015, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2015
Номер справи
820/7124/15
Номер документу
53364508
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2015 р.Справа № 820/7124/15Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Зеленського В.В.

Суддів: Чалого І.С. , П'янової Я.В.

за участю секретаря судового засідання Городової А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2015р. по справі №820/7124/15

за позовом ОСОБА_1

до Державної служби України з надзвичайних ситуацій

про визнання дій та рішення неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

13.07.2015 року ОСОБА_1 (далі по тексту - ОСОБА_1, позивач) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної служби України з надзвичайних ситуацій , в якому просив суд визнати неправомірними дії, рішення Комісії з питань, визначення статусу учасника бойових дій ДСНС України відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 23.07.2010 року в частині відмови визначення статусу учасника бойових дій позивачу і зобов'язати Державну службу України з надзвичайних ситуацій повторно розглянути на засіданні Комісії з питань визначення статусу учасника бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" заяву позивача про надання йому статусу учасника бойових дій з видачею відповідного посвідчення.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2015 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Позивач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2015 року та прийняти рішення, яким визнати неправомірними дії, рішення Комісії з питань, визначення статусу учасника бойових дій ДСНС України відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 23.07.2010 року в частині відмови визначення статусу учасника бойових дій позивачу і зобов'язати відповідача повторно розглянути на засіданні Комісії з питань визначення статусу учасника бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" заяву позивача про надання йому статусу учасника бойових дій з видачею відповідного посвідчення.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги посилається на необґрунтованість та незаконність рішення суду першої інстанції.

У відповідності до ч. 1 ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України (далі по тексту - КАС України) суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

Відповідно до ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового засідання 05.11.2015 року за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що 17.06.2015 року ОСОБА_1 звернувся з заявою до заступника голови ДНС України, голови комісії з питань визначення статусу учасника бойових дій, в якій просив розглянути матеріали щодо визначення статусу учасника бойових дій у відношенні колишнього працівника ДСНС України ОСОБА_1

Листом від 01.07.2015 року №02-9644/284 Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що оскільки ОСОБА_1, не проходить службу в органах та підрозділах ДСНС України, відповідно до Положення, комісія не може розглянути його документи щодо визначення статусу учасника бойових дій.

Вважаючи дії, рішення Комісії з питань, визначення статусу учасника бойових дій ДСНС України відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 23.07.2010 року в частині відмови визначення статусу учасника бойових дій позивачу і зобов'язати ДСНС України повторно розглянути на засіданні Комісії з питань визначення статусу учасника бойових дій відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" заяву позивача про надання йому статусу учасника бойових дій з видачею відповідного посвідчення неправомірними, ОСОБА_1 звернувся до суду.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні адміністративного позову суд першої інстанції виходив з того, що ДСНС України діяла в межах наданих їй повноважень, на підставі та у спосіб, що передбачені законом, а відтак відсутні обґрунтовані підстави для задоволення позову.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції на підставі такого.

Згідно з пунктом 11 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасниками бойових дій визнаються, зокрема особи, які у складі груп піротехнічних робіт (груп розмінування) залучалися до безпосереднього виконання завдань щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів на території України, та особи, які на мінних тральщиках брали участь у траленні бойових мін у територіальних і нейтральних водах у воєнний і повоєнний час.

Отже, для визнання учасником бойових дій вищезазначений Закон передбачає сукупність двох умов це по-перше: безпосереднє виконання завдань щодо розмінування (виявлення, знешкодження та знищення) вибухонебезпечних предметів на території України; а по-друге: участь особи, які у складі груп піротехнічних робіт (груп розмінування) та які на мінних тральщиках брали участь у траленні бойових мін у територіальних і нейтральних водах у воєнний і повоєнний час.

Відповідно до пункту 4 наказу про вдосконалення порядку начальникам головних управлінь (управлінь) МНС в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, Аварійно-рятувальних, Спеціальному морському загонах, Навчальному центрі Оперативно-рятувальної служби цивільного доручено організувати безумовне виконання керівних документів з питань знешкодження і знищення вибухонебезпечних предметів (далі по тексту - ВНП). До безпосереднього виконання піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням та знищенням ВНП, допускати тільки штатний особовий склад груп піротехнічних робіт, який пройшов навчання за спеціальністю у навчальних закладах МНС і Міноборони. На ці посади призначати переважно особовий склад, який має відповідну підготовку, досвід роботи за фахом, дотримується високої службової дисципліни. Припинити практику безпідставного переміщення та перепризначення особового складу піротехнічних підрозділів.

Допуск до безпосереднього виконання піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням та знищенням ВНП, оформляти відповідними наказами. Виключити допуск до безпосереднього виконання робіт із знешкодження та знищення ВНП особового складу управлінь (відділів) цивільного захисту, управлінь (відділів) пожежно-рятувальних сил, інших структурних підрозділів, керівного складу загонів технічної служби, аварійно-рятувальних загонів спеціального призначення ГУ (У) МНС в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі, Аварійно-рятувальних загонів та Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, які повинні здійснювати тільки забезпечення зазначених робіт (п. 5 наказу про вдосконалення порядку).

Згідно із пунктом 1 Інструкції про порядок видачі посвідчень, посвідчення - є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на підставі якого надаються відповідні пільги і компенсації.

Пунктом 11 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено, що особам, які визнані учасниками бойових дій посвідчення видаються на підставі:

- витягу з наказу начальників головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, аварійно-рятувальних загонів, Спеціального морського загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту про призначення до групи розмінування (тралення бойових мін) та допущення особового складу до знищення вибухонебезпечних предметів у воєнний і повоєнний час;

- витягу з наказу начальників головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, аварійно-рятувальних загонів, Спеціального морського загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту про виїзд у складі групи на розмінування (тралення бойових мін);

- акта на виконання робіт з розчистки місцевості (територіальних і нейтральних вод) від вибухонебезпечних предметів (бойових мін) у воєнний і повоєнний час.

Таким чином, доказами безпосередньої участі у виконанні піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням та знищенням ВНП є накази про:

- допуск до безпосереднього виконання піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням та знищенням ВНП;

- про призначення до групи розмінування (тралення бойових мін) та допущення особового складу до знищення вибухонебезпечних предметів у воєнний і повоєнний час;

- про виїзд у складі групи на розмінування (тралення бойових мін);

- акта на виконання робіт з розчистки місцевості (територіальних і нейтральних вод) від вибухонебезпечних предметів (бойових мін) у воєнний і повоєнний час.

Як вбачається з матеріалів справи до функціональних обов'язків персоналу піротехнічного загону МНС, що залучався до робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуацій на території військової частини А 0829 (м. Лозова Харківської області), (61 арсенал Міноборони), затверджених наказом МНС України від 28.04.2011 року № 459 до обов'язків ОСОБА_1, як заступника піротехнічного загону віднесено здійснення організація заходів з очищення технічної території від боєприпасів, відповідно до вимог нормативно-правових документів та технічної документації, організація взаємодії з іншими органами, а також інше, тобто всі заходи по матеріально-технічному забезпеченню роботи піротехнічного загону, проте не безпосереднє розмінування.

Колегія суддів зазначає, що Міністерством надзвичайних ситуацій України було прийнято наказ від 28.04.2011 року за № 459 «Про організацію виконання робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 у 2011 році» (м. Лозова Харківська область) яким передбачено розрахунок особового складу і техніки піротехнічного загону, відповідно до якого ОСОБА_1, був у керівному складі піротехнічного загону і не входив до груп розвідки та розмінування, знищення боєприпасів, поглибленого розмінування та перевірки якості робіт, очищення зруйнованих сховищ зберігання боєприпасів, а тому останній безпосередньо не займався розмінуванням.

Згідно з наказом МНС України від 06.07.2011 року № 686 допущено до виконання робіт на території 61 арсеналу в межах штатних посадових та визначених функціональних обов'язків персоналу особовий склад піротехнічного загону, згідно з додатком, де, ОСОБА_1, зазначений як начальник управління матеріально-технічного забезпечення ГУ МНС в Харківській області, працівник, а не сапер.

З метою забезпечення виконання піротехнічним загоном МНС України робіт щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території 61 арсеналу Міноборони (м. Лозова Харківської області) та для організації і виконання комплексу заходів з розмінування вказаної території наказами Головного управління МНС України в Харківській області від 04.07.2011 року № 334 о/с, від 02.08.2011 року № 395 о/с ОСОБА_1 було направлено у розпорядження начальника НЦ ОРС ЦЗ МНС України, як заступника начальника піротехнічного загону з організації очищення території від боєприпасів та матеріально-технічного забезпечення діяльності загону.

Отже, згідно із зазначеними наказами позивача було направлено у розпорядження начальника НЦ ОРС ЦЗ МНС України з метою забезпечення виконання піротехнічним загоном та для організації і виконання комплексу заходів з розмінування, а не безпосереднього розмінування.

Крім того, згідно наказів Навчального центру оперативно-рятувальної служби ЦЗ від 12.07.2011 року № 52, від 13.07.2011 року № 54, від 14.07.2011 року № 56, 15.07.2011 року № 59, 15.07.2011 року № 60, від 18.07.2011 року № 63, від 19.07.2011 року № 65, від 29.07.2011 року № 82, від 01.08.2011 року № 84, від 02.09.2011 року № 85, від 03.08.2011 року № 87, від 04.08.2011 року № 88, 05.08.2011 року № 90, від 05.08.2011 року № 91, від 08.08.2011 року № 92, від 09.08.2011 року № 93, від 10.08.2011 року № 94, від 11.08.2011 року № 95, від 12.08.2011 року № 96, від 12.08.2011 року № 97, від 15.08.2011 року № 98, від 16.08.2011 року № 99, від 17.08.2011 року № 100, від 18.08.2011 року № 101, від 19.08.2011 року № 102, які містяться в матеріалах справи, ОСОБА_1 було призначено керівником груп і до його обов'язків входила організація та керівництво діями підпорядкованої групи під час виконання робіт з очищення зруйнованих сховищ зберігання боєприпасів, забезпечення відповідності проведення робіт з очищення зруйнованих сховищ, зберігання боєприпасів вимогам керівних документів МНС та технічній документації (пункти 3, 8, 9 вказаних наказів). Безпосередні піротехнічні роботи виконано піротехнічним розрахунком № 7, до складу якого ввійшли начальник піротехнічного розрахунку та 3 піротехніки (пункти 3 вказаних наказів).

Відповідно до змісту актів від 13.07.2011 року № 39/7/273/273, від 14.07.2011 року № 40/7/294/294, від 15.07.2011 року № 41/7/315/315, від 16.07.2011 року № 42/7/336/336, від 18.07.2011 року № 43/7/357/357, від 19.07.2011 року №44/7/378/378, від 20.07.2011 року №45/7/399/399, від 21.07.2011 року № 46/7/420/420, від 01.08.2011 року № 55/7/609/609, від 02.08.2011 року № 56/7/630/630, від 04.08.2011 року № 58/7/672/672, від 05.08.2011 року № 59/7/693/693, від 06.08.2011 року № 60/7/714/714, від 08.08.2011 року № 61//7/735/735, від 09.08.2011 року № 62/7/756/756, від 10.08.2011 року №63/7/777/777, від 11.08.2011 року № 64/7/798/798 про виконання робіт з розмінування ділянки місцевості на технічній території в/ч А0829 (61 арсенал Міноборони) вбачається, що комісіями до складу яких входив ОСОБА_1, особовим складом групи піротехнічних робіт при виконанні робіт з розмінування залучалося 4 особи піротехнічного підрозділу і відпрацьовано 32 чол/год., тобто по 8 год. Так, 4 особи піротехнічного підрозділу у зазначених актах це: начальник піротехнічного розрахунку №7 ОСОБА_3, піротехніки: ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, тобто ОСОБА_1 не входив до піротехнічного розрахунку № 7, а лише підписав вищезазначені акти як керівник групи очищення зруйнованих сховищ зберігання боєприпасів.

Отже, ОСОБА_1 до безпосереднього виконання піротехнічних робіт, пов'язаних із знешкодженням та знищенням ВНП не залучався і до групи розмінування не призначався.

Також, докази які б свідчили про те, що ОСОБА_1, входив до складу піротехнічного підрозділу та безпосередньо приймав участь у знешкодженні ВНП останнім не надо.

Крім того, колегія суддів зазначає, що порядок виконання підрозділами Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та спеціалізованими підприємствами МНС функцій з проведення піротехнічних робіт пов'язаних із знешкодженням ВНП на території України, що залишилися після війн, сучасних боєприпасів та підривних засобів (крім вибухових пристроїв, що використовуються у терористичних цілях), за винятком територій, які надані для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військових навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил, інших військових формувань визначено відповідною Інструкцією.

Згідно із вказаною Інструкцією, розмінування - це проведення піротехнічних робіт, пов'язаних із очищенням місцевості від ВНП.

Піротехнічні роботи - це комплекс заходів пов'язаний із організацією і проведенням пошуку, вилучення, знешкодження, підйому, транспортування та знищення ВНП.

Вибухонебезпечні предмети - різноманітні боєприпаси (авіаційні, артилерійські, інженерні, морські), їх елементи та інші предмети, що містять вибухову речовину, спрацювання яких може призвести до ураження людей, ушкодження техніки, руйнування будівель і споруд, завдання шкоди навколишньому середовищу.

Пошук - пошук ВНП при суцільному розмінуванні здійснюється послідовно-паралельним способом. Начальник піротехнічного підрозділу призначає кожному саперу ділянку розмінування розміром 10 м х 10 м та вказує її межі, прив'язуючи їх до добре видимих предметів-орієнтирів (окремі дерева, стовпи тощо).

Знешкодження ВНП - спеціальні дії з метою блокування або нейтралізації виконавчих механізмів підривників, а при необхідності видалення підривників з ВНП.

Відповідно до 8.4. Інструкції - знешкодження ВНП може бути проведено шляхом:

вилучення з них підривників (відсікання підривника за допомогою специфічних зарядів, які своїми характеристиками виключають можливість спрацювання заряду ВНП);

дій на підривники, в результаті яких виключається можливість спрацювання займистих механізмів від струсу, тобто шляхом знешкодження підривників;

вилучення з ВНП або їх елементів спорядження (ВР) згідно із затвердженими технологічними методами.

Підйом ВНП визначено пунктом 8.16. Інструкції, відповідно до якого вилучення з шахт (котлованів, ям, тощо) ВНП вагою понад 50 кг повинно здійснюватися підйомним краном. ВНП загальною вагою до 50 кг дозволяється вилучати за допомогою талі або лебідки.

Підйом повинен проводитися плавно, без поштовхів та ударів. Під час вилучення ВНП навколо місця робіт дозволяється знаходитися тільки обмеженій кількості осіб, які беруть безпосередню участь у цій роботі. Категорично забороняється перебування кого б то не було у шахті (котловані, ямі) під час вилучення ВНП. Вилучені ВНП повинні бути негайно вивезені на підривний майданчик і знищені.

Транспортування ВНП та його знищення - переведення ВНП у безпечний стан шляхом підриву, спалювання, механічного чи іншого повного або часткового руйнування.

Розмінування місцевості проводиться особовим складом відповідного піротехнічного підрозділу.

Пунктами 8.20 - 8.21 Інструкції визначено, зокрема, обов'язки та алгоритм дій осіб, що входять до піротехнічного підрозділу при знищенні боєприпасів, транспортуванні виявленого ВНП у безпечне місце для знищення.

За наслідками розмінування місцевості складається акт виконаних робіт з розмінування місцевості.

Відповідно до вищевказаного вбачається, що до робіт з розмінування, а саме: пошуку, підйому, знешкодження, знищення, транспортування ВНП залучаються виключно фахівці - сапери.

Колегія суддів зазначає, що в матеріалах справи відсутні документи, які б давали підставу вважати позивача таким, що особисто, у складі піротехнічної групи знешкоджував ВНП, як фахівець сапер.

З наданих позивачем актів чітко вбачається, що ним не проводились роботи по знищенню або знешкодженню ВНП, такі роботи проводились виключно особами, що входили до особового складу піротехнічного підрозділу.

Так, зокрема, у вищевказаних актах зазначено перелік осіб, що входили до особового складу піротехнічного підрозділу, якими безпосередньо здійснювались роботи при виконанні розмінування відповідної місцевості.

Натомість, позивач, у наданих ним актах значиться виключно як заступник начальника Загону.

Відповідно до пункту 8.23. Інструкції першим місце знищення ВНП оглядає начальник піротехнічного підрозділу. Після нього - представник, який фіксує результат виконання знищення.

Тобто, керівник групи очищення зруйнованих сховищ зберігання боєприпасів не є особою, яка залучається до безпосередньої участі у розмінуванні, а лише засвідчує факт проведення піротехнічною групою таких робіт, шляхом проставлення підпису у відповідних актах.

Для розгляду заяв осіб рядового та начальницького складу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, правонаступником якого є ДСНС України, пов'язаних з установленням статусу учасника війни, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» створено відповідну Комісію (пункт 1 Положення про комісію).

Відповідно до пункту 5 Положення про комісії, рішення Комісії оформляються протоколом, який підписується головою і секретарем Комісії та скріплюється гербовою печаткою.

Листом ДСНС України від 01.07.2015 року № 02-9644/284 ОСОБА_1 було повідомлено, що Комісія створена з метою розгляду матеріалів з визначення статусу учасника бойових дій саме особам рядового і начальницького складу ДСНС України.

Відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_1 , серії НОМЕР_1, наказом ГУ МНС України в Харківській області №193 о/с від 28.12.2007 року, останній був звільнений зі служби в МНС України, згідно Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України в запас Збройних сил.

Наказом ГУ МНС України в Харківській області №2 о/с від 11.01.2008 року ОСОБА_1 був прийнятий на посаду головного фахівця відділу матеріального забезпечення та експлуатації споруд управління матеріально - технічного забезпечення ГУ.

Наказом ГУ МНС України в Харківській області №9о/с від 25.01.2008 року ОСОБА_1 був переведений на посаду начальника управління матеріального забезпечення ГУ.

Наказом ГУ МНС в Харківській області від 02.04.2012 року №114 о/с ОСОБА_1 був звільнений по переводу до Головного територіального управління МНС у Харківській області ст. 36 п. 5 Кодексу України законів про працю.

Наказом від 03.04.2012 року №3 о/с ОСОБА_1 призначений на посаду начальника відділу ресурсного забезпечення.

Наказом ГУ МНС в Харківській області від 07.05.2013 року №74 о/с ОСОБА_1, звільнений з посади за п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України, у зв'язку із скороченням штату працівників.

Таким чином, в період організації виконання робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території військової частини А 0829 у 2011 року, ОСОБА_1 був працівником, а не особою рядового і начальницького складу ДСНС України, а тому комісія з питань визначення статусу учасника бойових дій ДСНС України діяла відповідно до вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У відповідності до ст. 159 КАС України судове рішення повинне бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що постанова Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2015 року по справі №820/7124/15 відповідає вимогам ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для задоволення вимог апеляційної скарги позивача по справі не встановлено.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Відповідно до ч.1 ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову чи ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 03.09.2015р. по справі №820/7124/15 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя Зеленський В.В.Судді Чалий І.С. Пянова Я.В. Повний текст ухвали виготовлений 09.11.2015 р.