ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
30 жовтня 2015 року 11:54 № 826/18427/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Аблова Є.В.,
при секретарі судового засідання Мар'янченко Д.А.,
за участю сторін:
представника позивача - Туніка А.В.,
представника відповідача - Гаврилюк М.Я.,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» до Енергетичної митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення про визначення коду товару, -
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося товариство з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» до Енергетичної митниці ДФС про визнання протиправним та скасування рішення про визначення коду товару, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що для правильної класифікації товару необхідно з'ясувати головні критерії відмінності понять «легкі дистиляти» та «середні дистиляти», оскільки допустимою нормою похибки вимірювань при встановленні температури, при якій переганяється 90 об.% відповідно до норм чинного законодавства України є 70С, при цьому, встановлені трьома експертними установами показники перебувають в межах даної гранично допустимої похибки.
В позовній заяві позивач просить суд:
- визнати протиправним і скасувати рішення Енергетичної митниці ДФС про визначення коду товару від 03.08.2015 р. № КТ-903000008-0001-2015;
- зобов'язати Енергетичну митницю ДФС визнати заявлений декларантом за МД від 19 липня 2015 року ІМ 40 ТФ №903020001/2015/000325 згідно з УКТ ЗЕД код для товару «Паливо для реактивних двигунів марки РТ»;
- зобов'язати Енергетичну митницю ДФС здійснити митне оформлення товару «Паливо для реактивних двигунів марки РТ» за кодом 2710192100 згідно з УКТЗЕД.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача заперечувала щодо задоволення позовних вимог з підстав того, що спірне рішення прийнято у відповідності з нормами чинного законодавства з питань державної митної справи.
Представник відповідача зазначила, що за результатами лабораторних досліджень проб палива зроблено висновок, що вони за визначеними показниками не відповідають опису товару в графі 31 вищевказаних МД за показниками «фракційний склад».
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
З матеріалів справи вбачається, що між ЗАТ «Білоруська нафтова компанія» (продавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «БНК- УКРАЇНА» (покупець) укладено контракт №9-4-12/267, відповідно до п. 1.1. якого продавець зобов'язався передати у власність, а покупець оплатити та прийняти у червні 2015 року - червні 2016 року нафтопродукти в обсязі до 100 000,00 тон.
Згідно з п.1.2. цього контракту найменування та кількість товару у конкретній партії, опціон, строк поставки, ціна і вартість кожної узгодженої до поставки партії товару, а також власник товару визначаються відповідними додатковими угодами, що є невід'ємною частиною Контракту.
22.06.2015 року між ЗАТ «БНК» та ТОВ «БНК-УКРАЇНА» укладена додаткова угода № 2-Н до контракту № 9-4-12/267 від 18.06.2015 року, відповідно до п. 1.1. якої продавець зобов'язався передати у власність покупця, а покупець зобов'язався оплатити продавцю та прийняти у власність на умовах DАР Словечно паливо для реактивних двигунів РТ виробництва ВАТ "Нафтан" в обсязі 15 000, 00 (п'ятнадцять тисяч) тон +/- 2 % в опціоні продавця.
На виконання додаткової угоди № 2-Н 22 червня 2015 року, додаткової угоди № 2-Н/1 від 02 липня 2015 року до контракту № 9-4-12/267 від 18 червня 2015 року ТОВ «БНК- УКРАЇНА» поставлено паливо для реактивних двигунів РТ виробництва ВАТ "Нафтан" у кількості 1 349, 434 (одна тисяча триста сорок дев'ять чотириста тридцять чотири) тон.
Митне оформлення вказаного товару здійснено згідно з тимчасовою вантажною митною декларацією від 19 липня 2015 року ІМ 40 ТФ №903020001/2015/000325, у графі 31 якої товар визначений як "паливо для реактивних двигунів, марки РТ. ГСТУ 320.00149943.007-97", фракційний склад: температура початку перегону - 151.5 град. С; 10 % об. переганяється при температурі - 171.5 град. С, 50% об. переганяється при температурі -192.5 град. С, 90 % об. переганяється при температурі - 213,5 град. С, 98% об. переганяється при темпаратурі -224,5 %С.
Код цього товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) визначений у цій декларації як 2710192100, що відповідно до Розділу V Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" від 5 квітня 2001 року (із змінами та доповненнями), відповідає товару "паливо для реактивних двигунів".
19.07.2015 року Енергетичною митницею ДФС здійснено взяття проб даного товару з вагонів №№ 73554909, 73961468, 74972449, 74895046, 74946526, 74894858 (відібрані проби (зразки) товарів об'єднано та упаковано в 2 скляні банки, на упаковку накладено митне забезпечення тип 003 2 (дві) х 903/022), що підтверджується актом про взяття проб і зразків товарів.
На запит Енергетичної митниці ДФС №28-70-61-17/7/2 від 20 липня 2015 року Управлінням експертиз та досліджень хімічної та промислової продукції Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міністерства доходів і зборів України надано Висновок №142005701-0438 від 29 липня 2015 року, відповідно до якого отримані результати лабораторних досліджень проб не відповідають відповідним показникам товару зазначеному в графі 31 МД від 19 липня 2015 року ІМ 40 ТФ №903020001/2015/000325 за показником - «фракційний склад» (заявлено: 90 об. % переганяється при температурі - 213,5 ° С; фактично 90 об. % переганяється при температурі -209 °С).
19.07.2015 року представником Акредитованого випробувального центру ДП «НДІННП «МАСМА», посадовою особою митного органу, представником ТОВ «БНК-УКРАЇНА» відібрано ще одну пробу товару з вагонів №№ 73554909, 73961468, 74972449, 74895046, 74946526, 74894858, що підтверджується Актом відбирання зразка від 19 липня 2015 року.
03.08.2015 року Енергетичною митницею ДФС прийнято рішення про визначення коду товару № КТ-903000008-0001-2015, відповідно до якого змінено код товару, ввезеного позивачем та оформленого згідно з МД від 19 липня 2015 року ІМ 40 ТФ №903020001/2015/000325, з коду 2710192100 на код 2710122500, що відповідно до УКТЗЕД застосовується до товару «інші», що відноситься до «бензинів спеціальних» в товарній підпозиції «легкі дистиляти».
Незгода позивача з зазначеними рішеннями зумовила його звернення до суду з даним адміністративним позовом, при вирішенні якого суд виходить з наступного.
Митна справа в Україні регулюється Митним кодексом України від 13 березня 2012 року № 4495-VI (далі - МК України).
Відповідно ч.4 ст.7 Митного кодексу України безпосереднє керівництво здійсненням державної митної справи покладається на центральний орган виконавчої влади в галузі державної митної справи.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 69 Митного кодексу України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.
Органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.
Відповідно до ст. 67 Митного кодексу України українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України. В УКТ ЗЕД товари систематизовано за розділами, групами, товарними позиціями, товарними підпозиціями, найменування і цифрові коди яких уніфіковано з Гармонізованою системою опису та кодування товарів. Для докладнішої товарної класифікації використовується сьомий, восьмий, дев'ятий та десятий знаки цифрового коду. Структура десятизнакового цифрового кодового позначення товарів в УКТ ЗЕД включає код групи (перші два знаки), товарної позиції (перші чотири знаки), товарної підпозиції (перші шість знаків), товарної категорії (перші вісім знаків), товарної підкатегорії (десять знаків).
Указом Президента України від 17.05.2002 № 466/2002 "Про приєднання України до Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів» Україна приєдналась до вказаної системи.
Згідно пункту «а» ст. 3 Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів (дата підписання: 14.06.1983), що є частиною національного законодавства, Договірна Сторона Конвенції зобов'язується, що її митно-статистичні номенклатури будуть знаходиться відповідно до Гармонізованої системи з моменту набуття чинності справжньої Конвенції по відношенню до цієї Сторони. Тим самим вона зобов'язується по відношенню до своєї номенклатури митних тарифів і статистичної номенклатури: використовувати всі товарні позиції і субпозиції Гармонізованої системи, а також цифрові коди, що відносяться до них, без яких-небудь доповнень або змін; застосовувати основні правила класифікації для тлумачення Гармонізованої системи, а також всі примітки до розділів, груп і субпозицій і не змінювати об'єм розділів, груп, товарних позицій і субпозицій Гармонізованої системи; дотримуватись порядку кодування, прийнятий в Гармонізованій системі.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3, 4, 6 Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД додатку до Закону України "Про Митний тариф України" від 19.09.2013 № 584-VII (чинного на момент митного оформлення товару та винесення рішення), класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється за такими правилами:
1. Назви розділів, груп і підгруп наводяться лише для зручності користування УКТЗЕД; для юридичних цілей класифікація товарів в УКТЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп і, якщо цими назвами не передбачено іншого, відповідно до таких правил:
2. (a) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який виріб стосується також некомплектного чи незавершеного виробу за умови, що він має основну властивість комплектного чи завершеного виробу. Це правило стосується також комплектного чи завершеного виробу (або такого, що класифікується як комплектний чи завершений згідно з цим правилом), незібраного чи розібраного;
(b) будь-яке посилання в назві товарної позиції на будь-який матеріал чи речовину стосується також сумішей або сполук цього матеріалу чи речовини з іншими матеріалами чи речовинами. Будь-яке посилання на товар з певного матеріалу чи речовини розглядається як посилання на товар, що повністю або частково складається з цього матеріалу чи речовини. Класифікація товару, що складається більше ніж з одного матеріалу чи речовини, здійснюється відповідно до вимог правила 3.
3. У разі коли згідно з правилом 2 (b) або з будь-яких інших причин товар на перший погляд (prima facie) можна віднести до двох чи більше товарних позицій, його класифікація здійснюється таким чином:
(a) перевага надається тій товарній позиції, в якій товар описується конкретніше порівняно з товарними позиціями, де дається більш загальний його опис. Проте в разі коли кожна з двох або більше товарних позицій стосується лише частини матеріалів чи речовин, що входять до складу суміші чи багатокомпонентного товару, або лише частини товарів, що надходять у продаж у наборі для роздрібної торгівлі, такі товарні позиції вважаються рівнозначними щодо цього товару, навіть якщо в одній з них подається повніший або точніший опис цього товару;
(b) суміші, багатокомпонентні товари, які складаються з різних матеріалів або вироблені з різних компонентів, товари, що надходять у продаж у наборах для роздрібної торгівлі, класифікація яких не може здійснюватися згідно з правилом 3 (a), повинні класифікуватися за тим матеріалом чи компонентом, який визначає основні властивості цих товарів, за умови, що цей критерій можна застосувати;
(c) товар, класифікацію якого не можна здійснити відповідно до правила 3 (a) або 3 (b), повинен класифікуватися в товарній позиції з найбільшим порядковим номером серед номерів товарних позицій, що розглядаються.
4. Товар, який не може бути класифікований згідно з вищезазначеними правилами, класифікується в товарній позиції, яка відповідає товарам, що найбільше подібні до тих, що розглядаються.
6. Для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях, товарних категоріях і товарних підкатегоріях здійснюється відповідно до назви останніх, а також приміток, які їх стосуються, з урахуванням певних застережень (mutatis mutandis), положень вищезазначених правил за умови, що порівнювати можна лише назви одного рівня деталізації. Для цілей цього правила також можуть застосовуватися відповідні примітки до розділів і груп, якщо в контексті не зазначено інше.
Пунктом 1 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщується через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 650 передбачено, що декларант або уповноважена ним особа класифікує товари згідно з УКТ ЗЕД при їх декларуванні відповідно до статті 69 Митного кодексу України.
Відповідно до пункту 4 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів, контроль правильності класифікації товарів здійснюється шляхом перевірки відповідності, зокрема: опису товару в митній декларації процедурі декларування згідно з вимогами статті 257 Митного кодексу України; відомостей про товар та коду товару згідно з УКТ ЗЕД, заявлених у митній декларації, відомостям про товар (найменування, опис, визначальні характеристики для класифікації товарів тощо): зазначеним у наданих для митного контролю документах, шляхом перевірки дотримання вимог Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, з врахуванням Пояснень до УКТ ЗЕД, рекомендацій, розроблених центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи відповідно до вимог статті 68 Митного кодексу України.
Згідно із пунктом 5 розділу III Порядку роботи відділу митних платежів передбачено, що у неможливості однозначно перевірити правильність класифікації товару на підставі задекларованих відомостей відповідно до вимог статті 69 Кодексу декларант або уповноважена ним особа письмово повідомляється про необхідність надання додаткових документів чи відомостей, необхідних для підтвердження задекларованого ним коду товару згідно з УКТ ЗЕД.
Як уже зазначалось вище, позивачем ввезено на митну територію України товар «паливо для реактивних двигунів, марки РТ», який було оформлено митним постом «Коростень-енергетичний» Енергетичної митниці ДФС відповідно до тимчасової митної декларації від 19.07.2015 № 903020001/2015/000325 типу «ІМ40ТН».
Згідно ст. 260 Митного кодексу України якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення митної декларації у звичайному порядку, вона може подати митному органу тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов'язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації.
Як зазначив представник відповідача, станом на 02.09.2015 додаткові декларації до Енергетичної митниці ДФС за оскаржуваним рішенням не надавались. Оскільки дата подання тимчасової митної декларації від ТОВ «БНК - Україна» 19.07.2015 р., то останнім днем для завершення декларування - 01.09.2015 р.
При цьому, представник митного органу зазначив, що подавши для митного оформлення тимчасову митну декларацію від 19.07.2015 № 903020001/2015/000325 типу «ІМ40ТН» декларант ТОВ «БНК-Україна» в особі представника митного брокера ТОВ «ТекБрокМастер» Баранівського О.А. заявив, що не володіє точними відомостями про характеристики товару, що необхідні для правильного визначення коду товару згідно УКТЗЕД та заповнення митної декларації у звичайному порядку.
Одночасно, декларантом було взято зобов'язання, відповідно до статей 259-261 МКУ, подати протягом визначеного строку додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за тимчасовою митною декларацією, що підтверджується і типом поданої ним декларації від 19.07.2015 р. № 903020001/2015/000325 «ІМ40ТН».
Згідно Класифікатора типів митних декларацій, затвердженого наказом Мінфіну від 29.05.12 № 623) літерний код декларації «ТН» - Тимчасова митна декларація на товари, точні відомості про код згідно з УКТЗЕД яких можуть бути встановлені після проведення їх дослідження, отримання додаткової інформації тощо.
Під час митного оформлення вищевказаної митної декларації в АСМО «Інспектор 2006» спрацював профіль ризику «При випуску товарів у вільний обіг провести перевірку правильності класифікації», який згенерував обов'язкову форму контролю.
Контроль правильності класифікації товарів - означає перевірку правильності опису товару та відповідного йому коду в митній декларації вимогам Основних правил інтерпретації УКТЗЕД під час проведення процедур його митного контролю та митного оформлення, відповідно до Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Мінфіну від 30.05.12 №650 (далі по тексту - Порядок №650).
Обсяг контролю, достатнього для забезпечення додержання правил класифікації товарів при митному оформленні, визначається на основі результатів застосування системи управління ризиками (п.2 Розділ III Порядку та стаття 320 Кодексу).
Під час здійснення митного контролю за зазначеною МД, спрацював регіональний профіль ризику «Контроль класифікації товарів (на регіональному рівні)» з обов'язковою формою митного контролю «здійснити відбір зразків (проб) товару для направлення до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень з метою проведення експертних досліджень та встановлення характеристик визначальних для класифікації товару. Можлива класифікація товару в товарній підпозиції згідно з УКТ ЗЕД 271012.
Відповідно до розділу III пункту 9 Порядку №650, залучення спеціалізованого митного органу з питань експертного забезпечення або іншої експертної установи (організації) здійснюється у разі виникнення необхідності ідентифікації або лабораторної перевірки характеристик товарів, визначальних для їх класифікації; виникнення складних питань при класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД, вирішення яких потребує експертних досліджень .
Враховуючи зазначене, уповноваженою посадовою особою митного поста «Коростень-енергетичний» здійснено взяття проб (зразків товару) по МД від 19.07.2015 № 903020001/2015/000325 типу «ІМ40ТН», що як встановлено вище судом, підтверджується актом відбору проб від 19.07.2015 р., які направлені на експертне дослідження до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів.
За результатами проведеного дослідження СЛзПЕтаДМ від 29.07.2015 р. №14005701-0438, встановлено, що зразок ідентифіковано, як прозору безбарвну рідину з характерним запахом, яка за хімічним складом являє собою суміш аліфатичних та ароматичних вуглеводнів. Вміст ароматичних вуглеводнів в пробі становить 35,46 мас. % (31,85 об.%) кисневмісних сполук та свинцю (тетраетилевинцю) в складі зразка, застосованими методами, не виявлено. Вміст сірки у складі проби становить 60мг/кг (0,0060 мас.%). Температура спалаху в закритому тиглі становить 45 град. С. За фракційним складом при температурі 210 град.С переганяється 91 об.% проби (включаючи втрати). Різниця між температурами, при яких переганяється 5 об.% і 90 об.% (включаючи втрати), становить 48 град.С.
Відповідно до вимог УКТЗЕД класифікація товару «паливо для реактивних двигунів марки РТ», з врахуванням Примітки 4 до товарних підпозицій 2710 12 термін «легкі дистиляти» означає нафтопродукти, 90 об.% або більше яких (включаючи втрати) переганяється при температурі 210 град. С (згідно з А8ТМ О 86).
Додаткова примітка 2 (а) визначає, що термін «бензини спеціальні» товарні категорії 2710 12 21 і 2710 12 25 означає легкі дистиляти та продукти, зазначені в примітці 4 до товарних підпозицій, які не містять ніяких антидетонаційних присадок і в яких різниця між температурами, при яких переганяється 5 об.% і 90 об. % (включаючи втрати), не перевищує 60 град. С.
Відповідно до висновку СЛзПЕтаДМ від 29.07.2015 № 142005701-0438 за результатами дослідження проб товару «паливо для реактивних двигунів марки РТ», який був задекларований по МД від 19.07.2015 № 903020001/2015/000325 типу «ІМ40ТН», встановлено наступне:
- 5 об.% проби продукту (включаючи втрати) переганяється при 161°С;
- 90 об.% проби продукту (включаючи втрати) переганяється при 209°С;
- різниця між 5об.% та 90об.% (включаючи втрати) перегонки становить 48°С (менше 60°С).
Представник відповідача зазначив, що за результатами лабораторних досліджень проб палива зроблено висновок, що вони за визначеними показниками не відповідають опису товару у графі 31 вищевказаних МД за показниками «фракційний склад» (заявлено: 90 об% переганяється при 213,5°С, 98 об.% переганяєтьється при 224,5°С, а фактично 90 об.% проби продукту (включаючи втрати) переганяється при 209°С ).
Відповідно до вимог УКТЗЕД класифікація товару «паливо для реактивних двигунів марки РТ» повинна проводитися на підставі інформації про фракційний та хімічний склад палива, з врахуванням Примітки 4 до товарних підпозицій групи 27 УКТЗЕД, згідно якої у товарній підпозиції 2710 12 термін "легкі дистиляти та продукти" означає нафтопродукти, 90 об. % або більше яких (включаючи втрати) переганяється при температурі 210° С (згідно з А8ТМ О 86 - стандартний метод перегонки нафтопродуктів при атмосферному тиску.).
Додаткова примітка 2 (а) визначає, що термін "бензини спеціальні" (товарні категорії 2710 12 21 і 2710 12 25) означає легкі дистиляти та продукти, зазначені в примітці 4 до товарних підпозицій, які не містять ніяких антидетонаційних присадок і в яких різниця між температурами, при яких переганяється 5 об. % і 90 об. % (включаючи втрати), не перевищує 48° С.
В нашому випадку, згідно з даними лабораторних досліджень СЛзПЕтаДМ, 90 об.% проби продукту (включаючи втрати) переганяється при 209°С, а різниця між температурами, при яких переганяється 5 об. % і 90 об. % (включаючи втрати), не перевищує 60°С ( тобто менше 60°С ).
Аналогічні дані отримано і Випробувальним центром ДП НДІННП «Масма», з протоколу випробувань № 254/П-15 від 20.07.2015 р. якого вбачається, що різниця між температурами, при яких переганяється 5 об. % і 90 об. % (включаючи втрати), не перевищує 45°С (тобто менше 60°С).
Разом з цим, згідно 69 МКУ - на вимогу посадової особи органу доходів і зборів декларант або уповноважена ним особа зобов'язані надати усі наявні відомості, необхідні для підтвердження заявлених ними кодів товарів, поданих до митного оформлення, а також зразки таких товарів та/або техніко-технологічну документацію на них. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари. Рішення органів доходів і зборів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням органу доходів і зборів щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду. Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.
Відповідно до п.2 та 3 ст. 357 МКУ дослідження (аналізи, експертизи) проводяться експертами спеціалізованого органу з питань експертизи та досліджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, чи його відокремленого підрозділу або інших експертних установ (організацій), призначених органом доходів і зборів. Зазначені дослідження (аналізи, експертизи) проводяться з метою забезпечення здійснення митного контролю та митного оформлення і не є судовими експертизами, визначення дослідження (аналізу, експертизи) в інших установах (організаціях) допускається лише у разі неможливості проведення дослідження (аналізу, експертизи) спеціалізованим органом з питань експертизи та досліджень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, чи його відокремленим підрозділом або за заявою декларанта чи уповноваженої ним особи для підтвердження чи спростування результатів проведеного дослідження (аналізу, експертизи).
Наведене в сукупності свідчить, що відповідач правомірно дійшов висновку, що за своїм фракційним складом, задекларований позивачем товар «паливо для реактивних двигунів марки РТ» слід класифікувати за кодом УКТЗЕД 27 10 12 25 00 як «легкі дистиляти, бензини спеціальні, інші», а відтак підстави для скасування рішення про визначення коду товару відсутні.
Оскільки решта позовних вимог є похідними від первісної, підстав для задоволення якої судом не вбачається, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог повністю.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідачем як суб'єктом владних повноважень доведено суду правомірність прийнятих оскаржуваних рішень.
За таких обставин, Окружний адміністративний суд міста Києва, за правилами, встановленими ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Частиною 1 ст. 94 КАС України визначено, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд,-
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня її проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Є.В. Аблов