Постанова № 53363141, 04.11.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
04.11.2015
Номер справи
826/1506/14
Номер документу
53363141
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

04 листопада 2015 року № 826/1506/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Келеберди В.І. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДІАЕДЖ: СІ-АЙ-ЕЙ" до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0005292204, №0005302204 від 07.08.2013 та №0005172204 від 25.10.2013

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Медіаедж Сі Ай Ей" звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Головного управління Міндоходів у м. Києві, в якому просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0005292204 від 07.08.2013, № 0005302204 від 07.08.2013, №0005172204 від 25.10.2013.

Позов вмотивовано тим, що висновки акту №714/26-58-22-04-11/35372205 від 23.07.2013 є необґрунтованим та спростовуються наявним матеріалами.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2014, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22.07.2014, позов задоволено повністю.

Проте, ухвалою Вищого адміністративного суду України 18.08.2015 скасовано постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2014 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22.07.2014 у справі № 826/1506/14 в частині задоволення позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві № 0005302204 від 07.08.2013 та справу в цій частині направити на новий розгляд до суду першої інстанції. В іншій частині - постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2014 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22.07.2014 у справі № 826/1506/14 залишити без змін.

У зв'язку з викладеним, ухвалою від 14.09.2015 справу прийнято до провадження та призначено до вирішення в судовому засіданні.

В судовому засіданні представники позивача наполягали на задоволенні позову.

Відповідач заперечував проти задоволення позову, проте явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час, дату та місце судового вирішення справи.

В судовому засіданні на підставі ч. 6 ст. 128 КАС України ухвалено про вирішення справи в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, заслухавши пояснення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Державною податковою інспекцією у Солом'янському районі м. Києва Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕДІАЕДЖ: СІ-АЙ-ЕЙ", (далі - позивач) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2010 р. по 31.12.2012 p., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2010 р. по 31.12.2012 р., за результатами якої складено акт №714/26-58-22-04-11/35372205 від 23.07.2013 р. (далі - акт перевірки).

З акту перевірки вбачається, що податковим органом встановлено порушення позивачем, зокрема, вимог п.5.1, пп.5.2.1 п.5.2, п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п.44.1 ст.44, п.138.2, п.п.138.10.2 п.138.10 ст.138, п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем занижено суму податку на прибуток на 557 383 грн.; пп.7.4.5 п.7.4. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", п.198.3, п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачем занижено суму податку на додану вартість на 481 919 грн.

На підставі акту перевірки податковим органом прийнято податкові повідомлення-рішення:

- №0005302204 від 07.08.2013, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 561 762 грн. (з яких: 491 041 грн. - основний платіж та 70 721 грн. - штрафні (фінансові) санкції);

- №0005292204 від 07.08.2013, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 547 885 грн. (з яких: 481 919 грн. - основний платіж та 65 965 грн. штрафні (фінансові) санкції);

Судом встановлено, що за результатами адміністративного оскарження рішенням ГУ Міндоходів у м. Києві №5244/10/26-15-10-04-04 від 14.10.2013 податкове повідомлення-рішення №0005292204 від 07.08.2013 залишене без змін, а податкове повідомлення-рішення №0005302204 від 07.08.2013 було скасоване в частині сплати штрафних (фінансових) санкцій на суму 21 923 грн., в іншій частині - залишене без змін.

З матеріалів справи вбачається, що на виконання названого рішення ГУ Міндоходів у м. Києві відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0005172204 від 25.10.2013, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 539 839 грн. (з яких: 481 919 грн. - основний платіж та 48 798 грн. штрафні (фінансові) санкції).

Згідно пп.60.1.3 п.60.1 ст.60 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними, якщо контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення або суму податкового боргу, визначену в податковій вимозі.

Відповідно до п.60.4 ст.60 Податкового кодексу України випадках, визначених підпунктами 60.1.3 і 60.1.5 пункту 60.1 цієї статті, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога вважаються відкликаними з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення або податкової вимоги, які містять зменшену суму грошового зобов'язання або податкового боргу.

Порядок відкликання податкового повідомлення-рішення регламентується Кодексом, а також Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 28.11.2012 р. № 1236 (далі - Порядок).

Податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним, якщо, зокрема, орган державної податкової служби зменшує нараховану суму грошового зобов'язання раніше прийнятого податкового повідомлення-рішення (п. 5.1.2 Порядку).

Згідно п. 5.3. Порядку у випадках, визначених підпунктами 5.1.2 і 5.1.4 пункту 5.1 цього розділу, податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним з дня надходження до платника податків податкового повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов'язання.

Отже, податкове повідомлення-рішення №0005302204 від 07.08.2013 станом на час звернення з позовом є відкликаним та не порушує права та не створює додаткових обов'язків для позивача, його оскарження не сприяє відновленню порушених прав товариства, що, відповідно, виключає можливість задоволення позовних вимог у даному випадку.

Як зазначено вище, ухвалою Вищого адміністративного суду України 18.08.2015 у даній справі постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2014 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22.07.2014 у справі № 826/1506/14 в частині визнання протиправними та скасувати податкових повідомлень - рішень Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві від 07.08.2013р. №0005292204, від 25.10.2013р. №0005172204 залишено без змін.

Відповідно до ч. 5. ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.

Отже, постанова Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.04.2014 у даній справі в частині визнання протиправними та скасувати податкових повідомлень - рішень Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві від 07.08.2013р. №0005292204, від 25.10.2013р. №0005172204 набрала законної сили.

Згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Оскільки судовим рішенням, що набрало законної сили визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Солом'янському районі м. Києва Головного управління Міністерства доходів і зборів України у м. Києві від 07.08.2013р. №0005292204, від 25.10.2013р. №0005172204, отже дані обставини не потребують доказування.

Відповідно до частини 1 статті 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За таких обставин, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 128, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0005302204 від 07.08.2013.

Постанова набирання законної сили в строки та порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.І. Келеберда