Постанова № 53359841, 01.07.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2014
Номер справи
804/6767/14
Номер документу
53359841
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2014 р. Справа № 804/6767/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Луніної О.С., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Долинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

14 травня 2014 року Долинська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області (далі позивач) звернулась до суду з позовом до ТОВ «Спецпромремонт» (далі відповідач) у якому просить стягнути податкову заборгованість з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 22 576,42 грн., податку на додану вартість в сумі 6 688,45 грн. та податку на прибуток підприємств в сумі 501,00 грн., за рахунок коштів останнього та з його рахунків у банках.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач перебуває на обліку в Долинській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області, як платник податків, зборів (обовязкових платежів), проте при здійсненні своєї діяльності порушує вимоги діючого законодавства, а саме у добровільному порядку не сплачує до бюджету самостійно задекларовані суми податкових зобовязань згідно наданих податкових декларацій з ПДВ, податкової декларації з орендної плати з юридичних осіб від 20.02.2014 року та податкової декларації з податку на прибуток від 03.03.2014 року. Тому позивач просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати орендної плати за землю у сумі 22 576,42 грн., податку на додану вартість в сумі 6 688,45 грн. та податку на прибуток підприємств в сумі 501,00 грн., а разом 29 765,87 грн., шляхом стягнення коштів з відкритих рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Ухвалою суду від 16 травня 2014 року, відповідно до ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), позов прийнято до розгляду в скороченому провадженні та запропоновано відповідачу у 10-тиденний строк з дня отримання ухвали про відкриття надати до суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.

Відповідачем копія ухвали про відкриття скороченого провадження у даній адміністративній справі отримана 19 червня 2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового повідомлення. Станом на 01 липня 2014 року заперечення відповідача проти позову до суду не надходили.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ТОВ «Спецпромремонт» зареєстровано 10 квітня 2000 року Долинською районною державною адміністрацією, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і перебуває на обліку у Долинській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області.

20.02.2014 року ТОВ «Спецпромремонт» подало до Долинської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області податкову декларацію з плати за землю № НОМЕР_1(земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної чи комунальної власності), якою самостійно задекларовано суму сплати з 02.03.2014 року по 30.04.2014 року в розмірі 22 565,52 грн.

Суми податкових зобов'язань із орендної плати за землю з юридичних осіб задекларовані платником податку у податковій декларації самостійно, а отже є узгодженими.

Крім того, посадовими особами Долинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області 20.02.2014 року проведено камеральну перевірку податкової звітності з плати за землю та податку на додатну вартість та встановлено порушення пп.287.3 ст.287 та пп. 57.1 ст.57 ПК України, а саме не своєчасно сплачено грошове зобовязання з орендної плати за землю та з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складено акт № 49/1500/30735166 від 20.02.2014 року та винесено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_2 від 20.02.2014 року на суму 10,90 грн., яке вручено відповідачу та не оскаржувалось.

Судом встановлено, що ТОВ «Спецпромремонт» також не сплачено податкове зобовязання з податку на додану вартість самостійно визначене в податкових деклараціях у сумі 5 080,84 грн, а сааме:

-декларація № НОМЕР_3 від 20.08.2013 року у розмірі 2 447,00 грн.;

-декларація № НОМЕР_4 від 19.09.2013 року у розмірі 2 448,00 грн.;

-декларація № НОМЕР_5 від 21.10.2013 року у розмірі 17,00 грн.;

-декларація № НОМЕР_6 від 19.11.2013 року у розмірі 15,00 грн.;

-декларація № НОМЕР_7 від 20.12.2013 року у розмірі 17,00 грн.;

-декларація № НОМЕР_8 від 20.01.2014 року у розмірі 17,00 грн.;

-декларація № НОМЕР_9 від 20.02.2014 року у розмірі 17,00 грн.;

-декларація № НОМЕР_8 від 20.03.2014 року у розмірі 17,00 грн.;

-декларація № НОМЕР_10 від 22.04.2014 року у розмірі 17,00 грн.

Крім того, встановлено, що відповідачем порушено терміни сплати податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 389,60 грн. та 7 843,25 грн.

Посадовими особами Долинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Кіровоградській області 20.02.2014 року проведено камеральну перевірку податкової звітності з плати за землю та податку на додатну вартість та встановлено порушення пп.287.3 ст.287 та пп57.1 ст.57 ПК України, а саме не своєчасно сплачено грошове зобовязання з орендної плати за землю та з податку на додану вартість.

За результатами перевірки було складено акт № 49/1500/30735166 від 20.02.2014 року та акт № 41/1500/30735166 від 16.09.2013 року, на підставі яких винесено податкове повідомлення рішення № НОМЕР_11 від 20.02.2014 року на суму 38,96 грн., яке вручено відповідачу та не оскаржувалось, та податкове повідомлення рішення № НОМЕР_12 від 26.11.2013 року на суму 1 568,65 грн., яке направлено відповідачу поштою, але лист повернувся з відміткою про закінчення терміну зберігання.

Також, за несвоєчасну сплату податкового зобовязання, відповідачу, відповідно до вимог ст.129 ПК України, нараховано пеню у сумі 68,84 грн.

Крім того, судом встановлено, що відповідачем не сплачено податкове зобовязання з податку на прибуток самостійно визначене в податковій декларації № НОМЕР_13 від 03.03.2014 року у розмірі 501,00 грн.

Таким чином, загальна сума податкового зобовязання ТОВ «Спецпромремонт» з орендної плати за землю, з податку на додану вартість та з податку на прибуток підприємств складає 29 765,87 грн.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

З метою погашення боргу та відповідно до п. 59.1. ст. 59 Податкового кодексу України Долинською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області винесена податкова вимога № 5 від 01.02.2013 року.

Як вбачається з матеріалів справи, дана податкова вимога про сплату боргу ні в адміністративному, ні в судовому порядку відповідачем не оскаржувалась, а тому є узгодженою.

Пунктом 3 ч. 1 ст. 183-2 КАС України встановлено, що скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори у порядку та в розмірах, встановлених законом.

Пунктом 41.5. ст. 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.

Згідно п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Пунктом 49.3 ст. 49 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено цим Кодексом, в один із таких способів: а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою; б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. п. 288.1, 288.2 ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.

Згідно п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу України податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частинами за місяцями.

Згідно вимог п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України податкове зобовязання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частинами власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Відповідно до п. п. 95.1, 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направлено до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

За таких обставин, суд вважає за необхідне стягнути з ТОВ «Спецпромремонт» заборгованість зі сплати орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 22 576,42 грн., податку на додану вартість в сумі 6 688,45 грн. та заборгованість з податку на прибуток підприємств в сумі 501,00 грн., а разом 29 765, 87 грн., шляхом стягнення коштів з відкритих рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Керуючись ст. ст. 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Долинської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» про стягнення податкового боргу - задовольнити.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецпромремонт» (код ЄДРПОУ 30735166) на користь державного бюджету заборгованість зі сплати орендної плати з юридичних осіб у сумі 22 576,42 грн., податку на додану вартість в сумі 6 688,45 грн. та податку на прибуток підприємств у сумі 501,00 грн., а разом 29 765,87 (двадцять девять тисяч сімсот шістдесят пять гривень вісімдесят сім копійок) грн., у банках, обслуговуючих такого платника податків.

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя ОСОБА_1