Постанова № 53331359, 27.08.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2010
Номер справи
2а-2668/10/0970
Номер документу
53331359
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" серпня 2010 р. Справа № 2a-2668/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Тимощука О.Л.

при секретарі Дущак С.М.

за участю: військового прокурора - Кормила Р.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Заступника військового прокурора Хмельницького гарнізону в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка

до відповідача: Державного підприємства "Івано-Франківський військовий лісопромисловий комбінат"

про стягнення заборгованості в сумі 109540,69 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Заступник військового прокурора Хмельницького гарнізону звернувся в суд із адміністративним позовом в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в м.Шепетівка до Державного підприємства "Івано-Франківський військовий лісопромисловий комбінат" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 109540,69 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився. На адресу суду направив клопотання про розгляд справи без його участі, вказавши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі. Представник військового прокурора в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, з підстав, викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечення на адміністративний позов не направив, хоча про час, дату і місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень (рекомендованих), наявних в матеріалах справи. Відповідач про причини неявки суд не повідомив, клопотань про розгляд справи за його відсутності до суду не надсилав.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі повторного неприбуття відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника військового прокурора, дослідивши письмові докази, судом встановлено, що проведеною військовою прокуратурою Хмельницького гарнізону перевіркою дотримання чинного законодавства про пенсійне забезпечення було встановлено, що згідно розрахунку суми внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті та карток особових рахунків страхувальника юридичної особи, яка має найманих працівників відповідачем нараховувалась заробітна плата, проте обов'язкові страхові внески до Пенсійного фонду України не сплачувались належним чином, чим допущено заборгованість по сплаті внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 65878,24 грн.

Статтею 1 Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (надалі - Закон) визначено, що страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обовязкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообовязкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Частиною 2 ст. 5 Закону передбачено, що виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.

Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 даного Закону та розділу 4 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування" відповідач зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески в розмірі 32 % суми фактичних витрат на оплату праці і 1-5 % від суми доходу у вигляді заробітної плати.

Приписами ч.3 ст.18, вказаного Закону, страхові внески є цільовим загальнообовязковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.

В частині 3 статті 20 Закону зазначено, що обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до звіту про нарахування внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України за травень 2010р., відповідачем задекларовані зобов'язання по сплаті страхових внесків в розмірі 65878,24 грн.

Відповідно до ч.6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (ч.2 ст.20 зазначеного Закону).

Згідно з ч.12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

В силу ч.2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Так, на підставі пункту 2 частини 9 статті 106 Закону за несвоєчасну сплату страхових внесків управлінням Пенсійного фонду України в м.Шепетівці згідно із рішеннями за №№698,697,696,695,694,693 від 04.06.2010 року до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу на загальну суму 43662,45грн., які підлягали сплаті (перерахуванню) впродовж 10 робочих днів з дня отримання вищевказаних рішень.

З матеріалів справи вбачається, що 05.07.2010 року управління Пенсійного фонду України в м.Шепетівці на адресу відповідача надсилало вимогу про сплату боргу №Ю-10, яка залишена відповідачем без належного реагування.

Відповідно до ч.3 ст.106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Таким чином, станом на час розгляду справи в суді, заборгованість відповідача перед позивачем складає 109540,69грн. Наявність заборгованості підтверджується письмовими доказами, а саме: картками особових рахунків страхувальника юридичної особи або фізичної особи, яка має найманих працівників, рішеннями про застосування фінансових санкцій №№698, 697, 696, 695, 694, 693 від 04.06.2010 року, а також розрахунком суми позову, станом на 16.07.2010 року.

Виходячи із вищенаведеного, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Шепетівського військового лісгоспу в особі Державного підприємства "Івано-Франківський військовий лісопромисловий комбінат" (код ЄДРПОУ 08033772) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 109540 (Сто дев"ять тисяч п"ятсот сорок грн. ) 69 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, а також у випадку прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя:/підпис/ОСОБА_1

Постанова складена в повному обсязі 01.09.2010 року.