31.07.2014
Справа № 331/5345/14-п
Провадження № 3/331/1028/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2014 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя СТРАТІЙ Є.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Територіальної державної інспекції з питань праці у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ідентифікаційний номер платника податків (РНОКПП): НОМЕР_1, який обіймає посаду директора ТОВ «ПРОФТАКСІ 1», щодо сімейного стану та знаходження на утриманні неповнолітніх дітей у правопорушника інформація в матеріалах справи відсутня, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3.
-за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1, обіймаючи посаду директора ТОВ ««ПРОФТАКСІ 1», виконуючи організаційно - розпорядчі функції, за місцем реєстрації підприємства вчинив адміністративне правопорушення, яке виявлено актом перевірки № 08-01-0017/0769, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме:
- не виконав норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів. Відповідно до звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів (форм 10-ПІ) за 2012 рік на підприємстві середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становила 7 осіб, з яких жодного інваліду;
у звіті за 2013 рік вказана середньооблікова кількість штатних працівників 10, з яких один інвалід. Встановлено, що підприємством при поденні звітності у число середньооблікової кількості штатних працівників враховувались лише представники адміністрації та інженерно технічні робітники, а водії не були враховані. Фактично по інформації представників підприємства середньооблікова кількість штатних працівників (враховуючи водіїв) у 2012 році становила 91 особу, у 2013 році 87 осіб. Відповідно до довідки підприємств, у 2012 році було прийнято і звільнено загалом 140 осіб, у 2013 році 128 осіб. Вибірковою перевіркою встановлено, що на підприємстві у 2012 році працювало: у січні 92 особи, у липні 86 осіб, у грудні 94 особи. Таким чином, на підприємстві у 2012 році повинні були працювати щонайменше 4 інваліда, у 2013 році 3 інваліда, чим порушив вимоги ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
В судове засідання ОСОБА_1 не зявився. Про дату, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки до суду не повідомив і від нього клопотання про відкладення розгляду справи не надійшло, тому суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутність.
Провина ОСОБА_1 у вчиненні діяння повністю підтверджена фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення № 08-01-0017/0476 від 10 червня 2014 року в сукупності з копією акту перевірки додержання субєктами господарювання законодавства про працю та загальнообовязкове державне соціальне страхування № 08-01-0017/0769 від 10.06.2014 року, копією звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів (Форми № 10-ПІ) за 2013 рік, копією письмових пояснень ОСОБА_1 від 10.06.2014 року.
Відповідно, належить дійти висновку про доведеність вчинення ОСОБА_1 адміністративного проступку, що має кваліфікуватися за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Призначаючи адміністративне стягнення, підлягає врахуванню суспільна небезпечність адміністративного проступку та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі чого, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, суду відповідно до вимог ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, належить піддати правопорушника адміністративному стягненню, що відповідає вимогам ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке буде справедливим, достатнім і необхідним для виховання особи в дусі поваги до законів України, запобігання вчиненню нових правопорушень, а так само співмірним стягненням за вчинене.
На підставі викладеного та керуючись ч. 2 ст. 188-1, ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
суд -
п о с т а н о в и в :
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у скоєнні адміністративного правопорушення, яке передбачено ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень в доход держави (Одержувач: УДКСУ у Жовтневому районі 21081100; Розрахунковий рахунок: 31110106700003; Код ЄДРПОУ: 38025440; Банк: ГУДКСУ у Запорізькій області; МФО: 813015).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 36 гривень 54 копійки (Державний бюджет Жовтневого району м. Запоріжжя; код ЄДРПОУ: 38025440; Банк одержувач: ГУДКСУ у Запорізькій області; МФО: 813015; Рахунок: 31214206700003; Код бюджетної кодифікації: 22030001).
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги, а так само на неї може бути внесений прокурором протест, протягом десяти днів з дня її винесення.
СуддяСтратій Є.В.