ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Сало А.Б.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
УХВАЛА
"06" листопада 2015 р. Справа № 817/2146/15
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Мацький Є.М.,
розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "05" жовтня 2015 р. у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненській області до Cелянського фермерського господарства "Світанок" про стягення заборгованості ,-
ВСТАНОВИВ:
Апеляційна скарга подана без додержання вимог ст. 187 КАС України, зокрема не додано документ про сплату судового збору в належному розмірі.
Разом з тим, апелянтом заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги. Клопотання обґрунтоване тим, що апелянт немає можливості сплати судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Відповідно до ч.1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З клопотання апелянта про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги не вбачається підстав для застосування положень ч.1 ст. 88 КАС України.
Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» - апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору.
З огляду на зазначене, підстави для звільнення позивача від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відсутні.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України "Про судовий збір".
Разом з цим, суд зазначає, що Законодавцем при прийнятті Закону України від 22.05.2015 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" в розділі прикінцевих положеннь покладено обов"язок на Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка діяла на момент подання позову) визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 % розміру майнових вимог, але не менше 1.5 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній станом на 01.09.2015 року) визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду майнового характеру ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року складає 1218 грн. 00 коп.
Судовий збір який має бути сплачено за подання апеляційної скарги на позовну заяву майнового характеру становить (1827х110%=2009.70 грн) 2009.70 грн.
Номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4).
Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.
Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.
Керуючись ст. ст. 108, 187, ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненській області залишити без руху.
Надати Управлінню Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненській області строк до "23" листопада 2015 р. для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Є.М. Мацький
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Управління Пенсійного фонду України в Рівненському районі Рівненській області вул.Соборна,195,м.Рівне,33028
- ,