УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2015 р. Справа № 876/6267/13
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Обрізко І.М.
суддів Левицької Н.Г.,Сапіги В.П.
за участю секретаря судового засідання Сідельник Г.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові клопотання та апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька Основа» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25 березня 2013 року в справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька Основа» до державної податкової інспекції в Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС, в даний час Головного управління ДФС у Львівській області про скасування податкових повідомлень - рішень,-
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Галицька Основа» (надалі - ТзОВ «Галицька Основа» ) звернулося з адміністративним позовом до державної податкової інспекції в Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС, в даний час Головного управління ДФС у Львівській області (надалі - ДПІ в Личаківському районі м.Львова) про скасування податкових повідомлень - рішень 01 серпня 2012 року за № 0002582320/10031 та від 10 жовтня 2012 року за № 0003442320/14332.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 25 березня 2013 року в задоволені позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, сторона позивача подала апеляційну скаргу, з якої із-за порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та постановити рішення, яким позовні вимоги задоволити в повному обсязі.
Під час розгляду справи представники сторін подали клопотання про закриття провадження у справі у зв'язку з досягненням примирення (податкового компромісу).
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, аналізуючи матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання сторін про закриття провадження в справі підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами ст.194 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а сторони можуть примиритися у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду. У разі відмови від адміністративного позову або примирення сторін суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу відповідно до вимог статей 112 і 113 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст.113 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову.
За приписами п.11-2 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» КАС України підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Відповідно до положень п.7 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу. Досягнення податкового компромісу у такому разі здійснюється за заявою платника податків у письмовій формі до контролюючого органу про намір досягнення податкового компромісу. У таких випадках днем узгодження платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні, є день подання такої заяви до відповідного контролюючого органу. У разі несплати платником податків такого податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 цього підрозділу, таке податкове зобов'язання вважається неузгодженим.
Податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
Як вбачається з рішення податкового органу про погодження застосування податкового компромісу від 25.03.2015 року за № 24, податковим органом прийнято рішення про досягнення податкового компромісу, крім того позивач ТзОВ «Галицька Основа» платіжним дорученням від 26.03.2015 року сплатив податкове зобов'язання в сумі - 14972 грн. 05 коп. ( 5% ).
Відповідно п.5 ч.1 ст.198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду, суд апеляційної інстанції має право, визнати постанову суду нечинною і закрити провадження у справі.
В ст.203 КАС України передбачено, що постанова або ухвала суду першої інстанції скасовується в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається з підстав, встановлених відповідно статтями 155 і 157 цього Кодексу.
Якщо судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване судове рішення, а обставини, які стали підставою для закриття провадження у справі, виникли після його ухвалення, суд апеляційної інстанції визнає таке рішення нечинним і закриває провадження у справі.
Пунктом 3 частини 1 статті 157 КАС України визначено, що суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається (ч.3 ст.157 КАС України).
Наслідки закриття провадження в справі сторонам роз'яснені.
З огляду на вказане, суд апеляційної інстанції вважає за можливе задовольнити клопотання сторін про закриття провадження в справі у зв'язку з досягненням податкового компромісу, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 січня 2012 року визнати нечинною та закрити провадження в справі.
Керуючись ст.ст. ст.157, ст.203, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд,-
У Х В А Л И В :
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька Основа» та державної податкової інспекції в Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС, в даний час Головного управління ДФС у Львівській області про закриття провадження у справі в зв'язку із досягненням примирення і застосування податкового компромісу - задоволити.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25 березня 2013 року по справі № 813/402/13-а за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Галицька Основа» до державної податкової інспекції в Личаківському районі м. Львова Львівської області ДПС про скасування податкових повідомлень - рішень від 01 серпня 2012 року за № 0002582320/10031 та від 10 жовтня 2012 року за № 0003442320/14332 визнати нечинною, а провадження в справі- закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня виготовлення ухвали в повному обсязі, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя І.М. Обрізко
судді Н.Г. Левицька
В.П. Сапіга
Повний текст виготовлено 02.11.2015 року