КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №823/4945/15
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
09 листопада 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Глущенко Я.Б., перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року у справі за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області про скасування постанови державного виконавця,
В С Т А Н О В И В :
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із указаною постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу.
Перевіривши скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Приписами частини шостої вказаної правової норми передбачено, що до апеляційної скарги додаються її копії та копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також документ про сплату судового збору.
До апеляційної скарги скаржником, крім її копії для відповідача, додано доручення, копії оскаржуваної постанови суду та постанов державного виконавця про відкриття виконавчого провадження і про накладення штрафу (ВП №46137065) (в одному екземплярі). Тобто, апелянтом не надано копій письмових матеріалів, що додані до скарги, для іншої сторони по справі.
Також, скаржником не надано документа про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 1 статті 3 цього Закону судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду апеляційної скарги на судове рішення.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 цього Закону (тут і далі – в редакції Закону, яка діє з 01 вересня 2015 року) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду справляється судовий збір на рівні 110% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону, чинній на час звернення до суду) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру підлягав сплаті судовий збір у розмірі 2% майнових вимог, але не менше 1,5 та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, а немайнового – 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Апелянтом оскаржувається судове рішення, яким відмовлено у задоволенні його вимоги про скасування постанови про накладення на нього штрафу у розмірі 680,00 грн. Відтак, судовий збір підлягає сплаті за ставкою, встановленою для подання позову майнового характеру.
Частиною першою статті 4 Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Таким чином, за подання апеляційної скарги на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року підлягає сплаті судовий збір у розмірі 110% від 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 2009,70 грн (1218 * 1,5 * 1,1).
Доказів сплати судового збору в указаному розмірі апелянтом не надано.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір» (в редакції, чинній на час звернення до суду) органи праці та соціального захисту населення звільнялися від сплати судового збору лише за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством. Тобто, у разі подання апеляційної скарги на судове рішення, яким вирішено позов щодо оскарження постанови державного виконавця про накладення штрафу за невиконання судового рішення, пільги, передбачені приведеною нормою, не застосовуються.
Отже, апеляційна скарга не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, і підстав для звільнення скаржника від сплати судового збору не вбачається.
Таким чином, апеляційне провадження не може бути відкрите до отримання копій доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів для відповідача і документа, що підтверджує сплату судового збору.
За приписами частини третьої статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Управління соціального захисту населення Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 17 вересня 2015 року – залишити без руху.
Зобов’язати апелянта в строк до 03 грудня 2015 року усунути недоліки апеляційної скарги шляхом надання суду копій доданих до неї письмових матеріалів для відповідача і оригінала документа про сплату судового збору у розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», за наступними реквізитами:
р/р 31211206781007, отримувач УДКСУ у Печерському р-ні м. Києва, банк отримувача ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ 38004897, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, символ звітності 206.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Глущенко Я.Б.