ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 листопада 2015 року м. Київ № 826/24904/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кротюк О.В., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві
до
Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Деснянського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві
про
визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 106 КАС України встановлено вимоги до позовної заяви. Зокрема, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд встановив, що позивачем не виконано вимоги ст.106 КАС України, оскільки до матеріалів подання не долучено документу про сплату судового збору.
01.09.2015 набули чинності зміни внесені до Закону України «Про судовий збір» 8 липня 2011 року N 3674-VI (далі – Закон N 3674-VI).
Так, статтею 4 вказаного закону встановлено, що при поданні адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 розміру мінімальної заробітної плати - 1 218, 00 грн.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, Державною податковою інспекцією у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві 23 позовні вимоги немайнового характеру. Таким чином, сума судового збору, яка підлягає сплаті становить - 2 436, 00 грн.
При цьому, суд відхиляє клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору з огляду на наступне.
Суд вважає вказане клопотання необґрунтованим, оскільки покликання на те, що останній є бюджетною установою та на відсутність можливості до кінця року внести зміни до кошторису позивача не є поважною обставиною для державного органу щодо відстрочення сплати судового збору, проте такі підстави створюють нерівне відношення закону в частині сплати судового збору щодо інших позивачів, які не є суб’єктами владних повноважень, що не відповідає зокрема положенням ст.13 Конституції України згідно якої «Усі суб'єкти права власності рівні перед законом». Окрім того, слід наголосити, що позивач не був позбавлений можливості завчасно ініціювати процедуру внесення змін в свої поточні бюджетні кошториси у зв’язку із змінами відповідного закону про судовий збір, які набрали чинності з 01.09.15.
При цьому, суд наголошує, що пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року № 484-VIII передбачено Кабінету Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Додатково суд звертає увагу позивача, що відповідно до статті 53 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців дії або бездіяльність державного реєстратора, посадових осіб органів доходів і зборів, Пенсійного фонду України можуть бути оскаржені до суду у порядку, встановленому законом.
Зазначені недоліки можуть бути виправлені шляхом внесення доповнень до позовної заяви:
- із наданням оригіналу платіжного документу про сплату судового збору у розмірі встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за розгляд Окружним адміністративним судом міста Києва з обов"язковим долученнням довідки органів, що здійснюють контроль за справлянням судового збору згідно Постанови КМУ №106 від 16.02.2011 року.
- із наданням уточнення позовних вимог в частині відповідача (до кого звернені позовні вимоги).
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Державній податковій інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві у задоволені клопотання про звільнення від сплати судового збору.
2.Залишити позовну заяву Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві без руху.
3. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня набрання ухвалою законної сили для усунення недоліків позовної заяви.
4.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України та набирає законної сили у порядку та строки, встановлені статтею 254 КАС України.
Суддя О.В. Кротюк