Ухвала суду № 53323810, 09.11.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.11.2015
Номер справи
2а-12524/11/1370
Номер документу
53323810
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

У Х В А Л А

про заміну сторони виконавчого провадження

09 листопада 2015 року 2а-12524/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лейко-Журомської М.В.,

секретар судового засідання Жовковської Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державної архітектурно будівельної інспекції України про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 2а-12524/11/1370 за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про стягнення коштів,

в с т а н о в и в:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 16 грудня 2011 року у справі № 2а-12524/11/1370, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду 11 серпня 2015 року, з Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (м.Львів, пл. Ринок, 1,) стягнуто в користь державного бюджету України (Шевченківський район м. Львова р/р 31115106700007 в ГУДК у Львівській області, МФО 825014, ЄДРПО 22389441) штраф у розмірі 198 030,00 грн. (сто дев’яносто вісім тисяч тридцять гривень).

26 серпня 2015 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі № 2а-12524/11/1370 в якому вказано , що стягувачем є Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області.

Державна архітектурно-будівельна інспекції України звернулася до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження. Заява обґрунтована тим, що за час розгляду справи відбулися зміни у функціонуванні територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції України. В результаті таких змін правонаступником стягувача є Державна архітектурно-будівельна інспекція України. У зв’язку з цим просить замінити сторону у виконавчому провадженні, зазначивши стягувачем Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

В судове засідання сторони не з’явились, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

Згідно з частиною 1 статті 41 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до частини 1 статті 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Згідно з частиною 2 цієї статті суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Частиною 5 статті 8 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 23.04.2014 року №150 та від 14.07.2014 року №294 Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області перебуває у стані припинення, правонаступником якої на час звернення з даною заявою є Державна архітектурно-будівельна інспекція України, територіальним органом якої є утворений як структурний підрозділ апарату Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Львівській області.

При цьому згідно з вказаною постановою ДАБІ України доручено забезпечити здійснення її територіальними органами, що ліквідуються, функцій та повноважень, покладених на ці органи, до утворення її територіальних органів як структурних підрозділів апарату ДАБІ в АРК, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до повідомлення №1 від 15.01.2015р. про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 15.01.2015р. внесено запис №14141110009025725 про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області.

Згідно із п.1 Положення про Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції у Львівській області, затвердженого наказом Державної архітектурно – будівельної інспекції від 01.10.2014р. №229, вказаний Департамент є територіальним органом – структурним підрозділом апарату Державної архітектурно – будівельної інспекції України.

Як передбачено пп. 15 п. 6 вказаного положення Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції у Львівській області для виконання покладених на нього завдань має право здійснювати представництво інтересів Державної архітектурно – будівельної інспекції України в судах відповідно до наданих повноважень, які визначаються в довіреності.

Таким чином, як випливає з аналізу вказаних положень Департамент Державної архітектурно – будівельної інспекції у Львівській області немає достатнього обсягу адміністративної процесуальної правосуб’єктності в розумінні ст. 48 КАС України, а тому не може виступати як сторона в адміністративній справі та відповідно набувати статусу стягувача. З огляду на це, правонаступником у цих відносинах виступає Державна архітектурно – будівельна інспекція України.

Відповідно до ч.2 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №845 від 03.08.2011 року “Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників” (надалі Порядок №845) боржником є визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах казначейства. Стягувачами згідно з положеннями зазначеної постанови є фізичні та юридичні особи, на користь яких прийняті рішення про стягнення коштів.

Пунктом 3 вказаного вище Порядку №845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами казначейства у порядку черговості надходження таких документів (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Міністерства фінансів України, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

З наведених положень випливає висновок, що виконання рішень суду про стягнення коштів з місцевих бюджетів, здійснює Державна казначейська служба на підставі, зокрема, виконавчого листа, проте, виконавче провадження за такими виконавчими листами не відкривається.

Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку, що існують достатні правові підстави для заміни сторони стягувача - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

у х в а л и в:

заяву задовольнити.

Замінити сторону вказану у виконавчому листі № 2а-12524/11/1370, виданому Львівським окружним адміністративним судом 26 серпня 2015 року, за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Управління культури департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про стягнення коштів в розмірі 198 030,00 грн. з Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області на Державну архітектурно-будівельну інспекцію України (код ЄДРПОУ 37471912, юридична адреса- м.Київ,бульвар Лесі Українки, 26).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя М.В. Лейко-Журомська