ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 листопада 2015 року Справа № 813/6041/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як Оксана Орестівна, ознайомившись з позовною заявою Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області до ТзОВ "Компанія "Галнафтоінвест" про стягнення податкового боргу ,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла позовна заява від Державної податкової інспекції у Галицькому районі м.Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області до ТзОВ "Компанія "Галнафтоінвест" про стягнення податкового боргу.
Відповідно до вимог статті 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, обєкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 року № 3674-VI з подальшими змінами та доповненнями внесеними з 01.09.2015 року (далі Закон № 3674-VI).
Згідно з вимогами абз. 1 ч. 1 ст. 3 Закону N 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством. Розмір судового збору визначається відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Як слідує з ч.ч. 1 - 2 ст. 9 названого Закону, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як видно з подання, воно містить вимоги майнового характеру (стягнення податкового боргу), проте, Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до подання не додано підтвердження сплати судового збору та зарахування його до спеціального фонду Державного бюджету України.
Разом з позовною заявою Державною податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області подано клопотання про відстрочення сплати судового збору у зв’язку з відсутністю фінансування для сплати судового збору.
Варто також зауважити, що позивачем не подано суду жодних доказів на підтвердження неможливості сплати судового збору. Посилання на відсутність бюджетного фінансування видатків позивача для сплати судового збору, дає підстави суду прийти до висновку, що у випадку відстрочки сплати судового збору такий залишиться несплаченим і до прийняття судом рішення у справі. З врахуванням наведеного, суд не знаходить підстав для надання позивачу відстрочки для сплати судового збору.
Згідно із ч.1 ст.8 Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рік у 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 грн.
Реквізити сплати судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Залізничному районі м.Львова, код за ЄДРПОУ 38007594, банк отримувача ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, рахунок отримувача 31217206784003, ККДБ 22030001.
Таким чином враховуючи вищенаведене позивачу слід надати квитанцію про сплату судового збору за позовні вимоги майнового характеру відповідно до ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» .
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, враховуючи виявлені недоліки, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу встановити строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 27 листопада 2015 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.
Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Суддя Карп'як Оксана Орестівна