УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 листопада 2015 року Справа № 803/3693/15
Суддя Волинського окружного адміністративного суду Лозовський О.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Волинської області про визнання протиправними та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 10.02.2015 ВП №4489698 та постанови про відкриття виконавчого провадження від 29.04.2015 ВП №47384837,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Волинської області про визнання протиправними та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 10.02.2015 ВП №4489698 та постанови про відкриття виконавчого провадження від 29.04.2015 ВП №47384837.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру фізичною особою - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати; адміністративного позову немайнового характеру - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 28.12.2014 року №80-VIII (з наступними змінами та доповненнями) з 01.01.2015 встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218,00 грн.
Частиною третьою статті 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як слідує із тексту позовної заяви, вона одночасно містить дві вимоги майнового і немайнового характеру, відтак, позивач за подання даного адміністративного позову повинен був сплатити судовий збір в загальному розмірі 974,00 грн. (487,20 грн. х 2 = 974,40 грн.).
Судовий збір сплачується за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку Волинської області 22030001; розрахунковий рахунок отримувача - 31218206784002; МФО - 803014; банк ГУДКСУ у Волинській області; код ЄДРПОУ 38009628 з зазначенням надпису призначення платежу «Судовий збір за позовом _____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Волинський окружним адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35123898.
Проте, в порушення вимог частини третьої статті 106 КАС України, частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», документ про сплату судового збору позивачем до позовної заяви не доданий.
Разом з тим, відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Як вбачається з позовної заяви, оскаржувані постанови про стягнення з боржника виконавчого збору та постанови про відкриття виконавчого провадження прийняті відповідачем 10.02.2015 та 29.04.2015 відповідно, в той час, як адміністративний позов поданий лише 05.11.2015 (згідно поштового штемпеля).
В порушення вимог частини 2 статті 106 КАС України даної статті, в позовній заяві відсутні докази отримання позивачем оскаржуваних постанов саме 26.10.2015.
Зазначені недоліки позовної заяви позбавляють суддю можливості виконати вимоги пункту 5 частини 1 статті 107 КАС України, тобто зясувати, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, її слід залишити без руху, надавши позивачу строк, достатній для усунення недоліків до 23.11.2015. Позивачу у цей строк слід усунути зазначені недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору у розмірі 974,40 грн. та подання до суду оригіналу платіжного документа, а також належних доказів щодо отримання оскаржуваних постанов.
Керуючись статтею 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції Волинської області про визнання протиправними та скасування постанови про стягнення з боржника виконавчого збору від 10.02.2015 ВП №4489698 та постанови про відкриття виконавчого провадження від 29.04.2015 ВП №47384837 залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 23 листопада 2015 року.
Розяснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.А. Лозовський