ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2015 р. Справа № 804/9765/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Сидоренка Д.В., при секретарі Гуцал А.В., розглянувши за участю представників:
позивача ОСОБА_1, довіреність №5222/05-15 від 01.07.2015 р.
відповідача ОСОБА_2, довіреність № 891/1 від 19.12.2014р.
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області,
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стиль Д»,
про застосування заходів реагування.
Обставини справи: Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області звернулася з позовом до ТОВ «Стиль Д» про:
-застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації
приміщень ТОВ «Стиль Д» за адресою: Дніпропетровська область, м.Нікополь,
пр.Трубників, 25 до повного усунення порушень;
-заборону ТОВ «Стиль Д» експлуатацію приміщень за адресою: Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, 35 до повного усунення порушень;
-зобовязання Тов «Стиль Д» зупинити експлуатацію приміщень за адресою:
Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, 35 до повного усунення
порушень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що плановим заходом ТОВ «Стиль Д» виявлено порушення вимог пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, що унеможливлює експлуатацію комплексу будівель, розташованих за адресою: Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, 35, до повного усунення виявлених порушень.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх у повному обсязі. В обґрунтування позову до суду надав додаткові письмові пояснення щодо віднесення субєктів господарювання, які провадять діяльність у приміщеннях двоповерхової нежитлової будівлі за адресою: м.Нікополь, проспект Трубників, 25, до субєктів господарювання з високим ступенем ризику, як такі, що провадять діяльність у приміщеннях обєктів, на яких передбачено перебування 100 або більше осіб.
Відповідач проти задоволення позову заперечував. У запереченнях на адміністративний позов зазначив, що з правом звернення до адміністративного суду з позовом щодо застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації наділений центральний орган виконавчої влади, який здійснює повноваження у сфері техногенної та пожежної безпеки, та згідно законодавства не має права передати такі повноваження своїм територіальним управлінням. Крім того зазначає, що товариство не відноситься до субєктів господарювання з високим або середнім ступенем ризику, у звязку з чим безпідставно збільшено періодичність проведення перевірок, а також посилається на не направлення приписів про усунення порушень.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, затверджені постановою КМ України №306 від 29.02.2012р. критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері техногенної та пожежної безпеки, є, зокрема кількість осіб, які перебувають на обєкті (визначається відповідно до ДCTУ-Н Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності обєктів будівництва»).
До субєктів господарювання з високим ступенем ризику відносяться субєкти, зокрема обєктів, на яких передбачено перебування 100 або більше осіб (пп.1 п.3).
Відповідно до п.5.1 ДCTУ-Н Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності обєктів будівництва» для обєктів будівництва невиробничого призначення кількість осіб, для яких враховується можлива небезпека визначається таким чином, зокрема у громадських будинках кількість постійно (N1) та тимчасово перебуваючи (N2) людей визначається згідно з положеннями будівельних норм та відповідні типи будинків.
Згідно п.8.2 розділу 8 «Пожежна безпека» ДБН В.2.2-23:2009 Будинки і споруди Підприємства торгівлі, для розрахунку шляхів евакуації кількість покупців, що одночасно перебувають в торговельній залі, слід визначати із розрахунку на одну людину (включаючи площу, зайняту обладнанням):
-для магазинів - 3,0 м2 площі торговельної зали в містах та селищах; 2,0 м2 - у
сільських поселеннях;
- для ринків - 1,6 м2 площі торговельної зали ринкової торгівлі.
Згідно експлікації приміщень 2-го поверху до Технічного паспорту на виробничий будинок по пр.Трубників, 25, площа торгової зали магазину становить 589,30 кв.м., у звязку з чим відповідач відноситься до субєктів господарювання з високим степенем ризику.
У період з 20.07.2015 р. по 24.07.2015р. інспектором відділу АПЗБ ЦЗД ГУ ДСНС України в області капітаном служби цивільного захисту ОСОБА_3 відповідно до наказу №3 від 25.06.2015р. та посвідчення на проведення перевірки №95 від 20.07.2015р. проведено планову перевірку магазину «Простор» №541 ТОВ «Стиль Д» за адресою: Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, 25, за результатами якої складено акт №43 від 24.07.2015р.
Перевіркою виявлено, зокрема, наступні порушення вимог пожежної та техногенної безпеки:
-не надано декларацію відповідності матеріалів технічної бази субєкта
господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки з позитивним
висновком за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану
підприємства;
-для забезпечення місця знаходження первинних засобів пожежогасіння не встановлено у повному обсязі вказівні знаки на видних місцях на висоті 2 2,5 м. від рівня підлоги;
-переносні вогнегасники не підвищенні на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м. від підлоги до нижнього торця вогнегасника;
-пожежний кран знаходиться у несправному стані;
-не проведено технічне обслуговування пожежного крану-комплекту, а також перевірку на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування;
-не відокремлено приміщення електрощитової протипожежними перешкодами відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека обєктів будівництва»;
-не проведено замір опору ізоляції і перевірку спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання;
-не в повному обсязі проведено технічне обслуговування вогнегасників;
-допускається захаращення шляхів евакуації меблями, обладнанням, різними матеріалами, що перешкоджає вільній евакуації людей на першому та другому поверсі;
-не проведено ідентифікацію обєкта господарської діяльності з метою виявлення в ньому джерел та чинників небезпеки, на підставі яких обєкт визнається потенційно небезпечним (п.7 Положення про паспортизацію потенційно небезпечних обєктів», затвердженого наказом МНС України від 18.12.2000р. №338 к редакції наказу МНС України від 16.08.2005р. №140, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 01.09.2005р. за №970/11250;
-відсутній журнал реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки.
У відповідності до абз.2 ч.1 ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі - Закон) державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Згідно з ч.1 ст.47 Кодексу цивільного захисту України державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту здійснюється за додержанням та виконанням вимог законодавства у сферах техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, за діяльністю аварійно-рятувальних служб, а також у сфері промислової безпеки та гірничого нагляду, поводження з радіоактивними відходами відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», цього Кодексу та інших законодавчих актів.
У відповідності до ч.2 ст.68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Відповідно до ч.1-2 ст.64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб. Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.
На підставі п.1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента України від 16.01.2013 р. №20/2013 Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра оборони України. ДСНС України входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру, а також гідрометеорологічної діяльності.
У відповідності до п.6 вказаного Положення ДСНС України здійснює свої повноваження безпосередньо та через територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міжрегіональні (повноваження яких поширюються на кілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи (у разі їх створення).
Пунктом 1 Положення про Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській, затвердженого наказом ДСНС України від 04.02.2013 р. №3 (у редакції наказу ДСНС України від 08.02.2014р. №80) встановлено, що Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області є територіальним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області, уповноваженим на забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру.
З огляду на зміст листа ДСНС України №03-10655/08 від 20.07.2015р. «Про здійснення державного нагляду (контролю)» посадові особи Головного управління, до повноважень яких відповідно до розподілу обовязків належить питання державного нагляду (контролю) у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки можуть безпосередньо звертатися до адміністративного суду з позовами щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць без довіреності від ДСНС України.
При цьому згідно з п.1, 2 ч.1 ст.70 Кодексу цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.
Відповідно до ч.2 ст.70 Кодексу цивільного захисту України повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Відповідно до ч.7 ст.7 Закону на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.
З аналізу зазначених норм судом встановлено, що підставою для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) з техногенної та пожежної безпеки у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг, є встановлення фактів недотримання (порушення) вимог пожежної безпеки, визначених Кодексом цивільного захисту України, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами, якщо такі порушення створюють загрозу життю та здоров'ю людей.
Відповідно до ч.2 ст.70 Кодексу цивільного захисту України початок роботи новоутворених підприємств, початок використання субєктом господарювання обєктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин) здійснюється субєктом господарювання на підставі поданої декларації відповідності матеріально-технічної бази субєкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (далі - декларація), а для субєктів господарювання з високим ступенем ризику - також за наявності позитивного висновку за результатами оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, обєкта чи приміщення (далі - оцінка протипожежного стану).
Згідно з п.1, 2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 р. №1417 далі за текстом - ППБУ), ці Правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки до будівель, споруд різного призначення та прилеглих до них територій, іншого нерухомого майна, обладнання, устаткування, що експлуатуються, будівельних майданчиків, а також під час проведення робіт з будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту, технічного переоснащення будівель та споруд. Ці Правила є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання, органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування (далі - підприємства), громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах.
Так, за п.п.10 п.2.2, п.3.10, п. 3.17 розділу V, п.1.20, 1.24 розділу ІV, п.2.37 розділу ІІІ ППБУ пожежні кран-комплекти не рідше одного разу на шість місяців підлягають технічному обслуговуванню і перевірці на працездатність шляхом пуску води з реєстрацією результатів перевірки у спеціальному журналі обліку технічного обслуговування. Пожежні кран-комплекти повинні постійно бути справними і доступними для використання.
Для зазначення місцезнаходження первинних засобів пожежогасіння слід установлювати вказівні знаки згідно з ДСТУ ISO 6309:2007 «Протипожежний захист. Знаки безпеки. Форма та колір», ГОСТ 12.4.026-76 «ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности». Знаки повинні бути розміщені на видимих місцях на висоті 2-2,5 м від рівня підлоги як усередині, так і поза приміщеннями (за потреби).
Розміщення та експлуатація вогнегасників повинні здійснюватись згідно з вимогами Типових норм належності вогнегасників, Правил експлуатації вогнегасників, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 02 квітня 2004 року № 152, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2004 року за № 555/9154.
Переносні вогнегасники повинні розміщуватися шляхом навішування на вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від рівня підлоги до нижнього торця вогнегасника і на відстані від дверей, достатній для її повного відчинення та установлювання в пожежні шафи поруч з пожежними кранами, у спеціальні тумби, підставки або на пожежні щити (стенди).
Технічне обслуговування вогнегасників повинно здійснюватися відповідно до Правил експлуатації вогнегасників, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 02 квітня 2004 року № 152, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 29 квітня 2004 року за №555/9154, а також ДСТУ 4297-2004 «Технічне обслуговування вогнегасників. Загальні технічні вимоги».
Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електричних мереж та електроустановок від короткого замикання мають проводитись 1 раз на 2 роки, якщо інші терміни не обумовлені ПТЕ.
Приміщення електрощитових необхідно відділяти протипожежними перешкодами відповідно до вимог ДБН В.1.1-7-2002 «Пожежна безпека обєктів будівництва».
Не допускається захаращувати шляхи евакуації меблями, обладнанням, різними матеріалами.
Відповідно до п.3.1 та 4.5.1 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи №557 від 15.08.2007р., Керівники ПНО або ОПН повинні забезпечити, зокрема проведення ідентифікації та паспортизації відповідно до Положення про паспортизацію потенційно небезпечних об'єктів, затвердженого наказом МНС від 18.12.2000 №338. Усі наймані працівники (далі - персонал) при прийнятті на роботу і за місцем роботи для набуття практичних навиків попередження аварій і ліквідації їх наслідків повинні проходити навчання діям та способам захисту в разі виникнення аварійних ситуацій та аварій, про що у журналі реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки робляться відповідні записи (додаток 3).
Позивач вказує, що подальша експлуатація приміщень ТОВ «Стиль Д» із виявленими порушеннями вимог пожежної та техногенної безпеки створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Так, при не проведенні замірів опору ізоляції силової та освітлювальної електромережі унеможливлює визначення можливості застосування освітлювальної та силової електромережі для безаварійної роботи або роботи в режимі короткого замкнення, яке призводить до виникнення пожежі та впливу небезпечних факторів пожежі (продуктів горіння, чадного газу та підвищення температури). При захаращенні шляхів евакуації сторонніми предметами, може призвести до перешкоджання евакуації людей, затору людського потоку та збільшення часу евакуації. При недотриманні вимог до шляхів евакуації та евакуаційних виходів може призвести до перешкоджання евакуації людей, затору людського потоку та збільшення часу евакуації. При відсутності протипожежних дверей (люків, клапанів, вікон) з нормованою межею вогнестійкості або їх невідповідності можливі втрата цілісності та втрата тепло ізолювальної спроможності даної перешкоди. Що підвищує вплив небезпечних факторів пожежі, унеможливлює евакуацію людей з будівлі та послідуючим отруєнням чадним газом та продуктами горіння. Відсутність протипожежного водопостачання або невідповідність протипожежного водопостачання вимогам чинних будівельних норм та невідповідність технічного стану призводить до унеможливлення гасіння пожежі, допускає розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, та збільшення продуктів горіння, чадного газу та впливу підвищення температур. Відсутність первинних засобів пожежогасіння та не відповідність їхнього технічного стану унеможливить гасіння пожежі на ранній стадії розвитку. Не проведення ідентифікації обєкта господарської діяльності для встановлення наявності або відсутності джерел небезпеки, які можуть ініціювати виникнення надзвичайних ситуацій.
Разом з тим, відповідачем надані «Протокол измерения сопротивления растекания на основных заземлитлях, заземлений магистралей и оборудования» №474 від 07.09.2015р., «Протокол измерения сопротивления изоляции кабельных линий и электрооборудования» №475 від 07.09.2015р., «Протокол проверки полного сопротивления петли «фаза-нуль»№476 від 07.09.2015р.
Відтак виявлені позивачем порушення вимог пожежної безпеки, не усунуті в повній мірі, створюють загрозу життю та здоров'ю людей, які перебувають у приміщенні ТОВ «Стиль Д», а тому наявні підстави для застосування відносно відповідача заходів реагування у сфері державного контролю.
Водночас, позивач просить заборонити ТОВ «Стиль Д» експлуатацію приміщень за адресою: Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, 35 до повного усунення порушень та зобовязати ТОВ «Стиль Д» зупинити експлуатацію приміщень за адресою: Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, 35 до повного усунення порушень.
З огляду на зміст ч.2 ст.70 Кодексу цивільного захисту України заходи реагування вживаються судом у вигляді повного чи часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг. При цьому ні повне, ні часткове зупинення робіт або надання послуг не вимагає від власника приміщення чи суб'єкта господарювання вчинення будь-яких дій задля виконання такого рішення, а навпаки зобов'язує їх утриматися від вчинення дій спрямованих на виконання робіт (надання послуг) зупинених відповідним судовим рішенням.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що підлягає задоволенню позовна вимога в частині застосування відносно ТОВ «Стиль Д» заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення експлуатації приміщень ТОВ «Стиль Д» за адресою: Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, 25, в іншій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до п.10 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про повне або часткове зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо це загрожує життю та/або здоров'ю людей.
Водночас суд зауважує, що згідно з ч.12 ст.183-2 КАС України особа має право подати заяву про скасування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), застосованих судом за результатом розгляду справи, передбаченої пунктом 5 частини першої цієї статті, якщо обставини, які стали підставою для вжиття заходів реагування, перестали існувати або усунуті, що підтверджується відповідними доказами. Така заява подається до адміністративного суду, який прийняв постанову про застосування відповідних заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У судовому засіданні, яке відбулось 12.10.2015 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до вимог ст. 163 КАС України постанова оформлена та підписана 27.10.2015 року.
Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Застосувати відносно ТОВ «Стиль Д» заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) шляхом повного зупинення експлуатації приміщень ТОВ «Стиль Д» за адресою: Дніпропетровська область, м.Нікополь, пр.Трубників, 25.
В задоволенні інших вимог відмовити.
Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.1 ст.256 КАС України
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Суддя ОСОБА_4