Постанова № 53280440, 05.11.2015, Чугуївський міський суд Харківської області

Дата ухвалення
05.11.2015
Номер справи
636/2423/15-а
Номер документу
53280440
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 636/2423/15-ц

Провадження № 2/636/102/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03 листопада 2015 року Чугуївський міський суд Харківської області

у складі: головуючого - судді Гуменного З.І.,

за участю секретаря судового засідання Караулової О.М.,

представника відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Чугуєві адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення комісії,

встановив:

ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звернулися до суду з адміністративним позовом до Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення комісії селищної ради з питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання за протоколом № 01 від 23.03.2015р.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивачі вказали, що вони звернулися до селищної ради з заявою про відключення їхньої квартири від мережі централізованого опалення з метою влаштування індивідуального опалення шляхом встановлення електричних конвекторів у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем. Однак, не отримавши відповіді, ОСОБА_3 19.03.2015р. повторно звернулася до селищної ради з цим саме питанням і просила розглядати заяву в її присутності, заздалегідь повідомивши про час та день проведення засідання комісії. 25.03.2015р. позивачем отримано відповідь, згідно якої її питання щодо відключення від централізованого опалення розглянуто на засіданні комісії з питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання при виконкому селищної ради та відмовлено у наданні дозволу на індивідуальне опалення. 16.04.2015р. при зверненні до селищної ради позивачу видано копію протоколу засідання комісії від 23.03.2015р. щодо розгляду її заяви про відключення квартири від мереж централізованого опалення. Оскільки ОСОБА_3 не була запрошена на засідання комісії, як це передбачено законодавством, позивачі просять визнати рішення сесії від 23.03.2015р. за протоколом № 01 незаконним та скасувати його.

Позивачі у судове засідання не з'явилися, надали заяви про підтримання позовних вимог, в якій просили розглядати справу без їх участі.

Представник відповідача за довіреністю ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про дату розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить реєстр відстеження пересилання поштових відправлень (а.с. 59).

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позов та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

У відповідності до ст. 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 року 393/96- ВР, з наступними змінами та доповненнями, громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

У ч. 1 ст. 3 Закону України «Про звернення громадян», звернення громадян визначено як викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) та скарги.

Згідно з ч. 3 ст. 3 зазначеного закону, заявою є звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян» органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Згідно ч. 3 ст. 15 Закону України «Про звернення громадян», відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про звернення громадян», органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані, зокрема, об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги, письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення.

У відповідності до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх

Судом встановлено, що 11.08.2014р. ОСОБА_3 звернулася до селищного голови із заявою про надання дозволу на надання відключення від мереж ЦО та ГВП квартири АДРЕСА_1, власниками якої є ОСОБА_3 та ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину від 05.072005р. серії НОМЕР_1 (а.с. 16) та технічним паспортом на квартиру (а.с. 8, 9), і влаштування індивідуальної автономної системи теплопостачання, у зв'язку зі скрутним матеріальним становищем, однак відповіді не отримала.

19.03.2015р. ОСОБА_3 повторно звернулася до селищного голови із заявою про надання дозволу на надання відключення від мереж ЦО та ГВП квартири і влаштування індивідуальної автономної системи теплопостачання, у зв'язку з неможливістю сплати за послуги теплопостачання, які надає ХОКГ «ДРНП», оскільки вона є пенсіонером і на її утриманні перебуває донька, яка є матір'ю одиначкою, та онука (а.с. 14). До цієї заяви була додана заява ОСОБА_4 про бажання відключення квартири від мереж ЦО та відсутність заперечень сусідів будинку, де проживає ОСОБА_4, щодо відключення квартири (а.с. 15).

25.03.2015р. за вих. № 02-15/д-164 Чкаловська селищна рада, Чугуївського району, Харківської області повідомила позивача про розгляд її звернення щодо відключення від централізованого опалення на засіданні комісії з питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого постачання і відмову у наданні дозволу на індивідуальне відключення її квартири (а.с. 30).

16.04.2015р. позивачем отримана копія протоколу засідання комісії з питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО та ГВП № 1 від 23.03.2015р., згідно якого ОСОБА_3 відмовлено у задоволені заяви про надання дозволу на відключення від мережі централізованого опалення її квартири (а.с. 6, 7).

Тобто 23.03.2015р. у межах строку, визначеного ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», заява позивача була розглянута та надана відповідь.

Як встановлено в ході судового розгляду, позивач в усній формі просила розглядати її заяву в її присутності, що не заперечується представником відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про звернення громадян», громадянин, який звернувся із заявою чи скаргою до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, засобів масової інформації, посадових осіб, має право: особисто викласти аргументи особі, що перевіряла заяву чи скаргу, та брати участь у перевірці поданої скарги чи заяви і бути присутнім при розгляді заяви чи скарги.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України «Про звернення громадян», органи державної влади і місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, об'єднання громадян, засоби масової інформації, їх керівники та інші посадові особи в межах своїх повноважень зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги і на прохання громадянина запрошувати його на засідання відповідного органу, що розглядає його заяву чи скаргу.

Таким чином, комісією з питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого постачання порушено право позивача особисто викласти аргументи при розгляді її заяви, брати участь у перевірці поданої заяви і бути присутньою при розгляді заяви.

Аналізуючи обставини справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог позивачів, оскільки розгляд заяви позивача комісією селищної ради проведено з порушенням Закону України «Про звернення громадян» і вважає, що рішення засідання комісії з питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого постачання оформлене протоколом № 1 від 23.03.2015р. про відмову ОСОБА_4 у задоволені заяви надання дозволу на надання відключення від мереж ЦО та ГВП квартири є не правомірним, таким що не відповідає чинному законодавству, порушує права позивачів та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 4-6, 8, 10, 94, 158-163, 184-186 КАС України, суд -

постановив:

Позов ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення комісії - задовольнити.

Визнати рішення комісії з питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання Чкаловського селищної ради, Чугуївського району, Харківської області, оформлене протоколом № 01 від 23.03.2015р року - незаконним та скасувати його.

Стягнути з Чкаловської селищної ради Чугуївського району Харківської області, юридична адреса: вул. Леніна, буд. 1, смт. Чкаловське, Чугуївського району, Харківської області, код ЄДРПОУ 04397738, на користь ОСОБА_2 судовий збір в сумі 73 (сімдесят три) грн. 08 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Чугуївський міський суд Харківської області протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя -