Рішення № 53272853, 09.11.2015, Господарський суд Волинської області

Дата ухвалення
09.11.2015
Номер справи
903/394/15
Номер документу
53272853
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

04 листопада 2015 р. Справа № 903/394/15

за позовом виконавчого комітету Ковельської міської ради, м. Ковель, Волинська область

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Ковель, Волинська область

про демонтаж тимчасової споруди

Суддя Вороняк А.С.

Секретар судового засідання Чорний С.О.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_2, довіреність №236 від 31.12.2014р.;

від відповідача: н/з.

Відповідно до ст.20 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) розяснено право відводу судді. Відводу судді не заявлено. На підставі ст.22 ГПК України розяснено процесуальні права та обовязки сторін.

Клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу від учасників судового процесу не поступало.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: виконавчий комітет Ковельської міської ради звернулося з позовом з врахуванням заяви про зміну предмету позову №99 від 23.04.2015р. до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про демонтаж тимчасової споруди, а саме: павільйону 6,0х5,0 м (магазин Козацькі забави), що розташований за адресою Волинська область, м. Ковель, вул. Фестивальна та стягнення судових витрат по справі.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 09.04.2015р. за вказаним позовом було порушено провадження, а справу призначено до розгляду на 22.04.2015р. та зобов'язано сторони надати суду ряд документів, необхідних для об'єктивного розгляду справи по суті.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 22.04.2015р. розгляд справи відкладено на 13.05.2015р. через незявлення представника відповідача в судове засідання, необхідність зясування всіх істотних обставин справи, виклик працівника (уповноваженого представника) Ремонтно житлово-комунального підприємства №2, повторного витребування доказів та наданням нових доказів.

В судовому засіданні 13.05.2015р. було оголошено перерву до 20.05.2015р. для витребування нових доказів.

В судовому засіданні 20.05.2015р. було оголошено перерву до 08.06.2015р. для витребування нових доказів.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 08.06.2015р. провадження у справі №903/394/15 зупинено до набрання рішенням Ковельського міськрайонного суду у справі 159/2354/15-а за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ковельської міської ради про скасування рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради №422 від 11.12.2014р. Про звільнення самочинно зайнятих земельних ділянок та демонтаж тимчасових споруд законної сили.

Ухвалою господарського суду Волинської області від 21.10.2015р. провадження у справі №903/394/15 поновлено, а розгляд справи призначено на 04.11.2015р..

04.11.2015р. через канцелярію суду від представника позивача поступив супровідний лист №269 від 27.10.2015р. з додатком.

В судовому засіданні 04.11.2015р. представник позивача подав клопотання, згідно якого на виконання вимог ухвали суду від 21.10.2015р. надає належним чином завірену копію ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2015р. у справі №876/6524/15.

В судовому засіданні 04.11.2015р. представник позивача усно заперечив з приводу заявленого адвокатом відповідача клопотання про припинення провадження у справі, що викладене у додаткових поясненнях від 08.06.2015р. (а.с.152, 154), оскільки дане клопотання є безпідставним.

В судовому засіданні 04.11.2015р. суд розглянувши клопотання адвоката відповідача про припинення провадження у справі, яке обґрунтовано тим, що позов не стосується господарських відносин між позивачем та відповідачем, тому даний спір не підсудний господарському суду, вирішив відхилити його, як безпідставне з підстав наведених у мотивувальній частині рішення.

В судовому засіданні 04.11.2015р. представник позивача позовні вимоги викладені в заяві про зміну предмета позову №99 від 23.04.2015р. підтримав, позовні вимоги просить задовольнити.

Відповідач в судове засідання 04.11.2015р. не зявилась, компетентного представника не направила, проте була належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи, що стверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №4500401175080.

Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог ст.87 ГПК України.

На підставі викладеного суд вважає, що вжив усіх необхідних заходів для повідомлення відповідача про час слухання справи, та з урахуванням вимог ст.69 ГПК України справу розглянуто за наявними матеріалами відповідно до ст.75 ГПК України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

встановив:

фізична особа-підприємець ОСОБА_1 згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснює підприємницьку діяльність, зокрема роздрібну торгівлю напоями в спеціалізованих магазинах (а.с.28). Дата державної реєстрації 16.04.1998р..

Саме відповідач ФОП ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність за адресою Волинська обл., м.Ковель, вул.Фестивальна, в павільйоні 6х5 м. (магазин Козацькі забави), що підтверджується угодою купівлі-продажу від 20.11.2001р. (а.с.153), актом обстеження тимчасової споруди від 14.05.2015р. (а.с.126) та не заперечується самим відповідачем.

Земельна ділянка по вул.Фестивальній, м.Ковель, Волинської області неодноразово передавалась Ковельською міською радою Волинської області в тимчасове користування на умовах оренди РЖКП №2. Зокрема рішенням Ковельської міської ради Волинської області №19/4 від 27.06.2000р. про надання земельних ділянок в тимчасове користування на умовах оренди для встановлення торгових кіосків, павільйонів, вирішено надати в тимчасове користування на умовах оренди РЖКП №2 земельну ділянку терміном на 1 рік, для влаштування тимчасових торгових площадок, площею 380 кв.м. по вул.Фестивальній, м.Ковель (а.с.114).

27.07.2000р. між Ковельською міською радою Волинської області (Орендодавець) та РЖКГ №2(Орендар) укладено договір оренди земельної ділянки (зареєстрований в книзі Державної реєстрації договорів оренди земельних ділянок за №66) (а.с.115-116). Згідно п.1.1 даного Договору, Орендодавець на підставі рішення Ковельської міської ради №19/4 від 27.06.2000р. надає в оренду, а Орендар приймає у строкове платне володіння і користування земельну ділянку, розміщену на землях, що знаходяться у віддані Ковельської міської ради, а саме: площею 380 кв.м., вул. Фестивальна, м.Ковель.

Рішенням Ковельської міської ради Волинської області №25/8 від 04.07.2001р. про поновлення договорів оренди земельних ділянок, вирішено продовжити договір оренди земельної ділянки зокрема з РЖКП №2, площею 650 кв.м. по вул.Фестивальній, терміном на 1 рік (а.с.123). На виконання рішення №25/8 від 04.07.2001р. між Ковельською міською радою Волинської області та РЖКГ №2 укладено договір оренди земельної ділянки від 20.07.2001р. (зареєстрований в реєстрі за №3434) (а.с.124).

Рішенням Ковельської міської ради Волинської області №19/11 від 24.06.2004р. про надання земельних ділянок підприємствам, організаціям та підприємцям, вирішено надати РЖКП №2 в тимчасове користування на умовах оренди терміном до проведення конкурсу по реконструкції та благоустрою ринків земельну ділянку площею 650 кв.м. по вул.Фестивальній, м.Ковель (а.с.83-85).

01.01.2011р. між РЖКП №2 (далі - Орендодавець) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (далі - Орендар) укладено угоду №6 суборенди земельної ділянки на торгових площадках РЖКП-2 (далі-Угода)(а.с.50).

Згідно ст. 125 ЗК України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Суд критично оцінює дану Угоду, оскільки вона не зареєстрована згідно чинного законодавства, чим порушено ст.125 ЗК України.

21.06.2011р. постановою міжвідомчої наради постановлено міській раді м. Ковеля протягом липня-вересня 2011р. вжити заходів, щодо перенесення малих архітектурних форм, які розміщені з порушенням Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів правил користування ними та охорони по вулиці Фестивальній (а.с. 9).

Згідно витягу з рішення Ковельської міської ради Волинської області №12/20 від 28.07.2011р. про припинення права користування земельними ділянками, було вирішено припинити право користування РЖКП №2 земельною ділянкою площею 650 кв.м. по вул.Фестивальна, м.Ковель на підставі клопотання підприємства (а.с.86).

З письмових пояснень РЖКП №2 встановлено, про те, що ФОП ОСОБА_1 повідомлялась про дострокове припинення дії угоди №6, у звязку з цим було припинено щомісячне нарахування оплати останній(а.с.81-82).

Докази оплати (платіжні доручення), що надані відповідачем (а.с.51-68) до уваги судом не приймаються, оскільки в платіжних дорученнях відсутнє посилання в призначені платежу про оплату саме за орендне користування земельною ділянкою площею 62,50 кв.м. по вул.Фестивальна, м.Ковель, згідно умов угоди №6.

18.06.2012р. рішенням ВДАІ Ковельського МВ УМВС України у Волинській області № 940 ФОП ОСОБА_1 в погодженні розташування тимчасових споруд торгівельного призначення для здійснення підприємницької діяльності в м. Ковель по вул. Фестивальна відмовлено, так як торгові павільйони № 7, 8 розміщені з порушенням п. 3.7.4. Державного Стандарту України та п. 27, п. 35 Постанови КМУ Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони № 198 від 30.03.1994 року (ближче ніж 5 метрів до краю проїжджої частини; ближче 50 метрів до перехрещень вулиць та пішохідних переходів; ближче ніж 100 метрів від залізничних переїздів) (а.с. 10).

Листом Державної інспекції сільського господарства у Волинській області №01-14/1177 від 27.05.2013р., встановлено, що підприємець ОСОБА_1 використовує земельну ділянку площею 60,52 кв.м. для розміщення і обслуговування торгового павільйону в м.Ковелі по вул.Фестивальна (навпроти магазину «Хрещатик»). Підприємцю ОСОБА_1 видано припис від 21.05.2013р. №000084 про усунення порушень земельного законодавства(а.с.11). Відповідні положення також викладені в акті перевірки дотримання земельного законодавства №000350 від 10.07.2014р. Державної інспекції сільського господарства у Волинській області. (а.с.20). Державним інспектором ДІСГ у Волинській області 10.07.2014р. винесено та вручено ОСОБА_1 припис №000224 (а.с.21) в якому, зобовязано останню вжити заходів по усуненню виявленого порушення земельного законодавства щодо користування земельною ділянкою без документів, що посвідчують право власності чи користування термін виконання до 10.08.2014р..

Згідно листа Ковельського МВ УМВС України у Волинській області № 4594 від 06.11.2013р., працівниками ВДАІ Ковельського МВ спільно з працівниками ККП «Добробут» проведене обстеження по вул.Фестивальна, м. Ковель на предмет встановлення законності розміщення та експлуатації тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності та встановлено, що на перехресті вул. Фестивальна - ОСОБА_3 торговий павільйон «Козацькі Забави» приватного підприємця ОСОБА_1 знаходиться без узгодження з ВДАІ та з порушенням п.п. 26, 36 Постанови КМУ №198 від 30.03.1994р. «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони» (а.с.12-13).

27.11.2013р. в поданні прокуратури Волинської області Ковельської міжрайонної прокуратури №87-5795 вих.13 вказано ініціювати в судовому порядку демонтаж тимчасових споруд для введення підприємницької діяльності, розміщених на перехресті вулиць Фестивальна, ОСОБА_3, що у м.Ковелі, які експлуатуються без дозвільних документів. (а.с.15-17).

Листом відділу містобудування та архітектури виконавчого комітет Ковельської міської ради від 08.11.2013р. № 22.27/969 рекомендовано гр. ОСОБА_1 до 10.12.2013р. провести роботи по демонтажу тимчасової торгової споруди по вул. Фестивальній, м.Ковель (а.с.14).

Як вбачається, із листа Ковельської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області Про надання інформації від 30.12.2013р. №1607/15-12 в період з 2011 року по 2013 рік не сплачувалась орендна плата за використання земельної ділянки у м.Ковелі по вул. Фестивальна (для розміщення та обслуговування тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності, а саме ПП ОСОБА_1 (а.с. 18). Також у даному листі зазначено, що орендна плата за земельну ділянку по вул. Фестивальна, м.Ковель Ковельським РЖКП № 2 за період з 2011 року по 2013 рік не нараховувалась.

08.10.2014 року під час проведення обстеження працівниками відділу містобудування та архітектури виконавчого комітету Ковельської міської ради перехрестя вул. Фестивальної та вул. Ярослава Мудрого в м.Ковель, виявлено факт самочинно встановлення ОСОБА_1 тимчасової торгової споруди - павільйону 6,0 X 5,0 м по вул. Фестивальній (магазин «Козацькі забави»), чим порушено вимоги п. 3.5.6., 3.5.7. «Правил благоустрою забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території м. Ковеля», затверджених рішенням Ковельської міської ради № 32/10 від 20.12.2012 року та вчинила правопорушення передбачене ст. 152 КУпАП(а.с.19).

12.11.2014р. працівниками ВДАІ м.Ковель було складено протокол про адміністративне правопорушення серія АП1 № 750793 на гр. ОСОБА_1, яка по вул. Фестивальній встановила тимчасовий торговий павільйон без погодження з ДАІ, чим порушила вимоги п. 32.1 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 2 ст. 140 КУпАП. (а.с. 22).

19.11.2014 року адміністративна комісія при виконавчому комітеті Ковельської міської ради прийняла постанову № 56 по справі про адміністративні правопорушення, якою притягнула гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП, та наклала на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 грн.

Фізична особа ОСОБА_1 оскаржила постанову про адміністративне правопорушення № 56 до Ковельського міськрайонного суду Волинської області. Постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 26.12.2014р. у справі №159/7552/14-а у задоволенні адміністративного позову відмовлено(а.с.44-47).

Виконавчим комітетом Ковельської міської ради 11.12.2014р. було прийнято рішення № 422, відповідно до якого зобовязано відповідачку, яка проживає ІНФОРМАЦІЯ_1 до 11.01.2015р. звільнити самочинно зайняту земельну ділянку по вул. Фестивальній в м. Ковелі та провести демонтаж тимчасової торгової споруди (а.с.23-24).

Дане рішення було направлене відповідачу супровідним листом №22.27/1116 від 15.12.2014р. на адресу: вул.Міцкевича, 51, м. Ковель, Волинська обл., рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення з штрихкодовою ідентифікацією Р 4500805752383 та отримано останньою 20.12.2014р. (а.с.26).

Відповідач ФОП ОСОБА_1 оскаржила рішення Виконавчого комітету Ковельської міської ради від 11.12.2014р. № 422 до Ковельського міськрайонного суду Волинської області (справа №159/2354/15-а).

Постановою Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 29.05.2015р. у справі №159/2354/15-а у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ковельської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Ковельської міської ради №422 від 11.12.2014р. «Про звільнення самочинно зайнятих земельних ділянок та демонтаж тимчасових споруд» в частині зобов'язання позивача звільнити самочинно зайняту земельну ділянку по вул.Фестивальній в м.Ковель та провести демонтаж тимчасової торгової споруди, відмовлено повністю. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2015р. у справі №876/6524/15 постанову Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 29 травня 2015 року у справі № 159/2354/15-а залишено без змін.

Згідно п. 3.17.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" у процесі здійснення господарського судочинства з конкретної справи господарські суди керуються судовими рішеннями судів загальної юрисдикції виключно на підставі, у межах та порядку, передбачених статтею 35 ГПК, тобто у встановленні преюдиціальних фактів.

Водночас, відповідачем ФОП ОСОБА_1 вимоги рішення №422 від 11.12.2014 року виконані не були.

Згідно вимог ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, не визнання або оспорювання, як визначено ст. 16 ЦК України.

Способом захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права, припинення дії, яка порушує право, визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб та інші.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» благоустрій населених пунктів - це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Як визначено ст. 144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обовязковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 Закону України Про місцеве самоврядування в Україні рішення міської ради, прийняте в межах наданих їй повноважень, є обовязковим для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднання громадян, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

За частинами 1 та 4 статті 20 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом; рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Відповідно до ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення. Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Згідно п.2.1 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва, та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011р. (далі - Порядок) підставою для розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди. Встановлення тимчасової споруди здійснюється відповідно до паспорта прив'язки, відхилення від паспорта прив'язки тимчасової споруди не допускається (п.2.20, 2.21 Порядку). Розміщення тимчасової споруди самовільно забороняється (п.2.31 Порядку). У разі закінчення строку дії, анулювання паспорта прив'язки, самовільного встановлення тимчасової споруди така тимчасова споруда підлягає демонтажу (п.2.30 Порядку).

Таким чином, закон визначає, що встановлення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності допускається за умови наявності паспорта прив'язки тимчасової споруди, а у разі встановлення тимчасової споруди без такого паспорта прив'язки, остання підлягає демонтажу.

Також Правилами благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території міста Ковеля, затверджені рішенням міської ради № 32/10 від 20.12.2012р. встановлено, що розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності проводиться у відповідності до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіонбуду від 21.10.2011р. № 244 та рішення Ковельської міської ради від 26.05.2011р. №10/37 Про тимчасовий порядок проведення робіт щодо укладання договорів про встановлення особистого строкового сервітуту (зі змінами від 24.11.2011р. №16/25). Пунктами 3.5.7, 3.5.8 передбачено, що самовільно встановлені тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності і спеціальні конструкції зовнішньої реклами, в тому числі і обєкти, дозволи на встановлення яких скасовані після застосування до їх власників штрафних санкцій, підлягають примусовому демонтажу. Примусовий демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і спеціальних конструкції зовнішньої реклами, здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету міської ради.

З приводу клопотання адвоката відповідача, що викладене у додаткових поясненнях по суті заявлених вимог від 08.06.2015р., про припинення провадження у справі, оскільки позов не стосується господарських відносин між позивачем і відповідачем та даний спір не підсудний господарському суду, суд зазначає наступне.

Статтею 12 ГПК України передбачено, що господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів.

Згідно ч. 4 ст. 3 ГК України сферу господарських відносин становлять господарсько-виробничі, організаційно-господарські та внутрішньогосподарські відносини. Під організаційно-господарськими відносинами розуміються відносини, що складаються між суб'єктами господарювання та суб'єктами організаційно-господарських повноважень у процесі управління господарською діяльністю (ч. 6 ст. 3 ГК України).

Відтак, реалізуючи свої повноваження, державні органи або органи місцевого самоврядування можуть вступати з юридичними та фізичними особами у цивільні та господарські правовідносини і у таких відносинах держава або територіальні громади є рівними учасниками з іншими юридичними та фізичними особами.

Згідно п. 3.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011р. № 10 «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам» господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов:

участь у спорі суб'єкта господарювання;

наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин;

наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом;

відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №20349985 (а.с.27) Виконавчий комітет Ковельської міської ради є органом місцевого самоврядування.

У даному випадку відносини між виконавчим комітетом Ковельської міської ради та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 є організаційно-господарськими, а спір про демонтаж тимчасової споруди, є способом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема припинення дії, яка порушує право.

З огляду на вищенаведене, виконавчий комітет Ковельської міської ради є належним позивачем у справі, даний спір має ознаки господарського та пов'язаний з господарською діяльністю сторін, тому підлягає розгляду в господарському суді Волинської області, а клопотання адвоката відповідача про припинення провадження у справі відхиленню, як безпідставне.

Доводи адвоката відповідача, що викладені у поясненні від 20.05.2015р. (а.с.130-132) про те, що Законом України не передбачені повноваження виконавчого комітету Ковельської міської ради щодо здійснення контрольно-інспекційних функцій, судом відхилені, оскільки згідно правилами благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території міста Ковеля, затверджені рішенням міської ради № 32/10 від 20.12.2012р. п.п. 3.5.7, 3.5.8 передбачено, що самовільно встановлені тимчасові споруди для здійснення підприємницької діяльності і спеціальні конструкції зовнішньої реклами, в тому числі і обєкти, дозволи на встановлення яких скасовані після застосування до їх власників штрафних санкцій, підлягають примусовому демонтажу. Примусовий демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності і спеціальних конструкції зовнішньої реклами, здійснюється на підставі рішення виконавчого комітету міської ради.

В силу ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. При цьому вимоги, що предявляються до доказів, визначені ст.34 ГПК України, відповідно до якої, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

З матеріалів справи вбачається, що ФОП ОСОБА_1 здійснює підприємницьку діяльність в приміщенні павільйону 6,0х5,0 м. ((магазин Козацькі забави), що розташований за адресою: Волинська область, м. Ковель, вул. Фестивальна) без відповідних правовстановлюючих документів на право користування земельною ділянкою, дозволів, паспорту прив'язки вищезазначеної тимчасової споруди. Контролюючими органами та рішенням Виконавчого комітету Ковельської міської ради № 422 від 11.12.2014р. зафіксовано правопорушення відповідачем норм чинного законодавства.

Враховуючи вищевикладене, суд оцінюючи подані сторонами докази, що ґрунтується на повному, всебічному й обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, дійшов висновку про те, що заявлені позивачем вимоги щодо демонтажу самочинно встановленої тимчасової споруди павільйон 6,0х5,0 м. (магазин Козацькі забави), що розташований за адресою: Волинська область, м. Ковель, вул. Фестивальна підлягає задоволенню повністю.

Беручи до уваги, що спір до суду було доведено з вини відповідача, судові витрати в сумі 1218 грн. в порядку ст.ст.44,49 ГПК України слід покласти на нього.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.32, 33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд, -

вирішив:

1. Позов задовольнити.

2. Зобов'язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 (45000, Волинська область, м. Ковель, вул. Міцкевича, 51, ідентифікаційний код НОМЕР_1) демонтувати тимчасову споруду павільйон 6,0х5,0 м. (магазин Козацькі забави), що розташований за адресою: Волинська область, м. Ковель, вул. Фестивальна.

3. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (45000, Волинська область, м. Ковель, вул. Міцкевича, 51, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Виконавчого комітету Ковельської міської ради (45000, Волинська область, м. Ковель, вул. Незалежності,73, код ЄДРПОУ 04051313) 1218(одну тисячу двісті вісімнадцять гривень) грн. витрат позивача по сплаті судового збору.

Повний текст рішення складено

09.11.2015

СуддяА. С. Вороняк