ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03.11.15р. Справа № 904/7311/15
За позовом Публічного акціонерного товариства "Криворізький залізорудний комбінат", м.Кривий Ріг Дніпропетровська область
до Криворізької міської ради Дніпропетровської області, м. Кривий Ріг, Дніпропетровськ аобласть
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на боці Відповідача - ОСОБА_1 земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
про укладання договору
Суддя Кеся Н.Б.
Представники:
Від позивача: представник ОСОБА_2, довіреність №53-02/2 від 01.11.2015р.
Від Відповідача: представник ОСОБА_3, довіреність № 7/29-1117 від 30.12.2014 р.
Третя особа: представник не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Публічне акціонерне товариство "Криворізький залізорудний комбінат" (далі-Позивач) звернулося з позовом до Криворізької міської ради Дніпропетровської області (далі-Відповідач), в якому просить господарський суд викласти розділ 7 договору оренди земельної ділянки для розміщення лісного складу №2 шахти ім. Леніна, яка знаходиться на вул. Новосибірська, 22 у Тернівському районі м. Кривого Рогу, в редакції позивача: "Річна орендна плата з 1 січня 2016 року вноситься "Орендарем" виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря відповідно до Податкового кодексу України у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки на підставі витягу з технічної документації (або довідки) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виконаний управлінням Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області, та рішення міської ради від 24.06.2015 №3727 "Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати за землю на території міста ОСОБА_4". Плата вноситься "Орендарем" на рахунок ОСОБА_1 Державної казначейської служби України у Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області №332 168 127 00025 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012, код ЄДРПОУ 38031648.", та стягнути з відповідача судові витрати по справі у розмірі 1218,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між ПАТ "Криворізький залізорудний комбінат" та Криворізькою міською радою не врегульовані істотні умови договору оренди щодо розміру орендної плати, укладення якого є обов'язковим для сторін відповідно до ст. 1 Закону України "Про оренду землі" та ст. 179 ГК України. Позивач у позові зазначає, що умови розділу 7 договору оренди земельної ділянки в частині встановлення орендної плати у 2015 році на базі земельного податку не відповідають положенням чинного законодавства. У зв'язку з відсутністю з 01.01.2014 року нормативної грошової оцінки земель на території міста ОСОБА_4 Ріг, яка необхідна для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності, визначення орендної плати в місті ОСОБА_4 Ріг в 2015 році є неможливим.
В підтвердження обґрунтованості своїх вимог позивачем надано до позову :
копію довіреності № 53-02/1 від 31.10.2014р.
копію договору оренди земельної ділянки з додатками;
копію повідомлення;
копію протоколу розбіжностей;
копію листа № 5314/1837 від 08.07.2015р.;
копію листа № 7/18-601 від 24.07.2015р.;
копію рішення N° 3727 від 24.0б.2015р.;
копію рішення № 3728 від 24.06.2015р.;
копію свідоцтва про державну реєстрацію;
копію довідки з ЄДРПОУ;
платіжне доручення про сплату судового збору;
докази направлення копії позову з додатками відповідачу.
Також 07.09.15р. відповідач подав клопотання про залучення Третьої особи без самостійних вимог на стороні Відповідача ОСОБА_1 земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради, оскільки дане управління має безпосереднє відношення до обставин справи.
10.09.2015р. ухвалою суду залучено в якості Третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача - ОСОБА_1 земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг.
21.09.15р. позивач подав пояснення по справі (а.с. 44-45), в яких вказує про те, що:
судовими рішеннями господарського суду Дніпропетровської області у справах №№ 904/1256/15, 904/1257/15, 904/1258/15, 904/1702/15, 904/5007/15, 904/5008/15, за позовами ПАТ "Кривбасзалізрудком" до Криворізької міської ради про укладання договорів оренди, які набрали законної сили, встановлено наступне - з огляду на відсутність. на території міста ОСОБА_4 нормативної грошової оцінки земель міста на час розгляду справ правові підстави для законного визначення розміру орендної плати на земельну ділянку за договором відсутні, а запропоновані, як позивачем так і відповідачем, умови договорів оренди, в частині встановлення орендної плати із розрахунку ставки, податку]на землю, не відповідають чинному законодавству. Враховуючи зазначені висновки суку, вимоги ч. 1 ст. 203 ЦК України, а також те, що нормативна грошова оцінка земель міста ОСОБА_4, затверджена рішенням відповідача від 24.06.2015р. № 3727, набере чинності лише 01.01.2016р., сторони по даній справі не мають законних підстав для визначення на 2015 рік розміру орендної плати за землю. У зв'язку із цим сторони мають можливість оформити орендні правовідносини на землю, починаючи лише з 01.01.2016 року;
згідно з п. 288.1 ст. 288 Податкового кодексу, ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу, ст. 4
Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень",
пункт 45 проекту договору оренди земельної ділянки, який є предметом розгляду по даній справі та умов договору, обов'язок по сплаті орендної плати за договором оренди земельної ділянки для обслуговування лісного складу шахтобудівельного управління, яка знаходиться на вул. Іллічівська, 39 в у Саксаганському районі м. Кривого Рогу, у Позивача виникне лише після здійснення державної реєстрації права оренди за даним договором, у порядку передбаченому Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень";
враховуючи вищезазначені вимоги чинного законодавства України, дату набрання чинності нормативної грошової оцінки земель міста ОСОБА_4, запропоновані позивачем, умови пункту 7 договору оренди земельної ділянки для розміщення лісного складу №2 шахти ім. Леніна, яка знаходиться на вул. Новосибірська, 22 у Тернівському районі м. Кривого Рогу, державна реєстрація права оренди за даним договором оренди, за умови його укладання; за рішенням суду, буде здійснена позивачем на початку 2016 року.
22.09.2015р. представник Відповідача подав заперечення на позов (а.с. 46), в якому вказує про те, що позовні вимоги ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» щодо внесення змін до п. 7 договору оренди земельної ділянки в редакції Криворізької міської ради є безпідставними та такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства. Рішення з даного предмету спору були винесеш господарським судом Дніпропетровської області по справах 904/8714/14, 904/8583/14, 904/8584/14 та інших, якими в задоволені позовних вимог було відмовлено у повному обсязі та роз'яснено, що за відсутності нормативної грошової оцінки в місті ОСОБА_4 внесення змій до договорів оренди є безпідставним.
13.10.2015р. представник Третьої особи подав відзив на позов (а.с. 57), в якому вказує про наступне:
рішенням Криворізької міської ради №3596 від 29.04.2015 ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» надано в оренду земельну ділянку площею 1,3018 га, на вул. Новосибірській, 22 в Тернівському районі для розміщення лісного складу №2 шахти ім. Леніна. На виконання зазначеного рішення позивачу направлено проект договору оренди земельної ділянки для узгодження та підписання. Однак, позивач не погодив пункті 7 договору у частині сплати орендної плати за 2015 рік та звернувся до суду про укладення договору в редакції позивача;
місто ОСОБА_4 Ріг набуло статус міста, нормативну грошову оцінку земель якого і не проведено, а ст. 275 Податкового кодексу України встановлено, що ставки податку і за земельні ділянки, розташовані в межах населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, виключена вищезазначеним законом, справляння плати за землю у 2015 році здійснюється відповідно до вимог ст. 12.3.5 ПКУ, а саме: у разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов'язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю;
відсутність відповідної нормативної грошової оцінки земельної ділянки виключає підстави для внесення запропонованих ПАТ «Кривбасзалізрудком» змін до договору оренди землі, оскільки такі зміни передбачають сплату орендної плати в розмірі, що не відповідає чинним приписам Податкового кодексу України;
таким чином, у 2015 році справляння земельного податку здійснюється по ставках, які діяли у 2014 році та на підставі Рішення міської ради від 25.06.2014 №2778 «Про внесення змін до рішення міської ради від 26.06.2013 №2088 "Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу" та затвердження додатка до нього в новій редакції», з урахуванням її цільового призначення та умов договору оренди земельної ділянки;
рішенням міської ради від 24.06.2015 № 3728 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста ОСОБА_4, та встановлено, що дане рішення набуває чинності з 01.01.2016р.;
враховуючи зазначене, річна орендна плата з 1 січня 2016 року вноситься виключні у грошовій формі, незалежно від результатів діяльності орендаря, відповідно до Податкового кодексу України у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки, на підставі витягу з технічко: документацій (або довідки) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виконаного і управлінням Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області, та зі урахуванням рішення № 3727 "Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати за землю на території міста ОСОБА_4".
Також представник Третьої особи просить суд розглядати справу без участі представника останнього.
Ухвалою суду від 13.10.2015р. строк вирішення спору був продовжений судом за клопотанням позивача - до 03.11.15р. в порядку ст. 69 ГПК України.
В судовому засіданні 03.11.2015р. оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення в порядку ст. 85 ГПК України.
Розглянувши матеріали справи та враховуючи пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, господарський суд -
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Криворізької міської ради від 29.04.2015 № 3596 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Новосибірській, 22, реєстрацію права комунальної власності на неї та надання її в оренду для розміщення лісного складу № 2 шахти ім. Леніна" затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1, 3018 га на вул. Новосибірській, 22 у Тернівському районі (кадастровий номер 1211000000:07:340:0009), затверджено реєстрацію права комунальної власності на неї та надано її в оренду публічному акціонерному товариству "Криворізький залізорудний комбінат" вирішено надати Публічному акціонерному товариству "Криворізький залізорудний комбінат" із земель комунальної власності в оренду терміном на 5 років земельну ділянку промисловості, звязку, енергетики, оборони та іншого призначення площею для розміщення лісного складу № 2 шахти ім. Леніна та зобовязано Публічне акціонерне товариство "Криворізький залізорудний комбінат" укласти з міською радою договір оренди земельної ділянки (пункт 5.2.1).
25 червня 2015 представником публічного акціонерного товариства "Криворізький залізорудний комбінат" одержано у Криворізькій міській раді Дніпропетровської області проект Договору оренди земельної ділянки (надалі проект Договору), відповідно до пунктів 1,2 якого орендодавець на підставі рішення міської ради від 29.04.2015 № 3596 надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку промисловості, транспорту, звязку, енергетики, оборони та іншого призначення для розміщення лісного складу № 2 шахти ім. Леніна, яка знаходиться на вул. Новосибірська, 22 у Тернівському районі м. Кривого Рогу, площею 1, 3018 га.
Відповідно до пункту 7 проекту Договору річна орендна плата з 01 січня 2015 року вноситься "Орендарем" виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря у трикратному розмірі земельного податку, з урахуванням рішення міської ради від 26.06.2013 №2088 "Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу" зі змінами та відповідно до розрахунку наданого до договору оренду земельної ділянки.
Річна орендна плата починаючи з 1 січня 2016 року вноситься "Орендарем" виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності "Орендаря" у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки на підставі витягу з технічної документації (або довідки) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виконаний управлінням Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області та відповідного рішення міської ради "Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати за землю на території міста ОСОБА_4".
Плата вноситься "Орендарем" на рахунок ОСОБА_1 Державної казначейської служби України у Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області № 33216812700025 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012, код ЄДРПОУ 38031648.
Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у "Орендодавця" Криворізької міської ради, другий - у "Орендаря" Публічного акціонерного товариства "Криворізький залізорудний комбінат", третій - у Відділі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції у Дніпропетровській області.
Невід'ємними частинами договору є:
- рішення міської ради від 29.04.2015 № 3596;
- акт приймання передачі земельної ділянки.
Згідно з пунктом 45 проекту Договору цей договір набирає чинності після підписання сторонами та державної реєстрації права оренди, яке поширюється на зазначену земельну ділянку.
08.07.2015 позивач звернувся до відповідача з листом, вих. №5314/1837 від 08.07.2015, з доданим до нього проектом договору оренди земельної ділянки з протоколом розбіжностей.
У Протоколі розбіжностей позивачем було запропоновано викласти пункт 7 проекту Договору в наступній редакції:
"Річна орендна плата з 1 січня 2016 року вноситься "Орендарем" виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря відповідно до Податкового кодексу України у розмірі 3% від нормативної грошової оцінки на підставі витягу з технічної документації (або довідки) про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, виконаний управлінням Держземагентства у Криворізькому районі Дніпропетровської області, та рішення міської ради від 24.06.2015 №3727 "Про встановлення ставок земельного податку, розміру орендної плати та пільг зі сплати за землю на території міста ОСОБА_4".
Плата вноситься "Орендарем" на рахунок ОСОБА_1 Державної казначейської служби України у Тернівському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області № 33216812700025 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012, код ЄДРПОУ 38031648".
Криворізька міська рада не погоджується з наданим позивачем протоколом розбіжностей до вказаного проекту договору оренди земельної ділянки та направила на адресу позивача примірники договорів оренди у редакції міської ради для їх погодження та реєстрації права оренди у встановленому чинним законодавством порядку.
Недосягнення між сторонами договору згоди щодо розміру орендної плати, яка є суттєвою умовою договору, і є причиною спору.
Відповідно до частин 1-3 статті 180 Господарського кодексу України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства; господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов; істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода; при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Згідно зі статтею 181 Господарського кодексу України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін. У разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках. Сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору. За наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором. Сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони. У разі досягнення сторонами згоди щодо всіх або окремих умов, зазначених у протоколі розбіжностей, така згода повинна бути підтверджена у письмовій формі (протоколом узгодження розбіжностей, листами, телеграмами, телетайпограмами тощо). Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору, заснованого на державному замовленні або такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону, або сторона - виконавець за договором, що в установленому порядку визнаний монополістом на певному ринку товарів (робіт, послуг), яка одержала протокол розбіжностей, не передасть у зазначений двадцятиденний строк до суду розбіжності, що залишилися неврегульованими, то пропозиції другої сторони вважаються прийнятими.
Земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до пункту 34 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції сільської, селищної, міської ради віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Стаття 12 Земельного кодексу України визначає повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин, до яких, зокрема, належить розпорядження землями територіальних громад; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.
Статтею 116 Земельного кодексу України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Відповідно до статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
В силу статті 1 Закону України "Про оренду землі" оренда землі це - засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.
Порядок укладення договору оренди земельної ділянки визначено статтею 16 зазначеного Закону, а частиною 2 статті 14 Закону передбачено затвердження Кабінетом Міністрів України типової форми договору оренди землі.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі" однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за несплату.
Відповідно до ст. 21 Закону України "Про оренду землі" розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюється за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюються з урахуванням індексу інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Відповідно до частини 1 пункту 289.1 статті 289 Податкового кодексу України та частини 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель", для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності проводиться та використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок, яка являє собою капіталізований рентний дохід (дохід, який можна отримати із землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки), визначений за встановленими та затвердженими нормативами (стаття 1 Закону України "Про оцінку земель").
Отже, законодавець чітко визначив, що нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати для земель державної та комунальної власності.
Земельний податок це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (пункт 14.1.72 статті 14 Податкового кодексу України), а орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (пункт 14.1.136 статті 14 Податкового кодексу України).
Отже, земельний податок і орендна плата за своєю правовою природою є різними видами платежів, які мають різний порядок обчислення та нарахування, при цьому основою для визначення розміру орендної плати для земель державної і комунальної власності є нормативна грошова оцінка земель.
Наведене узгоджується з позицією Верховного Суду України, яка викладена у постанові від 08.04.2015 року у справі №916/2439/14, що є обов'язковим для застосування господарським судом відповідно до ст. 11128 Господарського процесуального кодексу України.
Підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції станом на день прийняття оскаржуваного рішення) визначено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Підпунктом 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України регламентовано, що базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом; та площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Відповідно до підпунктів 288.1, 288.2 статті 288 Податкового кодексу України, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки; платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Згідно з підпунктами 288.5.1, 288.5.2 статті 288 Податкового кодексу України (в редакції Законів України №1166 від 27.03.2014 року та №71-VІІІ від 28.12.2014 року) розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати, зокрема, для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Зі змісту наведених вище положень вбачається, що для визначення розміру орендної плати за землю, використовується виключно нормативна грошова оцінка земельних ділянок (підпункт 289.1. статті 289 Податкового кодексу України).
За викладених обставин, господарський суд вважає, що запропонований позивачем порядок формування розміру орендної плати, беручи за основу земельний податок, що встановлюється Податковим кодексом України, з урахуванням рішення міської ради від 26.06.2013 року № 2088 "Про ставки податку на земельні ділянки на території м. Кривого Рогу" (зі змінами) не відповідає чинному законодавству.
При цьому, суд враховує, що відсутність на 2015 рік нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки (з матеріалів справи вбачається визнання нечинним постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 01.11.2011 рішення Криворізької міської ради № 3884 від 14.05.2010 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста ОСОБА_4", а.с. 53-56) не є підставою для застосування іншого механізму формування розміру орендної плати, ніж визначений вищенаведеними нормами чинного законодавства та передбачає сплату орендної плати в розмірі, що не відповідає чинним приписам Податкового кодексу України.
Також слід зазначити, що умови проекту Договору щодо розміру орендної плати (п. 7), які запропоновані відповідачем, не відповідають вимогам чинного законодавства.
Так, з набуттям чинності Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" від 28.12.2014 № 71-VІІІ (з 01.01.2015) ст.ст. 275, 276 Податкового кодексу України було виключено, а отже, на час виникнення між сторонами спору щодо умов договору та на день прийняття рішення господарським судом Податковий кодекс України не містив норм, які-б встановлювали ставки податку на землю, нормативну грошову оцінку якої не проведено, а також встановлювали розмір орендної плати за землю у трикратному розмірі земельного податку.
Порядок визначення розміру орендної плати за землю державної та комунальної власності встановлюється виключно Податковим кодексом України, а умови п. 7 проекту Договору, які запропоновані, як позивачем, так і відповідачем не відповідають його вимогам.
В даному випадку запропоновані позивачем у протоколі розбіжностей спірні умови договору не можуть вважатися автоматично прийнятими, а договір не може вважатися укладеним у звязку із не погодженням сторонами його істотної умови, що також вбачається і з поведінки сторін, а саме непідписанням відповідачем протоколу розбіжностей до договору та зверненням позивачем з даним позовом до суду.
Враховуючи, що господарський суд не наділений компетенцією визначення умов господарського договору на власний розсуд, невідповідність п. 7 проекту Договору в редакції як позивача, так і відповідача, вимогам чинного законодавства України, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
За результатами вирішення спору судові витрати у справі покладаються на позивача на підставі ст. 49 ГПК України.
Керуючись статтями 1, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В И Р І Ш И В:
В позові відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання повного тексту рішення до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.
Суддя ОСОБА_5
Повне рішення складено-06.11.15р.