Справа № 592/10528/15-к
Провадження № 1-кс/592/3564/15
УХВАЛА
про дозвіл на проведення позапланової документальної перевірки
04 листопада 2015 року м.Суми
Слідчий суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Бичков І. Г. , при секретарі: Троценко Ю. Ю. , за участю прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області Фролкова М. В. , без фіксації процесуальної дії за допомогою технічних засобів, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду в м. Суми клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області Фролкова М. В. , за матеріалами кримінального провадження № 12014200070000456, відомості за якими 06.05.2014 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України, про призначення позапланової перевірки, -
В С Т А Н О В И В :
04.11.2015 року прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області Фролков М. В. звернувся до Ковпаківського районного суду м. Суми з клопотанням, за матеріалами кримінального провадження № 12014200070000456, відомості за якими 06.05.2014 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України, про призначення позапланової документальної перевірки, в якому він зазначив про те, що в провадженні слідчого управління ГУ ДФС у Сумській області перебуває кримінальне провадження № 12014200070000456 від 06.05.2014 року за фактом вчинення службовими особами ТОВ "Глухівський кар'єр кварцитів" (код ЄДРПОУ 14015554) кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240 та ч. 2 ст. 209 КК України. Відповідно до матеріалів провадження ТОВ "Глухівський кар'єр кварцитів" , яке розташоване за адресою: Сумська обл. , Глухівський р-н, с. Баничі, вул. Заводська, 18-А, займається виробничою діяльністю з видобутку пісковиків кварцитовидних, на що у підприємства є спеціальний дозвіл на користування надрами № 1006 від 29.07.1997 року на видобування кварцитовидних пісковиків Баницького родовища ділянки: Північно-Східна і Південна. Наказом Державної служби геології та надр України № 631 від 20.12.2012 року було призупинено дію спеціального дозволу № 1006 від 29.07.1997 року на видобування корисних копалин на родовищі Баницьке. Дія спеціального дозволу на видобування корисних копалин поновлена наказом Державної служби геології та надр України № 589 від 22.11.2013 року. Разом з тим ТОВ "Глухівський кар'єр кварцитів" в період часу з 20.12.2012 року по 22.11.2013 року здійснило видобуток корисних копалин загальнодержавного значення з обсязі 184716 т, отримавши внаслідок вчинення злочину прибуток в сумі 9014472,13 грн. , які у подальшому службові особи підприємства легалізували шляхом використання у господарській діяльності підприємства. Відповідно до ст. 242 КПК України слідчий або прокурор зобов'язані звернутися до експерта для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням. Відповідно до п. 1.1 розд. ІІІ Науково-методичні рекомендації з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України 08.10.1998 року № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 року № 1950/5) , проведення ревізійних дій (визначення експертами-економістами будь-яких економічних показників без попереднього проведення документальних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктом контролю) не належить до завдань економічної експертизи. Під час досудового розслідування у Глухівській ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області витребувано акт позапланової документальної перевірки підприємства від 31.12.2014 року, яким був встановлений розмір прибутку, отриманий підприємством за час зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами. Разом з тим, під час планової перевірки питання незаконного видобутку корисних копалин за час зупинення дії спеціального дозволу досліджені поверхово, без з'ясування кількості добутих корисних копалин за період зупинення дії спеціального дозволу, здійснення фінансових операцій чи правочинів з добутими за час зупинення дії спеціального дозволу корисними копалинами, чи отримані з таких операцій підприємством кошти, у якому розмірі та валюті та яким чином витрачені. Враховуючи викладене, на даний час виникла необхідність у призначенні позапланової документальної перевірки ТОВ "Глухівський кар'єр кварцитів" з питань дотримання законодавства у сфері використання надр (видобування корисних копалин загальнодержавного значення) за період 2012 - 2014 роки. Відповідно до ст. 78.1.11 ПК України документальні позапланові перевірки здійснюється на підставі рішення слідчого судді. На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 36, 91, 93 КПК України; ст. 78 ПК України, він просив: 1. Призначити проведення позапланової документальної перевірки ТОВ "Глухівський кар'єр кварцитів" (код ЄДРПОУ 14015554) за період 2012 - 2014 роки з питань дотримання законодавства у сфері використання надр. 2. На вирішення перевірки поставити наступні питання: - чи здійснювався підприємством видобуток корисних копалин за період зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 1006 від 29.07.1997 року, яких саме? ; - яка кількість видобутих корисних копалин за період зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 1006 від 29.07.1997 року? ; - чи здійснювалися фінансові операції чи правочини з добутими за час зупинення дії вказаного спеціального дозволу корисними копалинами, якщо так то які саме, коли та з якими суб'єктами господарювання, на підставі яких угод та на яку суму? ; - чи отримані підприємством від цих операцій кошти, у якому розмірі та яким чином витрачені? (вхідний № 36073 від 04.11.2015 року) (а. с. 1, 2) .
У відкритому судовому засіданні прокурор відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області Фролков М. В. своє клопотання про призначення позапланової перевірки підтримав з вищезазначених підстав, просив його задовольнити. Він просив проведення позапланової документальної перевірки доручити спеціалістам ГУ ДФС у Сумській області, визначити строк проведення позапланової документальної перевірки в межах 15 робочих днів.
Розглянувши клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області Фролкова М. В. про призначення позапланової перевірки, вислухавши його думку, дослідивши додані до клопотання документи, прихожу до наступного висновку.
Оскільки прокурор зобов'язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом'якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень; - оскільки прокурор зобов'язаний в межах своєї компетенції вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи, яка його вчинила; - оскільки орган досудового розслідування зобов'язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування; - оскільки сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом; - оскільки контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки; - оскільки документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки; - оскільки посадовими особами органів доходів і зборів під час проведення перевірок можуть бути використані судові рішення; - оскільки проведення ревізійних дій (визначення експертами-економістами будь-яких економічних показників без попереднього проведення документальних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктом контролю) не належить до завдань економічної експертизи, відтак клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області Фролкова М. В. , за матеріалами кримінального провадження № 12014200070000456, відомості за якими 06.05.2014 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України, про призначення позапланової перевірки, слід задовольнити.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19 Конституції України; ст. ст. 2, 9, 21, 25, 38, 79, 91, 93, 94, 99, 532, 533 КПК України; ст. ст. 75, 78, 82 ПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Сумської області Фролкова М. В. , за матеріалами кримінального провадження № 12014200070000456, відомості за якими 06.05.2014 року були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України, про призначення позапланової перевірки, задовольнити.
Надати дозвіл на проведення у кримінальному провадженні № 12014200070000456 позапланової документальної перевірки ТОВ "Глухівський кар'єр кварцитів" (код ЄДРПОУ 14015554) за період 2012 - 2014 роки з питань дотримання законодавства у сфері використання надр.
Проведення позапланової документальної перевірки доручити спеціалістам ГУ ДФС у Сумській області, визначити строк проведення позапланової документальної перевірки в межах 15 робочих днів.
На вирішення перевірки поставити наступні питання: - чи здійснювався підприємством видобуток корисних копалин за період зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 1006 від 29.07.1997 року, яких саме? ; - яка кількість видобутих корисних копалин за період зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами № 1006 від 29.07.1997 року? ; - чи здійснювалися фінансові операції чи правочини з добутими за час зупинення дії вказаного спеціального дозволу корисними копалинами, якщо так то які саме, коли та з якими суб'єктами господарювання, на підставі яких угод та на яку суму? ; - чи отримані підприємством від цих операцій кошти, у якому розмірі та яким чином витрачені?
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали слідчого судді.
Ухвала слідчого судді за результатами розгляду клопотання про призначення позапланової документальної перевірки оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала слідчого судді, яка не може бути оскаржена, набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя: І.Г. Бичков