Постанова № 532520, 06.03.2007, Господарський суд Житомирської області

Дата ухвалення
06.03.2007
Номер справи
1/345
Номер документу
532520
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

_______________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "06" березня 2007 р. Справа № 1/345

Господарський суд Житомирської області у складі:

Судді Сичової О.П.

при секретарі Гаврушкевич О.О.

за участю представників сторін

від позивача Самойлова О.І. - представник за довір.;

від відповідача Вербило В.Л. - представник за довір.;

Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом Заступника прокурора Шевченківського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України в особі Державного підприємства "Укренерго" (м. Київ)

до Спеціалізованої монтажно-експлуатаційної дільниці ДАЇ УМВС України в Житомирський області

про стягнення 1700 грн.

ВСТАНОВИВ:

Прокурором подано адміністративний позов в інтересах держави в особі позивача про стягнення з відповідача в доход Державного бюджету України 1700грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

Представник позивача позов підтримав.

Відповідач у відзиві на позовну заяву (а.с. 24) вказує, що усунення встановлених позивачем порушень потребує фінансових витрат на придбання матеріалів, які не були передбачені на 2006 рік, однак передбачені в кошторисі на 2007 рік. За сприятливих погодних умов роботи з усунення недоліків будуть виконані. Накладання штрафу відповідач вважає нецільовим використанням бюджетних коштів.

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд приходить до висновку про обґрунтованість адміністративного позову, виходячи з наступного.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст.9 Закону України „Про електроенергетику" та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. №929, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням за суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання за споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

В ході перевірки енергогосподарства відповідача Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Житомирській області було встановлено порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, що підтверджується актами обстеження № Ж-180 від 21.03.06 р. (а.с. 9), № Ж-566 від 07.09. 06 р. (а.с.12) та Приписом від 27. 06. 06 р. за №-13 (а.с.10). Вимоги цього припису, про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві, відповідач не виконав, що підтверджується Актом перевірки від 07.09.06 р. за № Ж-25 (а.с.13).

Відповідно до ст. 27 Закону України „Про електроенергетику" та п. 2,7,8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабміну України від 21.07.1999 р. №1312, за не виконання припису від 27.06.06 р. №Ж-13, постановою від 30.10.06 р. №71 позивач наклав на відповідача штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. (а.с.15).

Вказану постанову отримав особисто представник відповідача Пінчук А.Ф. 01.11.06 вх. №75.

Зазначений штраф в сумі 1700 грн. відповідач зобов'язаний був сплатити протягом 30 днів в доход Держбюджету України. Однак, перерахунку не зробив, чим порушив вимоги п.10 Положення (затвердженою Постановою КМ за № 1312) про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику.

На момент судового розгляду сума штрафу залишається несплаченою.

Враховуючи вищевикладене, з відповідача підлягає стягненню в доход Держбюджету 1700грн. штрафу.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст.ст.94, 158-163, 167, 254, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, господарський суд,

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задоволити.

2. Стягнути з Спеціалізованої монтажно-експлуатаційної дільниці ДАЇ УМВС України в Житомирській області м.Житомир, вул. Щорса, 11а (р/р 35411001002237 у ВДК м.Житомир, МФО 811039, код 08576739) в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 31118106600002 банк ВДК у м.Житомирі, МФО 811039, ЄДРПОУ 22062319, отримувач - ВДК у м.Житомирі, код бюджетної класифікації 23030300, символ звітності 103 - 1700грн. штрафу.

Постанова господарського суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі заяви, а в разі складення постанови суду у повному обсязі відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Сичова О.П.

Дата складання постанови 29.03.07

Віддрукувати:

1 - в справу

2 - позивачу;

3 - відповідачу;

4- прокуратурі