Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/1808/15-а
Провадження № 2-а/553/80/2015
П О С Т А Н О В А
Іменем України
(за позовом особи)
08.07.2015м. Полтава
Ленінський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді - Крючко Н.І.,
при секретарі - Босяк К.О.,
за участю представника позивача ОСОБА_1 за нотаріально посвідченою довіреністю ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району м. Полтави про визнання протиправним дій ОСОБА_3 Пенсійного фонду Ленінського району м. Полтави, зобовязання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
В травні 2015 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району м. Полтави про визнання протиправними дії ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві (ідентифікаційний код 22529712) в частині нарахування пенсії ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1) без урахування виплат в сумі 19820,62 грн. (індексація та матеріальні допомоги), з яких фактично сплачувався збір на обовязкове державне пенсійне страхування, визнання протиправною відмову ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві у здійсненні донарахування (перерахунку) пенсії позивчаці з урахуванням усіх видів виплат, відомості про які зазначені у Довідці Державної фінансової інспекції в Полтавській області від 04.02.2015 р. № 16-115-25/790 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. № 5-1), з урахуванням виплат у сумі 19820,62 грн., зазначених в колонці «Інші виплати (індексація та матеріальні допомоги)», зобовязати ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м.Полтаві здійснити донарахування (перерахунок) та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 80 % від суми заробітної плати з урахуванням усіх видів виплат, відомості про які зазначені у Довідці Державної фінансової інспекції в Полтавській області від 04.02.2015 р. № 16-115-25/790 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. № 5-1),в тому числі з урахуванням виплат у сумі 19820,62 грн., зазначених в колонці «Інші виплати (індексація та матеріальні допомоги)», з дати призначення, що встановити строк для подачі відповідачем до Ленінського районного суду м. Полтави звіту про виконання постанови суду та зобовязати ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві подати до Ленінського районного суду м.Полтави звіт про виконання постанови суду у цей строк та просила для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенням, постановити окрему ухвалу, в якій вказати ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві на неприпустимість неврахування при призначенні пенсій державним службовцям рішень Верховного суду України, прийнятих в порядку статті 244-2 Кодексу адміністративного судочинства України за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, які є обовязковими для органу Пенсійного фонду України як субєкта владних повноважень, який застосовує у своїй діяльності ст.33, 37 Закону України «Про державну службу» та інші нормативно-правові акти, що регулюють порядок призначення пенсій держслужбовцям.
На підтвердження своїх позовних вимог позивачкою вказувалось, що вона є пенсіонером за віком, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1, серія ААЕ № 538806, та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі в м. Полтаві (номер особового рахунку 139806/1627).
Так, з 28.05.2010 року позивачці призначено пенсію як державному службовцю в розмірі 80 % від заробітної плати останньої на підставі ч. 6 ст. 37 Закону України «Про державну службу» при стажі державної служби 10 років 30 днів. В позові позивачкою зазначено, що для призначення пенсії останньою було подано необхідні до законодавства документи, в тому числі довідки Контрольно-ревізійного управління в Полтавській області від 27.05.2010 р. № 16-11-3-14/3353 та від 27.05.2010 р. № 16-11-3-14/3354 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України (надалі ПФУ) від 30.10.2008 р. № 19-11), в редакції чинній станом на дату призначення пенсії.
Так, у даній довідці КРУ в Полтавській області, яка була подана позивачкою для призначення їй пенсії, не було включено отримувані останньою фактично матеріальні допомоги на оздоровлення в сумі 7412,47 грн., матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових питань 11876,06 грн., індексація заробітної плати 532, 09 грн., а разом 19820,62 грн. (7412,47 + 11876,06 + 532,09 = 19820,62). При цьому, відповідачем не було перевірено правильність включення роботодавцем складових заробітної плати до довідки про доходи, як це передбачено ст. 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» в редакції чинній станом на дату призначення пенсії позивачці.
В обґрунтування позову позивачкою було зазначено, що Постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1 змінено форму довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». До нової форми довідки введено додаткову колонку «Інші виплати», де слід зазначати виплати, які не увійшли до заробітної плати в попередніх колонках. Тому, з метою здійснення перерахунку належної позивачці пенсії остання звернулася до Державної фінансової інспекції в Полтавській області, яка є правонаступником КРУ в Полтавській області внаслідок реорганізації, та отримала нову довідку про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», за формою затвердженою Постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. № 5-1.
Так, Державною фінансовою інспекцією в Полтавській області (надалі ДФІ) було видано позивачці довідку від 04.02.2015 року вих. № 16-11-5-25/790 та лист до цієї довідки, адресований ОСОБА_3 ПФУ Ленінського району м. Полтави. Так, в останньому стовпчику вказаної довідки зазначені данні щодо розміру виплат на користь позивачки матеріальної допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань та індексація за період з 01.05.2008 р. до 30.04.2010 р. в загальному розмірі 19820,62 грн..
Тому, зважаючи на те, що при призначенні позивачці пенсії в 2010 році відповідачем не було враховано вказаних видів виплат, позивачкою 17.04.2015 року було подано заяву відповідачеві з проханням провести перерахунок пенсії державного службовця з урахуванням інших виплат (індексації та матеріальної допомоги), зазначених в довідці ДФІ від 04.02.2015 року № 16-11-5-25/790, та повернути останній недоотриману частину пенсії після її перерахунку згідно строку позовної давності.
В свою чергу, відповідач листом від 27.04.2015 року за вихідним № 38/В-02 повідомив позивачку ОСОБА_1, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально-побутових питань є одноразовою виплатою та не зазначена в переліку складових заробітної плати, передбачених частиною 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» та пунктом 1 постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 р. № 865, тому вищезазначені суми та індексації заробітної плати не враховуються для обчислення заробітної плати при призначенні пенсії, отже, підстав для перерахунку пенсії немає. Зважаючи на дані дії відповідача, позивачка була змушена звернутися до суду з вказаним позовом за захистом своїх прав та інтересів.
В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_1 за нотаріально посвідченою довіреністю ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала в повному обсязі та наполягала на їх задоволенні.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не зявилась, про причини своєї неявки суд не повідомила хоча завчасно та належним чином була повідомлена про день та час слухання справи.
Представник відповідача ОСОБА_3 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Полтави в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву в якій прохав проводити судовий розгляд справи у відсутність їх представника, проти задоволення позовних вимог заперечували в повному обсязі.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - субєкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Суд, дослідивши докази та оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 є таким, що підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного.
У відповідності до ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень, обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
При цьому суд повинен трактувати усі сумніви у правомірності рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень на користь особи-позивача. Для позивача достатньо вказати на факт прийняття рішення, вчинення дії чи допущення бездіяльності, якщо допустимі докази для цього недоступні. У свою чергу відповідач має довести факт прийняття такого рішення чи вчинення дії і їх правомірність, або ж спростувати цей факт і довести правомірність своєї бездіяльності. У разі невиконання цього обовязку адміністративний суд повинен задовольнити вимогу позивача і визнати протиправними рішення, дії чи бездіяльність, на які вказував позивач. Єдиною умовою для цього є повідомлення позивачем мінімально достатньої інформації про такі рішення чи дії (Постанова Вищого адміністративного суду України від 13 вересня 2006 р. у справі № К-7375/06// Єдиний державний реєстр судових рішень № - 263872).
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є пенсіонером за віком та перебуває на обліку в ОСОБА_3 Пенсійного фонду Ленінського району м. Полтави та отримує пенсію, як державний службовець, в розмірі 80% від загального розміру заробітної плати. Пенсія призначена позивачу з 28 травня 2010 року.
Позивачкою для нарахування їй пенсії УПФ Ленінського району у м. Полтава було надано довідку Контрольно ревізійного управління в Полтавській області від 27.05.2010 року № 16-11-3-14/3353 та від 27.05.2010 року № 16-11-3-14/3354 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед звернення за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» ( за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 30.10.2008 року № 19-11) ( а.с.10,11-12,15).
У формі довідки про складові заробітної плати є колонка «Інші», де повинні зазначатися виплати, які не увійшли до заробітної плати у попередніх колонках, але мають враховуватися при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Судом встановлено, що у довідці КРУ в Полтавській області, яка подавалась позивачкою для призначення пенсії, не було включено отримувані нею фактично матеріальні допомоги на оздоровлення в сумі 7412,47 грн., матеріальні допомоги на вирішення соціально-побутових питань 11876,06 грн., індексація заробітної плати 532, 09 грн., а разом 19820,62 грн. (7412,47 + 11876,06 + 532,09 = 19820,62).
При цьому, судом встановлено, що з метою проведення перерахунку пенсії позивачка ОСОБА_1 звернулась до Державної фінансової інспекціїв Полтавській області для надання їй довідки встановленого зразка. Так, державною фінансовою інспекцією в Полтавській області ОСОБА_1 було надано довідку від 04.02.2015 року вих. № 16-11-5-25/790 та лист до цієї довідки, адресований ОСОБА_3 ПФУ Ленінського району м. Полтави. В останньому стовпчику вказаної довідки зазначені данні щодо розміру виплат, які виплачувались ОСОБА_1, суми матеріальної допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань та індексація за період з 01.05.2008 р. до 30.04.2010 р. в загальному розмірі 19820,62 грн..
Так, 17 квітня 2015 року позивачка звернулась з заявою до УПФ Ленінського району м. Полтави, в якій просила провести перевірку правильності обчислення раніше призначеної їй пенсії на відповідність її розрахунку вимогам чинного законодавства, а саме, перевірити включення суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, які враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи та мають враховуватись при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування ( а.с.8).
Згідно листа від 27.04.2015 року за № 38/В-02 ОСОБА_1 відповідачем відмовлено в перерахунку пенсії з підстав, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально побутових питань є одноразовою та не зазначена в переліку складових заробітної плати, передбачених ч.2 ст. 33 ЗУ «Про державну службу» та п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітної плати для обчислення пенсії» від 31.05.2010 року № 865, тому вищезазначені суми, індексація заробітної плати та оплати додаткових відпусток у звязку з навчанням, оплати праці за час перебування у відрядженні, оплата роботи в надурочний час і у святкові та неробочі дні, оплата щорічних відпусток, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних відпусток, тощо не враховується для обчислення заробітної плати при призначенні пенсії ( а.с. 9).
У відповідності до ст. 37 ЗУ «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається із суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 року - страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
Частиною 1 статті 1 ЗУ «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Більше того, слід вказати, що у відповідності до ст. 2 ЗУ «Про оплату праці» до структури заробітної плати відноситься основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною 2 ст. 33 ЗУ «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Державним службовцям можуть встановлюватись надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обовязків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально побутових питань.
Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплати і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України. Відповідно до цих положень матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально побутових питань, виплати, повязані з індексацією заробітної плати; оплатою сум грошових компенсацій у разі невикористаних щорічних відпусток, входили до системи оплати праці державного службовця.
З цих виплат фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування.
Статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до ст.66 Закону «Про пенсійне забезпечення» визначено,що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці ( виплат, доходу), на які відповідно до ЗУ «Про збір та обовязкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обовязкове державне пенсійне страхування у межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу ( прибутку), сукупного оподатковуваного доходу ( граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяли на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Згідно ст. 41 ЗУ «Про загально обовязкове державне пенсійне страхування» до виплат (доходів), що враховуються у заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, належать, зокрема: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим законом, з яких згідно з цим же Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримувані застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обовязкове державне пенсійне страхування.
Так, Постановою Правління Пенсійного фонду України № 15-1 від 04.09.2013 року на виконання рішень Окружного адміністративного суду м. Києва по справах № 2а-8893/12/2670, №2а-4753/09/2670 встановлено форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії, відповідно до закону України «Про державну службу». У формі довідки «Інші», де слід зазначати виплати, які не увійшли до заробітної плати у попередніх колонках, але мають враховуватись при призначенні пенсії відповідно до ЗУ «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування.
Згідно листа Пенсійного фонду України від 13.07.2011 року № 14399/03-20 «Щодо нарахування ЄСВ на суму матеріальної допомоги» базою для нарахування єдиного внеску є сума заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до ЗУ «Про оплату праці».
Порядок нарахування та сплати єдиного внеску визначений Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування, яка затверджена Постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5 та зареєстрована у Міністерстві юстиції України 27.10.2010 року за № 994/18289.
Згідно з підпунктом 4.3.5 вказаної вище Інструкції вказано, що визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 року № 114/8713.
Відповідно до Інструкції зі статистики заробітної плати встановлено, що оплата праці в надурочний час і у святкові та неробочі дні у розмірах та за розцінками, установленими чинним законодавством ( п.2.2.4); суми виплат, повязаних з індексацією заробітної плати працівників ( п. 2.2.7); оплата, а також суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних відпусток у розмірах, передбачених законодавством ( п.2.2.12); відносяться до додаткової заробітної плати, матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників відноситься до заохочувальних та компенсаційних виплат ( п.2.3.3). Усі перелічені виплати відносяться до додаткової заробітної плати або заохочувальних та компенсаційних виплат, а отже є базою для нарахування та утримання ЄСВ і, відповідно для нарахування пенсії.
Слід зазначити, що Верховним Судом України у Постановах від 20 лютого 2012 року» справах № 21-430а11 та від 28.05.2013 року у справі № 21-97а13 висловлено правову позицію, що спірних правовідносин, де зазначено, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично нараховані та сплачені внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати. Матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обовязкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням Законів «Про оплату праці», «Про державну службу», які щодо спірних правовідносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають за наведених обставин, виплати ( доходи) для обчислення пенсії ст. 41 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування та ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
Тому, посилання УПФ Ленінського району м. Полтави на те, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на вирішення соціально - побутових питань є одноразовою виплатою та не зазначена в переліку складових заробітної плати, а також індексація заробітної плати та оплати додаткових відпусток у звязку з навчанням, оплати праці за час перебування у відрядження, оплати в надурочний час і святкові та неробочі дні, оплата щорічних відпусток, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних відпусток, тощо не враховуються для обчислення заробітної плати при призначенні пенсії», є порушенням правил застосування норм права: перевагу було надано положенням Законів «Про оплату праці», «Про державну службу», які щодо спірних правовідносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають за наведених обставин, виплати ( доходи) для обчислення пенсії ст. 41 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування та ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення».
Статтею 244-2 КАС України визначено, що рішення Верховного суду України, прийняті за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосуванням судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обовязковим для всіх субєктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.
З наведених вище обстави та фактів вбачається, що відповідачем не було виконано свої обовязки щодо контролю за правильністю відображення сум виплат у довідках про складові заробітної плати для обчислення пенсії від 04 лютого 2015 року №16-11-5-25/790 та від 27.05.2010 року №16-11-3-14/3354, на підставі яких ОСОБА_1 було розраховано розмір пенсії.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 пенсійного фонду Ленінського району м. Полтави проігноровано внесені до довідки про складові заробітної плати для обчислення пенсії від 04.02.2015 №16-115-25/790 у відповідності до Постанови Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1 суми матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги на вирішення соціально побутових питань, виплати повязані з індексацією заробітної плати; оплатою додаткових відпусток у звязку з навчанням; оплатою сум грошових компенсацій у разі невикористання щорічних відпусток та відмовився провести перевірку розміру раніше призначеної пенсії та перерахувати її.
З огляду на вище наведені обставини та факти вбачається, що з вини відповідача, яке полягає у його бездіяльності у частині здійснення контролю за достовірністю поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообовязковому державному соціальному страхуванню; його протиправних дій в порушення правил застосування норм права при призначенні пенсії та наданні відмови у перерахунку пенсій, не отримання позивачем своєчасно суми пенсії, так як суми матеріальної допомоги, індексації заробітної плати та суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних відпусток, з яких фактично були нараховані та сплачені страхові внески або збір на обовязкове державне пенсійне страхування, не враховані відповідачем у заробіток (дохід) ОСОБА_1 при призначенні пенсії.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 визнання протиправними дій (бездіяльності) ОСОБА_3 Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Полтави та про зобовязання вчинити певні дії щодо перерахунку пенсії та виплати недоотриманої позивачем суми.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 є законними та обґрунтованими в даній частині.
Поряд з цим, позивачкою в позові вказувалось, що відповідач- Пенсійний фонд України листом від 13.07.2011 року № 14399/03-20 «Щодо нарахування єдиного внеску на суму матеріальної допомоги» фактично погоджується, що систематична матеріальна допомога є базою для нарахування єдиного внеску та складовою заробітної плати. Але при цьому, відповідач як структурний підрозділ Пенсійного фонду України, посилаючись на Закон України «Про державну службу», не враховує її для призначення пенсії, що є нелогічним.
В обґрунтування вказаних тверджень остання вказала, статтею 87 Закону України № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що виплата пенсії з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
В звязку з тим, що не виплачені були позивачці суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексацію були нараховані, та з них були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, то призначення останній пенсії без урахування матеріальної допомоги, індексації та відмова ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві здійснити донарахування (перерахунок) призначеної їйпенсії є необґрунтованими, звязку з чим просила постановити окрему ухвалу, щодо вказаних протиправних дій відповідача по справі.
Крім того, в своїх позовних вимогах просила встановити судовий контроль за виконанням судового рішення у відповідності до ч.1 ст. 267 КАС України, яким зобовязати відповідача подати звіт про виконання рішення суду.
Наведені вище вимоги позивачки ОСОБА_1 суд визнає безпідставними та передчасними по своїй природі і такими, що не знаходять свого юридичного підгрунття на даній стадії судового розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6-12, 159-161 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району м. Полтави про визнання протиправним дій ОСОБА_3 Пенсійного фонду Ленінського району м. Полтави, зобовязання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві (ідентифікаційний код 22529712) в частині нарахування пенсії ОСОБА_1 (податковий номер НОМЕР_1) без урахування виплат в сумі 19820,62 грн. (індексація та матеріальні допомоги), з яких фактично сплачувався збір на обовязкове державне пенсійне страхування.
Визнати протиправною відмову ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м. Полтаві у здійсненні донарахування (перерахунку) пенсії ОСОБА_1 з урахуванням усіх видів виплат, відомості про які зазначені у Довідці Державної фінансової інспекції в Полтавській області від 04.02.2015 р. № 16-115-25/790 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. № 5-1), з урахуванням виплат у сумі 19820,62 грн., зазначених в колонці «Інші виплати (індексація та матеріальні допомоги)».
Зобовязати ОСОБА_3 Пенсійного фонду України Ленінського району в м.Полтаві здійснити донарахування (перерахунок) та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 80 % від суми заробітної плати з урахуванням усіх видів виплат, відомості про які зазначені у Довідці Державної фінансової інспекції в Полтавській області від 04.02.2015 р. № 16-115-25/790 про складові заробітної плати (надбавки та премії за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» (за формою, затвердженою постановою правління ПФУ від 14.02.2011 р. № 5-1),в тому числі з урахуванням виплат у сумі 19820,62 грн., зазначених в колонці «Інші виплати (індексація та матеріальні допомоги)», з дати призначення.
В іншій частині позовних вимог відмовити в звязку з передчасністю та безпідставністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Полтави шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави ОСОБА_4