КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/4514/15
Суддя доповідач Оксененко О.М.
У Х В А Л А
05 листопада 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Оксененко О.М., перевіривши апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції України на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2015 року по справі за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції України до державного підприємства «Зал офіційних делегацій», третя особа: Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Державна фінансова інспекція України звернулася до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до державного підприємства «Зал офіційних делегацій», третя особа: Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» про стягнення коштів в сумі 299 тис. 212 грн. 56 коп.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2015 року позовну заяву залишено без розгляду.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції як таку, що прийнята з порушенням норм процесуального та матеріального права та направити справу до Київського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що її не може бути прийнято до апеляційного провадження та вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до вимог частини шостої ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Проте апелянт зазначеної вимоги не виконав, а саме, не надав належного документу про сплату судового збору та доказів про наявність пільг щодо його сплати
Разом з тим, в пункті першому прохальної частини апеляційної скарги Державна фінансова інспекція України просить відстрочити сплату судового збору відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», посилаючись на відсутність можливості сплатити судовий збір у зв’язку з відсутністю відповідного фінансування органів державного фінансового контролю з такою метою.
Однак, вказані позивачем причини для відстрочення сплати судового збору не підтверджено жодними належними доказами. Разом з тим, законодавством не передбачено такої причини для відстрочення сплати судового збору як обмежене фінансування органу державної влади.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України «Про судовий збір».
Згідно п.п. 5 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2015 року складає 1 тис. 218 грн. 00 коп., а на 1 грудня 2015 року – 1 тис. 378 грн. 00 коп.
Таким чином, апелянт повинен був надати документ про сплату судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу суду в розмірі 1 тис. 218 грн. 00 коп.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору:
Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському р-ні;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897;
Банк отримувача: ГУДКCУ в м. Києві;
Код банку отримувача (МФО): 820019;
Рахунок отримувача: 31211206781007;
Код класифікації доходів бюджету: 22030001;
Призначення платежу: *;101;___(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом____(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Київський апеляційний адміністративний суд.
Згідно з приписами ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції України на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 07 вересня 2015 року - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків терміном п'ятнадцять днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху шляхом надання суду документа про сплату судового збору в розмірі, визначеному відповідно до вимог Закону України «Про судовий збір», або належних доказів для відстрочення сплати судового збору.
У разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена особою, яка подала апеляційну скаргу безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст. 212 КАС України.
Суддя: Оксененко О.М.